Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Satış Yaparak Para Kazanma 2022

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Satış Yaparak Para Kazanma 2022

Amazondan Nasıl Para Kazanılır? yazımızda, Amazon’un web sitesi üzerinden nasıl ürün satılacağını ve bu iş modelinin nasıl doğru bir şekilde kurulacağını ve internet erişimi olan dünyadaki her şeyi satarak gelir elde edilmesini adım adım anlatıyoruz. Ürünlerin nasıl bulunacağını ve bu ürünlerin kaliteli ve doğru tedarikçilerden nasıl bulunacağını ve bir Amazon deposuna nasıl gönderileceğini Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Satış Yaparak Para Kazanma 2022 adlı makalemizde konuşacağız.

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır?

Amazon’da bir iş kurmak önemli bir gelir sağladığından, Amazon’da satış yaparak nasıl para kazanılacağı sorusu da sıklıkla sorulur. Satış uzmanlarına danışarak Amazon’da para kazanabilirsiniz.
Amazon’da para kazanma adımları aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle satmak istediğiniz  ürünü aratarak seçmeniz gerekiyor.
  • Amazon’da satış yapmak için bir satıcı bulmanız ve yardım istemeniz gerekir. Özellikle bir ürünü satabileceğinizi fark ettiğinizde tedarikçi ihtiyacı artar.
  • Satışınıza dikkat çekmek için iyi bir logoya ve iyi bir tasarıma ihtiyacınız var.
  • Bu şekilde hedef kitlenize ulaşmak için güvenilir bir liste kullanmalısınız. Bu noktada ürün açıklaması çok iyi yazılmalıdır.
  • Ek gelir istiyorsanız, bunu FBA, Amazon uygulamasına bildirmelisiniz. Bu işlem, ürünleri alma veya paketleme güçlüğünü ortadan kaldırır.

İlk satışınızı yapmak için ucuz bir mağaza açın ve insanların güvenini kazanın. Bu adımları doğru bir şekilde takip ederseniz kazanç elde edebilirsiniz. Amazon’da para kazanmak istiyorsanız iki yoldan birini seçebilirsiniz. Birincisi Amazon’da ürün satarak para kazanmaya çalışmak. Bir diğeri doğrudan satış yaparak para kazanmaktır. Bunu dilediğiniz gibi çözebilirsiniz. Her durumda, faydalıdır. Satış ortağı olmak istiyorsanız, siteye sahip olmalısınız. Bu karma bir sistem gibi görünse de, çok fazla kar elde edebilirsiniz.

Ben Amazon gibi daha basit bir şekilde e-ticaret yapmak istiyorum diyorsanız, size Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Instagramda Paylaş Kazan  önerebilirim..

Amazon’da Kendi Ürünleri Satarak Para Kazanma

Amazon’da kendi ürünlerinizi satmak istiyorsanız, Fulfillment by Amazon’u kullanmanız gerekir. Amazonda satış yapmak karlı mı? FBA ile Kendi ürünlerinizi satarak karınızı arttırabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi satabileceğiniz gibi satın aldığınız ürünleri de satabilirsiniz. FBA ürünlerinizi kaydeder ve takibini kolaylaştırır. Amazon sayesinde sadece yurt içinde değil yurt dışında da satış yapmak mümkün. Depo mevcudiyeti, Amazon’da para kazanmak isteyenler için de önemli bir gerekliliktir. Amazonda Bir Üründen Kaç Tane Satabilirim? sorusunun cevabını merak edenler için;

Amazondan Nasıl Para Kazanılır

Amazondan Nasıl Para Kazanılır

Daha önce de belirtildiği gibi ürün bilgisinin En Çok Satan Puanları bölümünde seçilen ürünün ilgili kategorideki puanını görebilirsiniz. Günde kaç kategori satıldığını görmenizi sağlayan bir diğer web sitesi; FBA TOOLKIT’te günlük kaç ürün kategorisinin satıldığını görebilirsiniz.

Amazonda Satış Yapmak Karlı mı? Kar Marjı Hesaplama

Amazon’da satış yaparak para kazanmak istiyorum derseniz e-ticaret yapacağım ama kazancınızın ne kadarının kârlı olacağını bilmiyorsanız; Bu adımda Amazon’daki satışlardan elde edeceğiniz karı nasıl hesaplayacağınızdan bahsedeceğiz. Bir arama motoruna “fba hesaplayıcı” yazarak, Amazon’un tescilli hesap makinesiyle karınızı hesaplayabilirsiniz.

