BİM Bayilik Veriyor mu? 2022 Bayilik Açma Şartları (Depo Dükkan Kiralama)

BİM Bayilik Veriyor mu? 2022 Bayilik Açma Şartları (Depo Dükkan Kiralama)

Yatırımcıların ve girişimcilerin ilgisini çeken konular arasında Türk süpermarket zincirlerinden olan 2022 yılında BİM bayilik veriyor mu? sorusu oldukça soruluyor. Hemen hemen her il/ilçe, semt, sokak ve mahallede fazla sayıda bulunan BİM marketlerinin bu kadar yoğun bulunması sebebi ile girişimci arkadaşların ilgisini çekiyor. Peki BİM bayilik veriyor mu? Nasıl bayilik alınır? sorularının ayrıntılı açıklamasını sizlere aşağıda açıkladım. Şimdi gelin isterseniz uygun fiyatlandırma politikası ve her bütçeye uygun olması bakımından çokça tercih edilen BİM hakkında tüm detayları açıklayayım..

BİM Bayilik Veriyor mu? Nasıl Alınır?

1995 yılında 21 iştirakiyle sektörü kuran BİM, ürettiği veya satın aldığı gıda ve tüketim mallarını en uygun fiyatlarla müşterilerine sunmayı taahhüt ediyor. 1995 yılından bu yana faaliyet gösteren Bim şirketi, ne yazık ki bayilik vermiyor. Ama durun! BİM ortağı olmak için hala bir alternatifiniz var. Ama öncesinde bu kadar çok market nasıl açılıyor? diyenlere; BİM kendi bünyesinde sadece il / ilçe ve ilçede şubelerini masrafları kendisine ait olmak üzere açmaktadır. BİM’in büyümesinin nedenlerinden biri de kendi bünyesinde mağaza açmasıdır. Bu, kendi işinde başka bir kişi veya işletmeye karışmak istemeyen, sadece kendi kendine çalışma imkanı sunan bir işletmedir. Tüm kararlarını ve eylemlerini iş ortaklarıyla birlikte alır. İşletmedeki düzenli müşterilerin güvenini kaybetmeyi göze alamaz. Bu nedenle franchise verilmemektedir. Peki BİM bayilik nasıl alınır? sorusunun cevabını merak edenler için; müteahhitlerin uygun niteliklere sahip boş bir mağazası varsa, bir bayiden satın almak mağazayı kiralık olarak açar. Yani boş bir mağazanız varsa onu Bim’den belirli periyotlarla kiralayabilir ve mağazanızı yönetebilirsiniz. Depo ya da dükkanı olanlar çok şanslı. Şimdi bu konuyu biraz daha aydınlatmak isterim.

BİM Depo Dükkan Kiralama

Öncesinde de söz ettiğim üzere, BİM bayili vermiyor. Ancak ortağı olmak isterseniz kiralık yeriniz varsa mülkü BİM’e kiralayabilirsiniz. Bunun için sizden bir formu doldurmanız istenecek. Franchise sistemiyle uyumlu olmayan ancak BİM kriterlerine uygun bir mağazanız varsa BİM marketlerine kiralama yapabilirsiniz. Nasıl yapacağım BİM depo dükkan kiralama süreci nedir? gelin en basit haliyle anlatayım.

BİM Dükkan Kiralama Nasıl Yapılır?
BİM internet sitesine girerek sağ üst köşede yer alan İletişim menüsüne giriniz.
“KİRALIK YERİNİZ Mİ VAR?” sayfasına tıklayın.
Kişisel ve mağaza bilgilerini eksiksiz şekilde doldurun ve onaylayın.

Yukarıda tabloda verdiğim adımları takip ederek kısa sürede dükkanınızı kiralamak için başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdi size yukarıda koyduğum linke ait görseli aşağıya eklemek isterim. Sonrasında sizden doldurmanızı istedikleri bilgileri listeleyeceğim.

1000 adet eş zamanlı olarak açılması planlanan Tarım Kredi Kooperatifi market bayilik almak isteyen arkadaşlara tüm detaylarını ince ince ele aldığım Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Veriyor mu? Şartları Nelerdir?  adlı makalemi incelemenizi tavsiye ederim.

kiralık yeriniz mi var

kiralık yeriniz mi var

Ok yardımı ile gösterdiğim alana tıklayıp sayfayı aşağıya kaydırdıktan sonra doldurmanız gereken kişisel bilgiler ve dükkan bilgileri şunlardan oluşmaktadır. BİM’in büyümesinin bir diğer nedeni de tüm şube ve şirketlerin kendi bünyesinde açılmasıdır. Şirket bu önemli markayı hiçbir zaman diğer yatırımcı veya girişimcilerle paylaşmaz ve bu konudaki tüm profesyonel sistemi merkez ofisinden yönetir. Bu, şirketin mümkün olan en iyi şekilde gelişmesine izin verdi. Çünkü dağıtım sistemi çoğu zaman bir markanın yanlış ellere düşmesine neden olabilir. BİM, böylesine önemli bir markayı bu tür sorunlarla tehlikeye atmak istememekte ve tüm faaliyetlerini merkez ofisinden yönetmektedir. Ancak BİM bayiler için kiralama fikirleri satışına açıktır. BİM’e boş mağazanızı teklif edebilirsiniz.

BİM Kiralık Yer Başvuru Formu
Kişisel Bilgiler
Adınız*
Cep Telefonu*
E-Posta Adresiniz*
Mağaza Bilgileri
Metrekare (m²)
Satış Alanı (Zemin m²)
Bodrum Depo Alanı (m²)*
Asma Kat (m²)*
Semt/Mahalle*
Cadde/Bulvar*
Sokak/No*
İl*/İlçe*

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz doldurmanız halinde BİM Tarafından e-posta ile başvuru durumunuz mail olarak gelecek.

