2022 Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Faiz Oranları

2022 Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Faiz Oranları

Bir aylık oruç ibadetinin başlaması ile Ramazan Bayramının yaklaşması vatandaşlara şimdiden 2022 bayram kredisi veren bankalar hangileridir? sorusunu sordurmaya başladı. Müşterileri kredi çekmek konusunda düşündüren faiz oranları arasından size en uygun faizle bayram kredisi alabileceğiniz bankaların listesini hazırladım. Bu sayede güncel faiz oranlarını görebilecek, bankaların sizden istediği koşulları görebileceksiniz. Ramazan bayramına sayılı günler kala gelin hangi bankalar bayram kredisi veriyor bakalım..

Ramazan Bayramı 2022 Ne Zaman?

Her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Bayramı büyük bir heyecan ile bekleniyor. Trendlerde yerini alan Ramazan Bayramı 2022 ne zaman? sorusu oldukça araştırılmış. Lafı daha fazla uzatmadan şu şekilde ifade edebilirim.

 • Ramazan Bayramı Arife; 1 Mayıs 2022 Pazar
 • Ramazan Bayramı 1. Gün; 2 Mayıs 2022 Pazartesi
 • Ramazan Bayramı 2. Gün; 3 Mayıs 2022 Salı
 • Ramazan Bayramı 3. Gün; 4 Mayıs 2022 Çarşamba

Arife ile beraber 4 günlük Ramazan bayramında acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm olması adına bayram kredisi veren bankaların uygun faiz oranları ile bir listesini yaptım. Bayramda yapılan seyahat, ziyaret ve harcamalar için toplu nakit gerekiyor. Bu sebeple vatandaşlara bankalara “bayram kredisi” başvurusunda bulunuyor..

2022 Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Faiz Oranları

Kullanıcılar artan faiz oranlarıyla beraber bayram kredisi kampanyalarına müşterisi olduğu bankalardan başvuru yapmaya şimdiden başladı. Peki bayram kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Diğer ve en merak edilen sorulardan biri de 2022 bayram kredisi veren bankalar hangileridir? Buyrun birlikte bakalım..

2022 BAYRAM KREDİSİ VEREN BANKALAR
Banka Faiz Oranları
enPara %1,69
TEB %1,67
Garanti Bankası %2,45
ING Bank %2,19
Denizbank %1,94
CepteTEB %1,67
Yapıkredi %2,29
NKolay %2,49
QNB Finansbank %1,80

Yukarıda vermiş olduğum listede yer alan bankalar arasında en uygun faizle kredi veren banka %1,67 oranında faizle TEB Bankası oldu. Ancak bildiğiniz gibi bankalar faiz oranlarını güncellemeyi çok sever. Sonuç olarak bayram kredisi için kredi kullanmak istediğinizde düzenli güncellenen bu yazıma beklerim. Şimdi hangi banka hangi koşulları sağlayan müşterilerine kredi veriyor bakalım..

Ramazan Bayramı Kredisi Veren Bankalar Şartları Nelerdir?

Öncelikle ihtiyaç kredisinde olduğu gibi bankaların genel birtakım şartları bulunur. Bu şartlar 2022 yılında tüketicilere verilecek olan bayram kredisi içinde geçerli olacak. Ramazan bayramı kredisi veren bankalar şartları nelerdir? sorusunu liste halinde cevaplamak isterim.

 • Kredi Kayıt Bürosu KKB puanınız 1100 üzeri olmalı,
 • Banka geçmişiniz temiz olması,
 • Kara listeye girmemiş olmanız,
 • Adınıza kayıtlı olmakla beraber tüm ödemelerinizi zamanında yapmış olmanız gerekiyor.

Tabi bunların en başında yer alan KKB Kredi notu içinde kredi kartına sahip olmanız gerektiğini de unutmayın. Güncel kredi notunuzu FİNDEKS üzerinden ya da e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Peki ama nasıl?

FİNDEKS Kredi Notu Öğrenme

Findeks üzerinden kredi notu öğrenme işlemi oldukça basit. Hemen detaylara geçmem gerekirse aşağıdaki adımları uygulayarak kısa süre içerisinde kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

İlk olarak arama motorunuza “Findeks” yazmanızı isteyeceğim.

findeks arama

findeks arama

Findeks web sitesi ulaştıktan sonra ekranı biraz aşağıya kaydırın ve burada yer alan “Findeks Kredi Notu” bölümüne tıklayın.

findeks kredi notu

findeks kredi notu

Karşınıza çıkan ödeme bilgisine “Satın Al” diyerek işlemlere devam edin.