Kar marjınızı hesaplamak için Amazon.com‘da satmak istediğiniz ürünün kimliğine ihtiyacınız var. Amazon’da listelenen her ürünün bir takip numarası vardır. Daha basit bir ifadeyle, bunu bir ürün kodu olarak düşünebilirsiniz. Ürün bilgilerinin en üstündedir. Seçtiğiniz Amazon.com ürünü için ürün bilgilerine tıkladıktan sonra ASIN bölümünden kodu kopyalamanız gerekecektir. Ürün kimliği, arama motoru tarafından taranan FBA HESAP MAKİNESİ sayfasına dahil edilmelidir. Açılan sayfada Amazon üzerinden teslimat seçeneği ile ilgili bilgiler doldurulmalıdır. Aksi takdirde teslimatı bireysel olarak organize etmeniz gerekir. Burada doldurmanız gereken bilgiler:

  • Ürünü ne kadar satmak istiyorsunuz (15$)
  • Satın almanın ne kadar tutacağını (3 $) yazmanız gerekiyor.
  • “Hesapla” butonuna tıklayarak kazancınızın miktarını görüntüleyebilirsiniz.

Örnek hesaplama 7 ABD doları kar marjı ile sonuçlanır. Yani kazancınız %200. 15 dolardan 7 dolar kârınız var. Normal ticaret için %200’lük bir marjın pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca aylık 39,99 ABD doları tutarında bir hesap ücreti vardır.

Amazon Güvenilir mi?

Aklıma gelen ilk sorulardan biri neden Amazon’da satış var. Verilere göre hareket ettiğimizde; Amazon çok geniş bir müşteri ağına sahiptir. Her zaman yapılan alışverişler vardır, bu yüzden online satışları yaygınlaştırarak internetten para kazanmak için tercih edilen iş modelinin Amazon olduğunu söyleyebiliriz. En son istatistiklere göre ABD pazarında yaklaşık 200 milyon aktif Amazon müşterisi veya aylık 200 milyon müşteri var. Her hafta 200 milyon müşteriden 70 milyonu bir ürün satın alıyor. Hangi sitelerden alışveriş yapıyorsunuz? Online alışveriş siteleri arasında bu sorunun cevabı %89 ile Amazon.com olarak cevap vermiş. Ayrıca Amazon, 2007’de 15 milyar dolar, 2018’de 158 milyar dolar satış gerçekleştirdi. Beklendiği gibi, bu değer 2020’de önemli ölçüde arttı. Girişimciler için son 10 yılda en büyük fırsat online satış yapmaksa bunun Amazon üzerinden yapılacağı söylenebilir. Çünkü ekstra bir çaba gerektirmez. Tüm gönderiler Amazon üzerinden yapılır. Amazon’da satış yapan kişinin, satılan ürünleri Amazon deposuna teslim etmesi yeterlidir.

Amazondan Nasıl Para Kazanılır

Amazondan Nasıl Para Kazanılır

Amazon’da Toptan Satış Nasıl Yapılır?

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? sorusunun yanı sıra toptan satış nasıl yapılır? merak edilmekte. Amazon’da toptan satış yapmak için size önereceğimiz platform Alibaba.com olacaktır. Alibaba.com üzerinden toplu aldığınız ürünleri toptan satış yapmak için Amazonun deposuna kargolamanız gerekir. Peki toptan satış nasıl yapılır?  Bir örnekle kısaca açıklarsak; Amazon.com’a giriş yaptıktan sonra açılan sayfadaki arama çubuğuna İngilizce “(satmak istediğiniz ürün adı)” yazmanız yeterlidir, 14 dolarlık bir ürün seçmişiz. Gördüğümüz ürünü satabilir miyiz? Nereden alınacağını, ne zaman satılacağını konuştuğumuzda; Bu ürünü hangi fiyattan satın alabileceğimizi öğrenmek için en kısa zamanda Alibaba.com‘a göz atarak daha fazlasını öğrenebiliriz! Alibaba.com’da bir ürün arattığımızda gördüğümüz filtre seçeneklerinin altındaki Kontrol Edildi butonlarını kontrol ettikten sonra, onu ciddiye alan kişilerin ürünlerini göreceğiz. Alibaba.com’da, tedarikçiler için her biri 14 ABD Doları olan toptan bir örnek bir ürün için sizden 3 ABD Doları talep edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.