Bayilik Veren Giyim Firmaları 2022 (Penti-Koton-Batik-Colins)

Bayilik Veren Giyim Firmaları 2022 (Penti-Koton-Batik-Colins)

Bayilik Veren Giyim Firmaları 2022 yılında Çocuk giyim, kadın giyim ve ayakkabı satış hizmetleri sunan giyim şirketleri popülerliğini korumaktadır. Şube sayısını artırmak isteyen firmalar franchise sunarak organizasyonlarına yeni şubeler eklemeye devam ediyor. En kapsamlı sektörlerden biri olan ve modanın dönüşümü ile yeni girişimciler için eşsiz fırsatlar sunan hazır giyim sektörüne girmeyi planlıyorsanız; Hizmet veren giyim firmaları ile işinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Dünyanın en büyük tekstil üretim kapasitesine sahip ülkelerinden biri olan Türkiye’de birçok hazır giyim firması faaliyet göstermektedir. Bazıları çok sermaye gerektirse de, bazıları ücretsiz bayilikler bile sunmaktadır. Öncelikle sizlere giyim mağazası kurma konusunda bilgi verip sonrasında ise tek tek tüm bayilik veren giyim firmalarını sizlere detaylı şekilde anlatacağız.

Giyim Mağazası Açmak Karlı Mı?

Giyim mağazası kurmak, ülkemizde girişimcilerin ve yatırımcıların iş açmak için kullandıkları sektörlerden biridir. Yeni giyim mağazaları genellikle yüksek nakit akışı, yüksek talep ve önemli sermaye eksikliği nedeniyle açılır. Ama genellikle Bu 1-2 yıl içinde devam eder ve son bulur. Bunun temel nedeni, işletmenin sağlam bir temele oturmamasıdır. Merak etmeyin! Sizlere belki de ömür boyu sağlam temellerle nasıl bayilik açmanız gerekeceğini anlatacağız. Bir giyim mağazası için franchise kurarak işinizi büyük bir markanın çatısına dönüştürebilir ve böylece ana şirketin gücünden büyük ölçüde yararlanabilirsiniz. Harika bir marka, özellikle pazarlamada benzersiz fırsatlar sunar. Peki giyim işine girmek mantıklı mı?

Giyim İşine Girmek Mantıklı Mı?

Giyim sektörü en önemli sektörlerden biridir. Peki giyim işine girmek mantıklı mıdır? gayet tabi mantıklıdır. Tüm dünya nüfusunun bağımlı olduğu ana sektörlerden biridir giyim sektörü. İnsan nüfusu arttıkça ve potansiyel gelir arttıkça yıllar içinde büyüme beklenmektedir. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde en karlı iş fikirlerinden biridir. Bir giyim mağazasına girmek genellikle akıllı iş fikirlerinden biridir. Ancak, bu sektörün sizin için uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Moda, özellikle kadın giyim sektöründe önemli bir konudur. Bu nedenle firmanızın ürünleri ortalama olarak en az 5-6 ay içerisinde satması gerekmektedir. Aksi takdirde, bu ürünlerin çoğunu daha düşük bir fiyata satmak zorunda kalabilirsiniz. Erkek giyimi daha az risklidir; Muhtemelen daha fazla rekabetle karşı karşıya kalacaksınız. Hazır giyim sektörüne girenlerin çok fazla deneyim, deneyim ve sermayeye sahip olması önemlidir. Ancak tüm bunlara sahip olmadan da büyük bir giyim mağazası açabilirsiniz. Giyim mağazaları genellikle kalifiye personel ile gelişir. Aynı zamanda stratejik olarak önemli bir işinize sahip olmanız ve işin takibini yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda, ürün hattını değiştirmek için sürekli zaman harcamanız gerekir.

Bayilik Veren En İyi Giyim Firmaları Nelerdir?

Türkiye’de bayilik veren en iyi giyim firmaları nelerdir? sorusunu sizler için araştırdık. Birçok şirketin farklı koşulları vardır. Sektörü ve giyim türünü belirledikten sonra aynı sektördeki tüm markaların fiyat tekliflerini araştırmanız sizin için büyük ölçüde faydalı olacaktır. İlk olarak sizlere bayilik veren giyim firmalarını maddeler halinde açıklayalım. Sonrasında ise tüm firmaları tek tek sizlere açıklayacağız;

 1. DEFACTO
 2. COLLEZİONE
 3. RUBYS
 4. PENTİ
 5. TÜZÜN
 6. KIĞILI
 7. US POLO ASSN
 8. MANGO
 9. KOTON
 10. COLINS
 11. ALVİNA
 12. HUMMEL
 13. SARAR
 14.  HOTİÇ
 15. AVVA
 16. B&G STORE
 17. ALTINYILDIZ
 18. KANZ
 19. CATCH
 20. BEYAZ BUTİK
 21. MASERTO

Yukarıda sizlere büyük kazanç sağlayacak giyim firmalarının bir listesini verdik. Şimdi ise gelin hepsinin tüm detaylarını ve size en uygun mağazayı seçmeniz için tek tek inceleyelim.

