Çiçekçi Dükkanı Açmak 2022 (Maliyet Hesaplaması)

Çiçekçi Dükkanı Açmak 2022 (Maliyet Hesaplaması)

Çiçekçi nasıl açılır? Kendi işini kurmak isteyen birçok kişi, yeni iş fikirlerinden ve kazançlı iş fikirlerinden biri olan çiçekçi dükkanı açma fikrini hayata geçirmek ister. Bu iş için bir çiçekçi dükkanı açmak gibi çeşitli online forumlar, işin çok eğlenceli ve rahatlatıcı olduğunu, kar marjlarının oldukça yüksek olduğunu ve dükkanın dekorasyonuna çok dikkat edilmesi gerektiğini iddia ediyor. KOSGEB çiçekçi En güzel çiçek dükkanı isimleri Çiçek dükkanı açma Maliyeti Peyzaj dükkanı açmak için gerekli belgeler Çiçekçi Dükkanı Açmak 2022 (Maliyet Hesaplaması) Çiçekçi dükkanı Dekorasyonu Çiçekçi dükkanı bayilik Çiçekçi olmak için hangi bölüm okunmalı Çiçekçi dükkanı açmak ekşi vb. detaylarıyla..

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? 2022

Bir çiçekçi dükkanı açmak en kazançlı küçük işletmelerden biridir. Ayrıca çiçekçi dekorasyonu, çiçek çeşitleri, müşteri memnuniyeti gibi pek çok faktör sayesinde kârlılığınızı her geçen gün artırabilirsiniz. Çiçek veya peyzaj mağazası açıyorsanız, mağaza açmanın diğer adımları geçerlidir. İşte çiçekçi dükkanı açma adımları;

 • Her şeyden önce canlı, güzel, güzel bir mahallede bir dükkan kiralamak.
 • Kiralamadan sonra gerekli belgelerle birlikte belediyeye gitmeli ve işletme ruhsatı almalısınız.
 • İşletme ruhsatı aldıktan sonra çiçekçi verimini en çok etkileyen unsurlardan biri olan çiçekçi dekorasyonu çok iyi, çekici ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bu durumda profesyonel yardım işinizi kolaylaştırabilir.
 • Satılık çiçek ve ürün alımı konusunda bir toptancı ile anlaşma yapmalısınız. Ülkemizde çok sayıda toptancı olduğu için en iyi ürünleri en düşük fiyata satacak ve uzun süre çalışabileceğiniz bir toptancı ile sözleşme yapmanız gerekmektedir.

Çiçekçi Dükkanı Açmak için Gerekli Belgeler

Çiçekçi dükkanı açmak için gerekli belgeler ile belediyeye başvurarak çalışma izni yani vergi levhası almak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibine ait T.C kimlik fotokopisi
 • İkamet bilgileri
 • Belediye kayıt formu
 • İnşaat ruhsatı
 • Esnaf Odasına kayıt
 • Şirket sahibinin noter tasdikli sirküler imzası
 • Başvuru ​​formu

Yukarıdaki belgelerle topluluğa ulaşabilir, vergi lisansı alabilir ve mağazanızı faaliyete geçirebilirsiniz. Gerekli belgeler belediyeye göre farklılık gösterebilir.

Çiçekçi Dükkanı İçin Gereken Malzemeler

Bir çiçekçi neye ihtiyaç duyar? Çiçekçi olmak için birden fazla malzeme gerekir. Bu malzemeler bir çiçekçi dükkanı tasarımından daha ucuza elde edilebilir. Çiçekçi dükkanı gereksinimleri;

 • İş yeri
 • İşyeri dekorasyonu
 • Çeşitli süs bitkileri
 • Çiçek tasarımı için çeşitli malzemeler
 • Soğutma sistemleri – çiçekler için ısıtma
 • Dağıtım aracı
Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi Dükkanı Açmak Maliyet Hesaplaması

Bir çiçekçi açmanın maliyeti, açtığınız işletmenin büyüklüğüne ve kullanılan malzemelere bağlıdır. Ancak az sermaye ile yapılacak bir işin parçası olan çiçekçi dükkanı açmanın maliyeti ortalama 100.000 ile 200.000 TL arasında değişmektedir. Satılık bir çiçekçiden satın aldığınızda bu maliyetler değişebilir.

