Cafe Açmak İstiyorum 2022 Cafe Açma Maliyeti Nedir?

Cafe Açmak İstiyorum 2022 Cafe Açma Maliyeti Nedir?

Son zamanlarda, bir kafenin açılması çok popüler hale geldi. Birçok meslek grubu kafe açılışına yoğun talep göstermektedir. Son zamanlarda özellikle çalışanlar arasında popüler hale gelen bir kahve dükkanı açmak için atılan birçok resmi adım var. Ayrıca, ekipman ve ekip oluşturma aşamaları vardır. Ayrıca nargile kafeler ve internet kafeler gibi eski konseptler geçerliliğini koruyor ve artan talebe yanıt olarak büyüyor. Bizde sizlere cafe açmak karlı mı? Nasıl kafe açabilirim sorularınızın hepsinin cevabını vermek için buradayız. Şimdi Konumuza geçelim.

Kafe Açmak Kârlı Bir İş Midir?

“Kafe açmak istiyorum” duygusu, yaşadıkları şehirde zamanlarının çoğunu bir kafede geçiren veya bir kafeden memnun olmayan gençlerin yaşadığı duygudur. Peki kafe açmak karlı bir iş midir? hemen cevaplayalım. Cafe Açmak İstiyorum Çay, kahve ve tost satılırken kafenin açılıp açılmayacağına inanılıyor. Bir kafe açmak iyi bir iş planı, biraz sermaye, bir iş kurma sertifikası ve en önemlisi kararlılık ve kararlılık gerektirir. Çoğu kafe sabah 8’den akşam 9’a kadar açık olduğundan ve gece yarısına kadar çalıştığından, yanlarında durmak, personel almak ve bir kafe açmak gerekir . Kâr marjı açısından, karavan olmayan bir yerde kafe açmayı ve bölgedeki gençlere hizmet etmeyi planlıyorsanız, cafe açmak yerine cafe açmanızı tavsiye ederim. Çünkü kafe dediğiniz şey bir erkek, bir kadın, bir çocuk, bir aile, bir yabancı, bir turist, bir öğrenci, bir devlet memuru, bir öğrenci vb. Herkesin rahatça oturabileceği, çay, kahve içebileceği, sohbet edebileceği ve özellikle tüm aile ile geliyorlarsa kimseyi rahatsız etmeden rahatça oturabilecekleri nezih bir ortam. Elbette ülkemizdeki çoğu kafe için bu çok zor bir iş.

Tüm bunlara rağmen ülkemizde Cafe adı altında hizmet veren tüm kafelerin aylık net karı en az 3000 TL‘dir. Cafe Açmak İstiyorum etrafında. Bu getiri, elbette, çalışanların ücretlerinden tüm masraflar düşüldükten sonra kalan paradır. Yani kahvenin satışları, net ve brüt aylık kârı daha yüksektir. Unutmayın, ayda 3.000 liradan az kazanan hiçbir kafe sahibi, sabah sekizden gece yarısına kadar bir kafede oturmayacaktır. Cafe açmak isteyenlere söyleyebileceğimiz bir kafenin aylık ortalama net kar marjı 5000 TL.

Kafe Açmak

Kafe Açmak

Cafe Nasıl Açılır?

Peki cafe nasıl açılır? Cafe açmak için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra vergi dairesine iş açma bildirimi gönderilir. Açılışın vergi dairesine bildirilmesinin ardından belediyeye vergi belgeli talepte bulunulur ve gerekli evrak ve belgeler gönderilir. Çalışma ruhsatları ve reklam ruhsatları gibi başvurular hafta sonları sona eriyor. Talep daha sonra ilgili ticaret odasına veya ticaret odasına iletilir. Ticaret Odasına kayıt olurken, bir iş açma sertifikası (yüksek lisans sertifikası) gereklidir.

Ancak, bir ticaret odasına başvuruda bulunmak için bir yüksek lisans sertifikası veya bir işletme kuruluş sertifikası gerekmez. Ancak ticaret odası vergileri, ticaret odası vergilerinden daha yüksektir. Mükemmellik Sertifikanızı nasıl alacağınızı öğrenmek için İş Girişimleri için Mükemmellik Sertifikası başlıklı makalemize bakın. Kafe açmak istiyorum diyenler için en iyi yolun bağlı olduğunuz belediye ve vergi dairesini ziyaret edip hazırlamanız gereken belgelerin güncel bir belgesini almak olduğunu yinelemek isteriz. En iyisi, belediyelere göre farklılık gösterir ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Cafe Açma Projesi Nasıl Hazırlanır?

Cafe açma projesi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı basit. Zamanda geriye gidersek, bir işletmeyi kiralamadan önce iyi bir iş planına sahip olma ihtiyacından da bahsetmiştik. Kafe açmadan önce iyi bir iş planınız varsa ileride para kaybetmek ve iflas etmek için önlemler alacaksınız. Kahve dükkanı açmak istiyorum diyenler için nasıl iş planı yazabilirim? Bir iş planına neler dahil edilmelidir?