Bayilik Veren Giyim Firmaları

Bayilik Veren Giyim Firmaları

COLLEZİONE

Giyim firması Türkiye Collezione, ülke genelinde bayilikler açarak şube sayısını artırmak istiyor. İmtiyaz sahibinin şartları, açılacak mağazanın kalabalık bir alanda ve yaya trafiğinin olduğu alanlarda açık olması ve mağazanın 10.000 kişilik bir alanda açılması gerektiğidir. Son yıllarda önemli satış rakamlarına ulaşan Collezione, sektör tecrübesi olan girişimci ve yatırımcılara giyim satış hizmeti sunmaktadır. Ortalama 200 metrekare alana sahip mağazanın tespitine göre; Yatırım sermayesi yaklaşık 200.000 lira olan bir şirkete başvurabilirsiniz. Kapsamlı pazarlama faaliyetleri ve ulusal markalaşma gücü ile bir giyim perakendecisinin satın alabileceği en önemli markalardan biridir.

 • Collezione satıcısına başvurmak için 0212-447 12 12
 • Bayiyi iletişim bilgileriyle info@collezione.com.tr e-posta adresinden arayabilirsiniz.
Giyim Bayiliği Alma

Giyim Bayiliği Alma

PENTİ

Penti’yi bir bayi aracılığıyla satın almak isteyen işletme sahipleri; Alışveriş merkezlerinde çorap, tayt, iç çamaşırı, ev eşyası ve plaj kıyafetlerini içeren bir marka olduğu için ağırlıklı olarak yurtdışı bayilikler sunmaktadır. Satıcılarla alışveriş yapmak isteyen Türkiye dışında 17 ülkede 46 mağazası bulunan Penti, gelişmekte olan ülkelere odaklanabilir.

 • Penti bayileri, yurtdışı satış ve mağazacılık için: sales@penti.com.tr adresine mail atabilirsiniz.
 • Penti otelinin adresi Evren Mahallesi Tufan Sk, n ° 22’dir.
 • Güneşli / İstanbul Tel.: 0 (212) 630 02 49
 • Faks: 0 (212) 474 20 49
 • E-posta: penti@penti.com.tr
Bayilik Veren En İyi Giyim Firmaları

Bayilik Veren En İyi Giyim Firmaları

PANÇO

Panço’dan bebek kıyafeti almak isteyen herkesin ticari potansiyeli yüksek bir yerde açacağı bir mağaza açması ve 100 m2’lik bir mağaza açması gerekiyor. Mağazanın içi diğer panço mağazaları ile aynı olmalıdır. Destek, çalışanlara yardımcı olmaktan pencere tasarımına ve çalışan eğitimine kadar uzanır.

 • Panço temsilciliği hakkında daha fazla bilgi almak için info@panco.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.
Bayilik Veren Giyim Firması

Bayilik Veren Giyim Firması

BATİK

100’den fazla mağazaya hizmet veren Batik, bir franchise sahibidir. Otomobil bayisi açmak isteyenler tecrübeli bir perakende girişimci ruhu, sevgi ve titiz işe alma, hırslı ve başarılı bir geçmişe sahip, satışları seçme ve yönetme becerisine sahip kişileri tercih ediyor. Yatırım yapacak kadar parası var ve insanlarla çalışacak. Batik mağazasını açtıktan sonra bayilerine insan kaynakları, eğitim, ürün yönetimi, reklam ve pazarlama ve satış yönetimi desteği verdi.