BAKINIZ.! Tekel Bayi Nasıl Açılır? 2022 (Maliyet Hesaplaması)

Çiçekçi Dükkanı Ne Kadar Kazanır?

Çiçekçilerin geliri aylık ciroya bağlıdır. Yoğun bir alanda müşteri memnuniyeti ve çiçek tasarımı gibi birçok faktör gelirinize olumlu etki yapacaktır. Ayrıca bu gelir ayın özel günlerinden etkilenir. Genel olarak bir çiçekçinin aylık geliri ortalama 10.000 ile 20.000 TL arasında değişmektedir.

Çiçekçi Dükkanı Dekorasyon Önerileri

Bir çiçekçi dükkanı açarken akılda tutulması gereken birkaç şey ve bir çiçekçi dükkanı işletmek için ipuçları vardır. Bu noktaları göz önünde bulundurarak çiçekçilik hakkında daha fazla bilgi edinerek gelirinizi artırabilirsiniz. Aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

 • İşletmenin bulunduğu bölgenin trafiğinin yoğun olduğundan emin olmanız gerekir.
 • Profesyonel bir ortamda parlak ve renkli dekorasyonu tercih ederek müşteri çekebilirsiniz.
 • Müşterilerle iletişime dikkat etmeli ve müşterilerle bire bir çalıştığınızdan emin olmalısınız.
 • Müşterilerinize ilginç, özgün ve yaratıcı fikirler ve çeşitli çiçek tasarımları ile ilham verin.
 • Çiçekçilikte yeterli deneyime sahip olmalısınız. Bu alanda yeterli tecrübeniz veya bilginiz yoksa kurs ve eğitimler alabilirsiniz.

KOSGEB Çiçekçi Dükkanı Hibe Desteği

KOSGEB çiçekçileri destekler. KOSGEB, çiçekçi dükkanı açmak isteyen genç girişimcilere 50.000 TL ile destek oluyor. Finansman tutarları aşağıdaki gibidir:

 1. Çiçekçilik faaliyeti için temel tedarik olarak 2000 TL
 2. Şirket kuruluşu sonrası ofis ekipmanları, yazılım ve donanım desteği için 18.000 TL
 3. İşletme giderlerini karşılamak için 30.000 Türk Lirası tahsis edilecektir.

KOSGEB çiçekçi desteğinden faydalanabilmek için KOSGEB Girişimci Sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu sertifikayı almak için KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılmanız gerekmektedir. Sertifikayı aldıktan sonra KOSGEB çiçekçi iş planı yazarak fon başvurusunda bulunabilirsiniz.

BAKINIZ.! Protez Tırnak Dükkanı Açmak 2022 Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Çiçekçi Dükkanı Bayilik Veren Firmalar

Çiçekçilik hizmeti veren firmalar var. Kendi işinizi kurmak yerine, otomobil bayiliği hizmetini daha düşük maliyetle sunan firmalarla pazarlık yaparak otomobil bayiliği açarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu şirketlerden imtiyaz başvurusunda bulunurken bireylere belirli koşullar sunulur. Çiçekçiye ticaret hizmeti veren firmalar ve koşulları aşağıdaki gibidir:

Çiçek Sepeti

Çiçek sepeti bayilik gerektirmez. Ancak mağaza olabilmesi için ofisin yoğun trafikte olması, siparişlerin zamanında teslim edilmesi, kemik ürünleri için en az 5 m² (m²) alan bulunması, gerekli hijyen koşullarına uyulması ve her şeyden önce müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olmasıdır. Çiçek Sepeti Talep Formunu doldurmak için tıklayınız.

Armine Çiçek

Armine floristik bayilerden isim ücreti almaz. Ayrıca, başlangıç ​​aşamasında çalışan eğitimi ve satış ve pazarlama teknikleri gibi birçok konuyu destekler. Armine çiçekçisinin iletişim bilgileri; Adres; Yeni Cami Caddesi No: 11 Sultanhamam / Eminönü / İstanbul

MYD Çiçekçilik

MYD Çiçekçilik İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir’de ofisleri bulunmaktadır. Bu illerde bayilik almak için firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İletişim bilgileri; Adres; Karadolap Mahallesi Gül Sokak n° 27 İstanbul

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.