Cafe Bayiliği Veren Firmalar

Kafenize güzel bir isim vermek ve market içinde yer aramak yerine bayi kafesi ile anlaşarak kafenizi açtığınız şekilde para kazanabilirsiniz. Ünlü bir markadan alışveriş yaptığınızda müşterileriniz sizi ziyaret etmiyor, sadece markanızın kahvesini ziyaret ediyor. Elbette bir satıcıdan kahve almanın olumsuz yanlarından bahsetmişken, mağazayı istediğiniz gibi yapamazsınız. İşe bağımlısınız. Elbette kahve dükkanı satıcısı size istediğiniz miktarı getirirse, detaylara girmenin bir anlamı yoktur.

Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? 

Bir bayiyi terk ettiyseniz ya da satın aldığınız şirket sizi kafeyi dekore etmeye bıraktıysa, tasarım konusunda seçici olmanız gerekir. Kahveye yaklaşık 10.000 liralık yatırım yapmayı ve 1-2 yıl içinde teslim etmeyi planlıyorsanız internette en ucuz masa ve sandalye takımlarını bulabilir ve kafeniz için satın alabilirsiniz. Ancak bir kahve dükkanı açıp o kahvehaneyi 10 yıl işleteceğim derseniz, Allah’ın izniyle, müşterilerinizin sizi tercih etmesi için mağaza tasarımından kaliteli masa ve sandalyeler satın alarak elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor. Öncelikle yakınlarda rakiplerin bulunduğu kafeleri tercih edebilmek için çekici olması gerekir. Bir kafenin tasarımı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bir uzmana danışmanızı öneririz. Bunu yapanlar var. Sizin için çalışmaya gelirler ve sermayenize göre doğru seçimi yapmanıza yardımcı olurlar.

Cafe Açma Kredisi 

Bir iş kurmak için birçok kullanıcı KOSGEB kredisi arıyor. Bir kafe açmak için nasıl KOSGEB kredisi alınacağına dair makaleyi okudunuz sanırım. Yazıda KOSGEB ile iletişime geçmeniz, hemen kredi çekmeniz, tıklayıp hemen para çekmenizin istendiğini varsayıyorum. Arkadaşlar, KOSGEB’den bir kafe açmak için kredi almak sandığınız kadar kolay değil. KOSGEB, 2021 yılında iş kurmak isteyen genç girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Ancak bu krediyi almak için çok çalışmanız gerekiyor. Üç veya beş sayfa doldurduğunuzda durum böyle değildir. Paranız yokken kafe açmak için KOSGEB’den kredi almak isterseniz bu işi yürütmenizi tavsiye etmiyorum. KOSGEB’den 50.000 liralık kredi alabilseniz bile, bir iş kurmak için nakit paraya ihtiyacınız var. Çünkü KOSGEB kredisi kafenin açılışından sonra ödenen bir yardımdır. Diğer web sitelerinde de okuduğunuz gibi, hiç kimse sıfırdan bir iş başlatamaz. KOSGEB kredisi ile cafe açmak isterseniz size adımları göstereceğim.

KOSGEB Cafe Açma

  • İş-Kur ofislerinden birine gidin ve KOSGEB kursuna katılın. İş-Kur kursuna kaydolun.
  • Kursa kayıt olduktan sonra KOSGEB kursuna katılın. 32 saatlik kursun sonunda, nasıl bir iş planı yapacağınızı öğrenecek ve bir sertifika alacaksınız.
  • Sertifikalı bir iş planı hazırlayın. İş planınızı kursta anlatıldığı gibi KOSGEB’e gönderin. Kabul etmiyorsanız düzeltin ve yeniden gönderin.
  • İş planınız kabul edilirse masraflarınızı ödeyin ve KOSGEB’e gönderin. Ödemeniz, faturalarınız karşılığında anında ödenir.

Yukarıdakilerin hepsini tamamladığınızda ve iş planınız KOSGEB tarafından kabul edildiğinde kafe açmak için KOSGEB’den kredi alabilirsiniz. İş planınız kabul edilse bile, KOSGEB’i onaylamadan önce bir işletme açma ve ekipman satın alma maliyetinin sizin tarafınızdan ödenmesi gerektiğini tekrarlamak isterim. Bu ücretleri ödemeden kendi işinizi kurup kafe açmak için KOSGEB’den kredi alamazsınız. Açılış ücretini ödeyecek paranız yoksa tek seçeneğiniz, hizmeti veya malları satın aldığınız tedarikçi firmalar ile KOSGEB yardımı ile anlaşma yapmaktır. faturada ödeme yapmak. Elbette bu noktada KOSGEB’in desteklenip desteklenmeyeceğini kabul etmek şirketler için çok zor. Bu elbette becerilerinize bağlıdır.

Kafe Açma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İşletme kredisi kullanmak istediğinizi söylerseniz, yeni bir ticari kahve kredisi kullanamazsınız. Bununla birlikte, size veya bankaya ipotek sunabileceğiniz ortak kafelerde kayıtlı bir mülkünüz varsa, KOBİ’ler için işletme kredisi alabilirsiniz. Ayrıca bankalara bireysel kredi veren tüm Türk vatandaşları gibisiniz; Bankadan kredi başvurusunda bulunabilir ve cafe açmak istediğimi ve finansmana ihtiyacım olduğunu belirtebilirsiniz. Kafe açılışı için kredi veren bankalar; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Akbank, TEB, QNB Finansbank, Denizbank, Odeabank, HSBS, INGBank. Bu bankaların tümü kredi veriyor. Kredi notunuz veya yeterli geçmişiniz ile sorun yok.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.