Batik bayisine başvurmak için, +90212554 60 22‘den ulusal ve uluslararası bayilikler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pologarage Bayilik Alma

Pologarage Bayilik Alma

POLO GARAGE

Polo Garage, 1994 yılında kurulmuş ve sektörde en çok aranan markalardan biridir. Şirket, yurt dışında belirli alımlar yapan bayilerine ve bayilerine hizmet vermektedir. Bölge ve lokasyon seçiminin henüz doygun olmadığı, 100 metrekare açık ve açık alanlarda alışveriş merkezleri, cadde mağazaları ve büyük mağazalarda mağaza istiyor. İmtiyaz sahibi faaliyetlerin yatırım maliyetlerini karşılamak için finansmanı olan girişimcilerin değerlendirilmesi. Ekonomik yaşı, vizyonu, yeniliğe açıklığı, gelişime açıklığı, perakende ve perakendecilik tecrübesi olan girişimcileri tercih ediyor. Bir Polo Garage işletmesinin yatırım değeri, işletmenin büyüklüğüne ve konumuna bağlı olarak 150.000 ila 200.000 $ arasındadır. Ülkemizde 28 şubesi bulunan Polo Garage, ortalama 80.000 TL yatırım sermayesi ile girişimcilere bayilikler sunmaktadır. Şirket, özellikle henüz doygunluğa ulaşmamış lokasyonlardaki mağaza taleplerine olumlu yanıt veriyor.

 • İletişim bilgileri Polo Garage İstiklal Cad. 42 / A Cihangir / İstanbul
 • Temsil için 0212 244 5835 numaralı telefondan yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.
Koton Bayilik Alma

Koton Bayilik Alma

KOTON

28 ülkede 500’e yakın mağazası bulunan büyük bir giyim markasıdır. Türkiye’de yaptığı başarılı reklamlarla adından söz ettirdi. Yaklaşık 50 yıldır var olan bir marka olan Koton, franchise veren önde gelen hazır giyim markalarından biridir. Ticari işletme sahibi olmak için ortalama 200 metrekare depolama alanına ve 500.000 lira civarında bir yatırım sermayesine ihtiyacınız var. Şirketin ayrıcalıklı avantajı büyük ve sunduğu destek tatmin edici. Son dönemde özellikle AVM’lerde Koton bayileri kapılarını açtı. Bununla birlikte, bazılarında olsa da, cadde mağazalarının kilit noktalarında da tavizler açılmaktadır.

 •  KOTON imtiyazını istemek için; Tel: 0212 331 33 00
Mavi Bayilik Alma

Mavi Bayilik Alma

MAVİ

Mavi, 747 milyon TL iş değeri ile erkek giyim ve kadın giyim sektörünün lider markasıdır ve 50 ülkede 326 mağaza ve 5.000’e yakın şubeye hizmet vermektedir. İmtiyaz başvurusunda bulunanlara Mavi mağazası açmak için bir iş yeri seçmelerinde yardımcı olur ve kira görüşmelerinde onlara yardımcı olur. Mavi denim mağazasının diğer mobilya mağazaları ile aynı olmasını istiyorsa, tüm ekipmanların montaj ve teslimatı ile ilgilenir. Dış ve iç göstergelerin raflarındaki aynalar Mavi kaplıdır. Bayilerini desteklemek için her zaman hazır bulunan şirket, bayilere finansman, kredi itibarlarını artırma, iş seçme ve bulma, kira sözleşmeleri yapma, iş kurma, personel ve yöneticileri eğitme ve toptan eşya satın alma konularında yardımcı olmaktadır. Mavi Jean bayilik için 0850 288 6284‘ü arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Colins Bayilik Alma

Colins Bayilik Alma

COLİNS

Colins Türkiye ve dünya çapında 1000 satış noktası ile 32 farklı ülkede 670 mağazası ile giyimin her alanında tüketicilerin ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. Colins, bayileriyle mevcut konumunda küresel bir marka haline geldi ve bayilere, sektörlerinde lider olarak pazar ağlarını genişletme fırsatı sunmaya devam ediyor. Bayi kiralamak isteyenlerden bazı şartları yerine getirmelerini ister. Bu koşullar şirketin temel gereksinimleridir. İşlek bir caddede veya alışveriş merkezi yoğunluğunun yoğun olduğu alanlarda mağaza açılışı talep eden bir firma, mağaza boyutlarının en az 250 m2 olmasını gerektirir. Açtığınız mağazanın lokasyonuna ve büyüklüğüne göre değişen maliyet konusunda yetkililerden bilgi alabilirsiniz. Bir franchise talep etmek için Colins web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Bu markaların dışında bayi hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Ancak bu firmaların isimleri popüler olduğu için o isimle bayilik açmak daha mantıklı olacaktır. Bir mağazayı sıfırdan açmak daha sıkıcıdır ve bölgeye alışmak ve önce onu kavramak için zaman harcarsınız.