Bim Açmak İçin Ne Kadar Para Lazım? BİM Açmak İstiyorum

BIM’i açmak için sermayeye ihtiyacınız yok. Bim, bayi atamak yerine mağaza kiralama taleplerini kabul ettiği için bunun için ücret ödemeniz gerekmez. Ücretsiz bayilikler sunan şirketler gibi, boş iş mağazalarını sunmak ve işletmek ve Bim kiralarını almak için bir kiralık mağaza talep edebilirsiniz. Bim kiralama fiyatları konusunda net bir bilgi vermek mümkün değil. Bim açmak için ne kadar para lazım? Çünkü Bim Mağazaları 10 yılı geçmemek üzere mağaza kiralar ve kira tutarı kiralama talepleri olumlu olan müteahhitlerin sözleşmelerine göre belirlenir. Bim’in on yıl boyunca kullanacağı işletmeniz bir işyeri açacak ve kira ödeyecek. Bim kiralama ücreti hakkında daha fazla bilgi için 0850 254 44 44 müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. BİM açmak istiyorum diyen arkadaşlara depo kiralamanın çok risksiz olduğunu ispatlamam gerekecek olursa;

BİM Dükkan Kiralama Riskli midir?
Düşük maliyetle yüksek kaliteli hizmet sunmak,
Hasarlı veya istenmeyen eşyaların tartışmasız iadesi,
Alıcının her şeyi bulmasını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için basit bir mağaza düzeniyle tasarım yapın,
Her müşteriye yakın olabilecek bir mağaza lokasyonu,
Markaya ve ambalaja para vermek yerine ürüne para verme stratejisi

Olması bakımından BİM’e dükkanınızı kiralamanız herhangi bir dezavantaj ya da risk barındırmıyor. BİM’in hızlı büyümesinin ana sebebi uygun fiyatları olsa da, şirketin 10 puanlık felsefesine baktığınızda BİM’in bu büyümeyi hak ettiğini daha net anlayabilirsiniz:

 • Müşteri ilgisi
 • Makul fiyat
 • Paket yapısı ve maliyet azaltma planı
 • Müşteriye yakınlık (atölye planı)
 • Aşırı reklamdan kaçınarak maliyetleri düşürmek.
 • Basit mağaza düzeni
 • Yeterli personel konsepti
 • Tartışılmaz karlılık
 • Piyasadaki büyük markaların fiyatlarını satmak.

BİM’in düşük fiyatlarla sattığı ürünlere gelince, bazı kişiler ve şirketler çoğu zaman bu ürünlerin doğrudan veya dolaylı olarak kalitesiz ve sağlıksız olabileceğini iddia etmektedir. BİM, satılan tüm ürünlerin, özellikle gıda ürünleri, patojenik ve patojenik olmayan mikroorganizmalar, toksinler, ağır metaller, pestisit kalıntıları, veteriner ilaç kalıntıları, antibiyotik kalıntıları, katkı maddeleri ve ikincil koruyucular başta olmak üzere düzenli olarak fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerini gerçekleştirmektedir. GDO gibi testlere asla müdahale etmez. Gıda dışı ürünlere yönelik azo boyalar, ftalatlar ve ağır metaller gibi tüm zararlı testlerin de BİM’de yapıldığı biliniyor. Bu nedenle BİM’de satılan her ürünün insan sağlığı üzerindeki etkisi kontrol altındadır. Olası bir insan sağlığı sorunu durumunda firmanın imajını büyük ölçüde kaybedeceği göz önünde bulundurulduğunda, firmanın bu konuda ne kadar hassas olduğunun bilinmesi gerekir.

BİM İletişim Bilgileri

BİM müşteri hizmetleri telefon numarası ile müşteriler hafta içleri mesai saatlerinde soru ve görüşlerini bildirebilir. Müşteri hizmetlerine 0850 254 44 44 numaralı telefondan ulaşılabilir. Ayrıca genel müdürlük ile iletişime geçmek isteyen kişiler 0216 564 03 03 numaralı telefondan merkez müşteri hizmetlerine ulaşabilir. Genel müdürlük İstanbul’da yer almaktadır. Müdürlüğün adresi ise BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul / Türkiye’dir. Müşteriler BİM mağazasına faks ile ulaşmak isterse 0216 311 79 78 numaralı hattı kullanmalıdır. Müşteriler dilerse resmi web sitesinde bulunan iletişim formunu doldurarak firma yetkililerinin kendileri ile iletişime geçmelerini sağlayabilirler.

 • Müşteri Hizmetleri: 0850 254 44 44
 • Genel Müdürlük BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul / Türkiye
 • Telefon: 0216 564 03 03

Müşteriler dilerse firmaya ait Facebook, Instagram ve YouTube hesapları üzerinden iletişime geçebilir.

BİM Aktüel Ürünler Kataloğu

BİM her hafta indirimli ürünleri için resmi web sitesi üzerinden aktüel ürünler kataloğu paylaşıyor. Bu hafta içerisinde BİM ürünlerinden bazılarının fiyat listesini aşağıdaki alana ulaşarak görüntüleyebilirsiniz. BİM web sayfasının sağ köşesinde yer alan bölümü görsel yardımı ile göstermek isterim.

BİM Aktüel Ürünler

BİM Aktüel Ürünler

Yukarıda yer alan haftalardan birine tıklayarak güncel fiyat kataloğuna ulaşabilirsiniz. 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ercan dedi ki:

  Kiralik yerim var