İncelemenizi tavsiye ettiğim; KKB Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır? adlı içerikte neye göre hesaplama yapıldığını ele aldım.

satın al

satın al

Bilgileri ilgili alana girdikten sonra kredi notunuzu saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

kredi notu satın al

kredi notu satın al

İşte bu kadar basit! Kredi notunuz eğer düşük ise iyileştirmeniz için kredi puanına etkileyen durumların neler olduğundan söz etmek isterim. Bunlar sırasıyla;

 • Yeni Kredili Ürün Açılışları: Kredi Notunun %5’ini etkiler.
 • Kredi Kullanım Yoğunluğu: Kredi Notunun %18’ini etkiler.
 • Mevcut Hesap ve Borç Durumu: Kredi Notunun %32’sini etkiler.
 • Kredili Ürün Ödeme Alışkanlıkları: Kredi Notunun %45’ini etkiler.

Son olarak bilgilendirici olması adına kredi notunun 1 ila 1900 arası puanlandırıldığını söylemeliyim. Ortalama olarak 1850 ve üzeri puana sahip olanlara bankalar kredi vermektedir. Herhangi bir ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmek ister misiniz? O zaman bakalım..

E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

E-devlet üzerinden kısa süre içerisinde risk raporunuzu oluşturabilirsiniz. Üstelik herhangi bir ücret ödemeden.. Nasıl yapıldığına değinmem gerekirse; aşağıdaki adımları takip etmenizi isteyeceğim..

 • İlk olarak cihazınızın arama motoruna risk merkezi raporu yazmanızı istiyorum.
 • E-devlet linkli sayfaya tıklayın.
 • Sayfa sizi e-devlet platformu üzerinden Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu hizmetine yönlendirecek.
 • Ardından ekranda yer alan Kimliğimi şimdi doğrula diyerek başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Unutmadan ayda bir başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni başvuru yapmak için sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.

Diret olarak sayfaya yönlendirilmek için e-devlet bağlantısına tıklamanızı istiyorum.

TEB Bayram Kredisi Nasıl Alınır?

TEB Bayram kredisi adı altında güncel olarak yüzde 1,67 faizle müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor. Vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olan TEB Bankasının verdiği bayram kredisi özellikleri ise bankanın sizden istediği belgeler ile başlamak istiyorum.

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

Yukarıdaki evraklar fiziki müracaatlarsa TEB Bankası Şubelerinden isteniyor. Peki internet ortamı üzerinden nasıl başvuru yapacaksınız? Oldukça basit. Yapmanız gereken TEB Bankası web sayfasına girerek “BAŞVURU YAP” butonuna tıklamak. Linke tıklayarak TEB Kredi başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. 3 ila 36 ay vadeli kredi alabilirsiniz. TEB bayram kredisinin diğer bir özelliği de 3 ay erteleme imkanı! Şimdiden hayırlı olsun.

3 Ay Ertelemeli ING Bayram Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

3 ay ertelemeli bayram kredisi almak isteyenler ING Bank web sayfası üzerinden başvuru yapabilirler. ING Bank bayram kredisinden yararlanmak isteyen okuyucularım için kredi maliyet tablosunu paylaşmak isterim.

10 Bin liralık kredi kullanımlarında;

Kredi Tutarı
Kredi Vadesi 
Aylık Faiz Oranı
Aylık Taksit Tutarı
10.000 TL
6 Ay
%1,79
1794,19 TL

15 Bin lira 12 ay vadeli kredi kullanımlarında ise;

Kredi Tutarı
Kredi Vadesi 
Aylık Faiz Oranı
Aylık Taksit Tutarı
15.000 TL
12 Ay
%3,39
1604.60TL

Gördüğünüz gibi bankanın uyguladığı faiz oranı ay ve tutarı göre değişkenlik göstermekte. Şimdi isterseniz uygun faiz oranıyla bayram kredisi veren diğer bir bankanın kredi kullanın detaylarına göz atalım.

Finansbank Hazır Bayram Kredisi

Aylık yüzde 1,80 faiz oranı ile kredi veren QNB Finansbank, bayram zamanı nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Kredi kullanım detayları ise şu şekilde;

 • Kredi faiz oranı: %1,80
 • Azami vade sayısı: 36 Ay
 • Gecikme faiz oranı: %2,10
 • Kredi tahsis ücreti: 0 TL

50.000 TL’ye kadar 36 ay, 50.000 TL üzeri kullanımlarda ise 24 aya varan vadelendirme yapabilirsiniz. Başvuru yapmak oldukça basit. Dilerseniz size en yakın QNB Finansbank Şubelerine fiziki müracaatta bulunabilir; dilerseniz de internet ortamı üzerinden kısa süre içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için TIKLAYIN.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.