Bayilik Veren Firmalar Nelerdir

Bayilik Veren Firmalar Nelerdir

RUBYS

Türkiye’nin 1.100’den fazla satış noktasıyla lider hazır giyim markalarından biri olan Rubys, distribütörlerine Türkiye’nin her yerine erişim imkanı sunmaya devam ediyor. Köşe ve mağaza seçenekleri olan bir işletmenin ortalama yatırım ihtiyaçları listelenmiyor. Firma 100 ila 120 metrekare alana sahip bir mağaza seçtikten sonra başvuruda bulunuyor. Ardından şirketin profesyonel bayilerinden oluşan bir ekip; uygun lokasyonu değerlendirir ve mağaza için en iyi teklifi derler.

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar

BEYAZ BUTİK

Gelinlik, abiye ve aksesuar konusunda öncü markalardan biri olan Beyaz Butik, sektöre girmek isteyenlere ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor. Yaklaşık 50.000 liraya şirketin satış sistemine başvurabilirsiniz. Ülkemizde ve Avrupa’da çok önemli gelinlik markalarının ürünleri şirket yapısı üzerinden satışa sunulabilmektedir.

Bayilik Veren Giyim Firmaları Nelerdir

Bayilik Veren Giyim Firmaları Nelerdir

ALTINYILDIZ

Türkiye’nin en önemli erkek giyim markalarından biri olan Altınyıldız, farklı bölgelere farklı franchise koşulları ile bayilikler sunmaktadır. Yatırımcılardan aranan en önemli koşul ise; sektör tecrübesi ve deneyimi.

Bayilik Veren Giyim Firmaları Var Mı

Bayilik Veren Giyim Firmaları Var Mı

B&G STORE

7 franchise mağazası ile en büyük giyim markalarından biri olan B&G’de giyim bayilik vermektedir. Genellikle perakendecilere çocuk giyim tedarik eden şirketin yatırım maliyeti yaklaşık 200.000 lirayı bulmakta.

AVVA Bayilik Veriyor mu

AVVA Bayilik Veriyor mu

AVVA

Son 3-4 yılda eski popülaritesini kaybetse de bugün en popüler giyim markalarından biri olmaya devam ediyor. Ülkemizde 100’ün üzerinde bayisi bulunan Avva’nın son dönemde AVM’lerdeki mağazaları hedeflediği görülüyor. Bu nedenle, yeni bir mağaza için, özellikle alışveriş merkezinin birinci katında 120 metrekareden fazla alana sahip mağazalardan birini seçmek daha iyidir. Avva’nın yüzde 20’nin üzerinde marjlı ürün yelpazesi de tatmin edici.

Hotic Bayilik Veriyor Mu

Hotic Bayilik Veriyor Mu

HOTİÇ

Lüks giyim sektörünün en popüler markalarından biri olan Hotiç ile büyük bir işe başlayabilirsiniz. Özellikle alışveriş merkezlerini imtiyaz olarak sınıflandıran bir markanın yatırım sermayesi yüksektir. Aynı zamanda, şirketin franchise’dan elde ettiği kâr payı yüzde 30’un üzerindedir. Hotiç mağazasının açılış koşulları önceki yıllara göre daha esnektir. Bayi ağını genişletmek için şirket çerçeve koşullarını önemli ölçüde değiştirmiştir.

Sarar Bayilik Veriyor Mu

Sarar Bayilik Veriyor Mu

SARAR

Eskişehir merkezli tanınmış bir Türk giyim markası olan Sarar, bayi ağını genişletmek için yeni bir franchise süreci başlattı. Büyük iş avantajı nedeniyle, girişimciler için önemli bir fırsat olan markalı bayilikler almak için inisiyatif alınması önerilir. 400.000 liranın üzerinde sermaye gereksinimi olan bir markanın büyük potansiyeli var. Son zamanlarda online satışlar tavan yaptı. Erkek giyim alanında uzun yıllardır tanınan marka, son yıllarda kadın giyim alanında da rekabetçi hale geldi. Sarar mağazaları artık çok daha fazla ürün sunuyor. Bayileri işletmenize çekmek için en çok ziyaret edilen noktaları hedeflemeniz gerekir.

