Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır 2022 Güvenilir Kripto Para Siteleri (En İyi)

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır 2022 Güvenilir Kripto Para Siteleri (En İyi)

Sanal dünyanın artık hepimizin hayatında bir yeri bulunmakta, bitcoin ile nasıl para kazanılır? Yüksek derecede çıkış yapan dijital paralar ile yatırımlarımızı güvenilir dijital para sitelerinden yapabilmekteyiz.  Dijital paralar ile yatırım yapmak için bilgi sahibi olmak gerekir.Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Bitcoin 2017’de en yüksek seviyesine ulaşsa da küçük yatırımcıları da içeriyordu. Bu, çoğu yatırımcının Türkiye’de bitcoin’e aşina olduğu bir dönemdi ve daha sonra Türkiye’de, küresel kripto para birimi en çok ülkeye sahip ülkelerden biriydi. 2017’de 20.000 $ ‘lık keskin bir düşüş bazı küçük yatırımcılara zarar verip onları piyasalardan çekerken; Bitcoin ve kripto para birimleri Türk yatırımcıların gözdesi haline geldi.

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır 2022 Güvenilir Kripto Para Siteleri

1 Ocak 2020’de 7.200 dolardan işlem gören Bitcoin yeni bir rekor kırdı ve gelecek yılın ilk gününde 32.200 dolardan işlem gördü. Birçok analist Bitcoin’in 100.000 $ ‘a ulaşacağı konusunda hemfikir olsa da, yatırımcılar ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini nereden satın alacaklarını da arıyorlar. Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Bu yazıda sizler için kripto para borsalarının ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve satın alabileceğiniz en iyi platformların hangi dijital para siteleri olduğunu sizler için derledik.

Bitcoin Nedir?

Başlığımız olan bitcoin ile nasıl para kazanılır konusunda önce Bitcoin’in ne olduğuna bir göz atalım. Bitcoin, herhangi bir hükümet tarafından desteklenmeyen, merkezi olmayan bir yatırım fonu olarak kullanılan dijital bir para birimidir. 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimidir. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yerel borsalarda dolar veya Türk lirası olarak satın alabilirsiniz.

Borsalarda bitcoin ticareti yapanlar, kripto para birimleri arasındaki işlemlerde veya bunları diğer dijital cüzdanlara aktarırken yüksek transfer ücretlerinin farkında olmalıdır.

Peki, satın alınacak ve ticaret yapılacak en iyi bitcoinler ve diğer kripto para birimleri hangi platformlarda? Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Bir kripto para birimi değişimi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu yazıda bu soruları cevaplamaya çalışıyoruz.

Kripto Para Borsası Nedir?

Başka bir dijital para birimi veya kripto para birimi euro, pound, dolar, Türk lirası ve bunun gibi para birimleri karşılığında kripto para birimi ticareti yapmanızı sağlayan platformalara “kripto para borsası” denir.

Kripto Para Borsaları Nasıl Çalışmakta?

Kripto para tüccarları, bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almanız ve depolamanız için size dijital bir cüzdan sağlayan platformlar aracılığıyla satış yapar. Bu platformlar, alıcıları ve satıcıları anonim olarak birbirine bağlayan ve işlemleri gerçekleştiren bir borsa görevi görür. Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Dijital cüzdanınız, kripto para birimi satın almak için kredi kartı veya banka hesabı gibi diğer geleneksel finansal varlıkları kullanmanıza olanak tanır.

Bazı ülkelerde ayrıca doğrudan bitcoin satın alabileceğiniz Bitcoin ATM’leri de bulunmaktadır.

Kripto Para Borsası Seçerken Nelere Önem Vermeliyiz?

 • Güvenlik: Bir borsa hakkında karar verirken, platformun meşruiyeti ve güvenliği önceliğiniz olmalıdır. Örneğin, Güney Kore kripto para borsası Bithumb saldırıda 31.6 milyar dolar kaybetti. Borsa, tüm para çekme ve yatırma işlemlerini bloke ederek, mevcut kripto para birimlerini borsada bulunmayan soğuk bir cüzdana taşıyarak harekete geçti, ancak birçok kripto para birimi saldırı nedeniyle kısa sürede önemli değer kaybetti. Bu nedenle güvenliğe öncelik vermekte fayda var.
 • Kripto para birimi desteği: Çok sayıda token alım satımına izin veren borsalar, yatırımcılarına ticaret ve kar için daha fazla fırsat sunabilmektedir.
 • Ücretler ve Komisyonlar: Yüksek hacimli alım satım yapıyorsanız, alım satım ücretleri karınızı etkileyebilir. Bu nedenle işlem ücreti düşük olan borsalara bakabilirsiniz.
 • Ödeme şekli: Kabul edilen ödeme yöntemi, değiş tokuşa bağlıdır ve nakit, kredi kartı, banka havalesi, nakit ödeme vb. ödeme şekilleri içermektedir.  Yine, PayPal ve Papara gibi uygulamalar aracılığıyla ödeme yapmak, iyi bilinen yöntemlerden bir kaçıdır.
 • Kullanım kolaylığı: Basit ve kullanıcı için düzenlenmiş borsa siteleri kullanıcı için oldukça avantajlı olmaktadır.
Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır

En Çok Kullanılan Kripto Para Siteleri

Borsada işlem gören ve alım satımı en çok yapılan sitelerde başta Bitcoin gelmekte. Sizler için en çok kullanılan kripto para sitelerini maddeler halinde sıraladık.

 • BTC*Bitcoin
 • ETH*Ethereum
 • USDT*Tether
 • DOT*Polkadot
 • XRP*Ripple
 • ADA*Cardano
 • LTC*Litecoin
 • BCH*Bitcoin Cash
 • LINK*Chanlınk
 • XMR*Monero
 • XTZ*Tezos
 • XLM*Stellar
 • USDC* USD Coin
 • BNB*Binance Coin

Dijital Para Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Dijital para birimlerinden, özellikle bitcoin den bahsediyorsak, kripto para borsalarında alındıktan sonra alınıp satılabilirler. Bitcoin madenciliği ile okunabilir fiziksel olmayan paralar şifreli yöntemler kullanılarak elde edilebilir. Ticaret, fiyat farklılıkları nedeniyle gerçekleştiğinden, yatırımcılar için yüksek hacimli bir pazara dönüşmüştür. Borsaya kayıt olabilir ve kendi sanal cüzdanlarınızı oluşturabilirsiniz.

En Çok İşlem Yapılan Bitcoin Borsaları

Bitcoin transferlerini, alım satım işlemlerini, çevrimiçi ve kullanıcı onaylı borsalarda gerçek zamanlı takibi gerçekleştiren birden fazla borsa vardır. Blok zincirinde bulunan borsaları seçmeniz gerekir. Bununla birlikte, borsadaki alım satım hacimleri, yorumlar ve ödüller önemlidir. Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır Ek olarak, diğer önemli özellikler deneyimli müşteriler için teknik destek, aktif bir mali takvim ve çevrimiçi piyasa takibi de oldukça önemli konular arasındadır. Aşağıda verdiğimiz borsa siteleri başlıklarına tıklayarak kolaylıkla borsa sitelerine geçiş yapabilirsiniz.

En İyi Türk Bitcoin Borsa Siteleri

Güvenilir Yabancı Bitcoin Borsa Siteleri

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınır konumuzunda ilginizi çekebileceğinizi düşünüyoruz. Buraya tıklayarak konu başlığımıza gidebilirsiniz..

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Metin dedi ki:

  Çok bilgilendirici içerikler teşekkür ederim 🙂