Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır 2022 (Tüm Bankalar)

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır 2022 (Tüm Bankalar)

Bir süredir on binlerce dolar değerinde sanal bir kripto para birimi olan Bitcoin hala çok yaygın olarak kullanılmakta. Bankaların BTC denen bu kartı kabul edip etmedikleri konusunda çok fazla merak var. Son günlerde büyümeye devam eden en yüksek Bitcoin banka hesapları bu yazımızda. Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır dünyanın en büyük pazarlarında işlem gören sanal para işlemleri yapmak için banka havalesi yapacağınız ülkemizde sözleşmeli bankalar bolca bulunmaktadır. Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır konu başlığımza geçelim.

Hangi Bankalar Bitcoin Kabul Ediyor?

Sanal para birimi olan Bitcoin hiçbir Türk bankası tarafından kabul edilmemektedir. Tüm bankalar bankacılık yönetmeliğine ve denetimine bağlıdır ve bitcoin herhangi bir mevduat hesabı yasasına dahil değildir çünkü böyle bir karar alınmamıştır. Bu bağlamda, Türkiye’de faaliyet gösteren hiçbir kamu ve özel banka bitcoin ticareti yani alım satımı yapamamaktadır.

Bitcoin Satan Bankalar Var Mı?

Bitcoin henüz resmi olarak BDDK tarafından tasfiye edilmediğinden, bankaların bitcoinlerle ilgili tasarrufları elinde bulundurmasına da izin verilmiyor. Bu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oluyor. Ancak bazı kripto para birimi borsalarıyla çalışan bankalar, bu borsalardaki hesaplardan para yatırabilir ve çekebilir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için dijital bir bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekmekte.

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır ,Bitcoin nasıl alınır sorusu en çok merak edilen konulardan biri. Bitcoin ticareti yapmadan önce, Bitcoin işlemlerini gerçekleştiren bir kripto para birimi borsasına kaydolmanız gerekir. Ardından, borsa hesabınıza para yatırabilmek için bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Oluşturduğunuz o cüzdan hesabı ile anlaşmalı bankalardan geçtiğinizde hesabınıza para aktarabilir, yatırımlarınızdan para kazandıktan sonra da aynı şekilde işlem yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alınır Mı?

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır ? Kripto para sektörünün en büyük borsası Binance, merakla beklenen projesini açıkladı ve Bitcoins’in VISA ve Mastercard kredi ve banka kartları ile satın alınabileceğini duyurdu. Bir Binance aboneliğiyle oturum açtıktan sonra, kredi veya banka kartınızı kullanarak Bitcoin satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İmleci ana sayfadaki “Fiat” bölümüne getirin ve aşağıdaki açık sekmelerden “Kripto para satın al” seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada, almak istediğimiz bitcoin miktarını belirtiyoruz.
  • Aşağıdaki bölümde BTC ile hangi kripto para birimini satın almak istediğimize karar veriyoruz. (Sistem muhtemelen seçilen BTC ile otomatik olarak görüntülenir.)
  • Bilgilerimizde herhangi bir hata yoksa İleri butonuna tıklayarak devam edeceğiz ve ödeme yöntemleri ile ilgili bölüme geçeceğiz.
  • Burada daha önce tanımladığımız kart verilerine sahip değilsek “Kart ekle” butonuna basıp uygun bölümlere kartımızla ilgili bilgileri yazıyoruz.
  • Bu bilgileri girip ilerledikten sonra cep telefonumuza gönderilen kısa mesajdaki kodu girip işlemimizi tamamlamaya devam ediyoruz.
Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır

BTC Borsasına Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Türkiye BTC, ticareti genel olarak ele alır. PARIBU en güvenilir BTC borsası olmasına rağmen Akbank ile anlaşması var. Akbank, PARIBU Btc cüzdan, döviz cinsinden 7-24 işlem yapmanıza olanak tanır. Kayıt etmek; Başvuru formu paribu.com adresinden doldurulmalı, ekrana onay kodu girilmeli, e-posta ile gönderilen bilgiler okunmalı ve doğrulanmalıdır. İkinci adım, bir BTC cüzdan numarası oluşturmaktır. Cüzdan numarası oluşturmak için; PARIBU sistemine giriş yapmanız, Yatırım işlemleri sekmesine gitmeniz, alt sekmedeki BTC bölümünü açmanız ve son olarak yeni adres oluştur sekmesine tıklamanız gerekir.

Bitcoin ile nasıl para kazanılır konumuzun da ilginizi çekebileceğini düşündük. Buraya Tıklayarak konu başlığımıza gidebilirsiniz..

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.