Hummel Bayilik Veriyor Mu

Hummel Bayilik Veriyor Mu

HUMMEL

En bilinen spor giyim markalarından biri olan Hummel, aynı zamanda franchise şirketlerinden biridir. Sermaye gereksinimi yüksek bir marka olan Hummel, büyük bir bayilik avantajına sahiptir. Hummel, özellikle alışveriş merkezlerinde 100 metrekareden büyük franchising mağazaları ile ilgileniyor. Kurumsal destek son dönemde istenilen düzeye ulaşamamışken, iş hacmindeki büyüme etkileyici olmuştur.

Bayilik Veren En İyi Firmalar

Bayilik Veren En İyi Firmalar

MANGO

İspanya merkezli Mango, dünyanın en iyi kadın giyim markalarından biridir ve Türkiye’de geniş bir bayi ağına sahiptir. Megalopolislerde potansiyeli çok yüksek noktalarda ayrıcalıklı hizmetler sunan bir firmadan; Anadolu şehirlerinde bayi bulmak mümkün değildir. Bir şirket temsilcisi için ortalama sermaye gereksinimi 1 milyon lira civarındadır. Benzersiz bir müşteri deneyimine odaklanan şirketin ürünleri genellikle lüks sınıfa aittir. Bu nedenle şirket, lüks tüketiciler için perakendecilerin konumlarını değerlendiriyor. Diğer işletmelerin aksine Mango genellikle 2 veya 3 katlı franchise mağazalarını tercih eder. Talep edilen mağazaların ortalama büyüklüğü 300 metrekare civarındadır. Mango markası son zamanlarda çocuk ve erkek giyimine yöneldi. Firmanın arzu ettiği kadın, çocuk ve erkek giyim ürünlerinin satıldığı mağazaların büyüklüğü 800 metrekaredir.

alvina

alvina

ALVİNA

Tesettür giyim sektörünün en ünlü markalarından biridir. İşletmenin sağladığı tüccar, son zamanlardaki yüksek kar marjları nedeniyle avantajlı bir konumdadır. Tesettür sektörünün son dönemde yaşadığı büyüme potansiyeli göz önüne alındığında; kurulması gereken yeni karlı iş fikirlerinden birini temsil eder. Şirket, özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde cadde mağazalarını tercih ediyor. Alvina Giyim bayisi almak için yaklaşık 250.000 lira sermayeye ihtiyacınız olacak.

kigılı

kigılı

KİĞILI

Ülkemizdeki en iyi erkek giyim markalarından biri olan Kiğılı, bayilik almaya hak kazanan herkese franchise vermektedir. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda önemli bir bayi avantajı sunan bir firma, önemli bir bayi avantajı sunmaktadır. Türkiye’nin en ünlü erkek giyim markalarından biri olan 230 imtiyazla Kığılı imtiyazını işletmek için gereken sermaye çok yüksek. Şirketin ortalama satış alanı 130 metrekare olan cadde mağazalarına veya alışveriş merkezlerine ihtiyacı var. Şirketin çok geniş bir bayi eğitim ağı var. Kiğılı’nda şirkette çalışan ve çalışacak herkesin gerekli eğitimleri tamamlamasını zorunlu kılar.

tüzün

tüzün

TÜZÜN

Ülkemizdeki en iyi bayan giyim markalarından biridir. Tüccar için önemli bir işlev içerir. Bir işletme franchise şartları, franchise başvuru sahipleri için zor olabilir. Tüzün’de temsilcilik almak için cadde mağazaları ve alışveriş merkezlerini tercih edin. Aynı zamanda 400.000 lirayı aşan yatırım sermayesine ek olarak 150 metrekarelik bir dükkana da ihtiyaç var. Şirketin minimum perakende alanı 20 metrekaredir. Tüzün’ün bayiler için en önemli avantajlarından biri yüksek kar elde etme imkanıdır. Lüks giyimiyle tanınan markanın yatırım getirisi %40 civarında.

defacto

defacto

DEFACTO

Türkiye’nin en büyük giyim markalarından biri olan Defacto, bayilere uygun franchise adayları sunmaktadır. Yüksek ve orta gelir gruplarına yönelik kıyafetleri var. Ticari şube düzeyinde derinlemesine bir pazar ve lokasyon araştırması yapılır. Karsız bölgeler için bayi yoktur. Defacto, geniş bir bayi koruma ağına sahiptir. Mevcut bayilikten esaslı ayrılma yapılmadan yeni bayilik verilmeyecektir. Şirket, ulusal ve uluslararası pazarlardaki bayilerden talep almaktadır. Genellikle çok yüksek sermaye gereksinimleri vardır. Şirketin ürünlerinin bir perakendecisinin ortalama karlılığı yaklaşık %30’dur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.