Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? 2021

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? 2021

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılında sağlanacak Çiğ Süt desteğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. yılında çiğ süt yardımı ve süt piyasasının düzenlenmesi kararının yayınlanmasıyla vatandaşlar bu hükmü incelemeye başladı. Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri adı altında; 2021 çiğ süt desteklemesi ne kadar t.c. ile süt desteği sorgulama Süt desteği müjdesi Çiğ süt desteği nasıl ALINIR çiğ süt destekleme ödemeleri ne zaman yatacak Süt destekleri ne kadar süt destekleri ne zaman yatacak 2021 Çiğ süt desteği Son Dakika hakkında bilgi sahibi olacaksınız..

Çiğ Süt Prim Ödemesi 2021

Bu kararın amacı, çiğ sütün üretim verimliliğini ve kalitesini ve uygulanan ıslah politikasını artırarak, çiğ süt üretiminin sürdürülebilirliğini ve üretici fiyatlarının istikrarını sağlamaktır. 2021 yılında uygulanacak Çiğ Süt Destekleme sağlanması ve süt piyasasının düzenlenmesi konularını kapsamaktadır. Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’in çiğ süt destekleme ödemeleri ne zaman yatacak yaptığı açıklamaya göre; Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt tavsiye satış fiyatına bakanlıkça destek verileceğini ifade etti. Ulusal Süt Konseyi’nce, 2021 Ocak – Nisan ayları için geçerli çiğ süt tavsiye satış fiyatının 2 lira 80 kuruş olarak belirlendiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli,

“Bakanlığımızca aynı dönemde çiğ süt desteği 30 kuruş olarak uygulanacaktır. Böylece, açıklanan bu çiğ süt tavsiye satış fiyatı ve 30 kuruş çiğ süt desteği ile paritenin 1.30’un üzerinde kalmasını sağlamış olacağız” dedi.

Soğutulmuş Çiğ Süt Fiyatı 2021

31 Arlık 2021 tarihine kadar geçerli olacak olan soğutulmuş çiğ fiyatı belirlendi. Ulusal Süt Konseyi tarafından duyurulan soğutulmuş çiğ süt fiyatı 3 lira 20 kuruş olarak tavsiye satış fiyatıdır. Tarım Orman Bakanlığı ise çiğ süt destekleme primini 2021 yılı için litre başına 20 kuruş olarak çiftçiye duyurdu.

Çiğ Süt Desteklemesi Ne Kadar?

Çiğ süt destekleme ödemeleri için belirlenen fiyat litre başına; en yüksek fiyat 2.90 en düşük 2.80 lira olarak hesaplanmıştır. Ulusal Süt Konseyi, 1 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında;

 • A sınıfı için litre başına 2 lira 90 kuruş,
 • B sınıfı için 2 lira 85 kuruş
 • C sınıfı için 2 lira 80 kuruş referans fiyat açıkladı.

Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı üreticiye bu iki aylık dönemde litre başına 30 kuruş prim ödemektedir.

çiğ süt destekleme ödemeleri ne zaman yatacak

çiğ süt destekleme ödemeleri ne zaman yatacak

Çiğ Süt Destekleme Ödeme Tarihi

Çiğ Süt Destekleme teminatı, bakanlık tarafından belirlenen süreler içinde ödenir. Bakanlıkça belirlenen tarihler arasında Ziraat banka hesaplarına ödeme yapılır. süt destekleri ne zaman yatacak 2021 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çiğ Süt yardımı çerçevesinde 607 milyon lira tutarında ödeneceklerini söyledi. Pakdemirli basın açıklamasına göre çiğ süt prim desteği Nisan ayında ödeneceği açıklandı. Bakana göre Aralık ayında ödenmesi gereken toplam ödeme miktarı 102 milyon TL. Çiğ Süt Destekleme kapsamında 232.223 üreticiden 729.000 ton Çiğ Sütü için 98.000.000 TL ödemenin 17 Nisan tarihinde hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Çiğ Süt Destekleme Ödemelerinde Yapılan Kesintiler

Çiğ Süt Destekleme sübvansiyonundan yapılan kesintiler dikkate alınarak, sübvansiyonun %3’ü üretici ve yetiştirici birliklerinden il / ilçe üretici birlikleri, il yetiştirici birlikleri ve %5’i kesilmektedir. bu lisans ücreti merkezi sendikalara. Öte yandan, yardımın %3’ü kooperatiften üst veya bölgesel birliğine gitmekte ve bu miktarın %25’i merkeze ödenmektedir.

Çiğ Süt Destekleme Ödeneği Nasıl Alınır?

Sübvansiyon desteğini çiftçilere süt parası şeklinde kullanabilmek için üye bir üretici kuruluşa dilekçe verilmesi gerekmektedir. süt destekleri ne zaman yatacak 2021 Ayrıca mevcut kuruluşa çiğ sütün satıldığını belirten bir satış fişi ibraz edilmelidir. Makbuzun orijinalini sağlamalısınız. Fotokopiler ve diğer kopyalar kabul edilmez. Süt ürünleri yardımı almanın bir diğer sorunu da bakanlığın süt kayıt sistemine kayıt olmaktır. Üretim yapılan il ve ilçelerde tescil işlemi yapılmaktadır.

Yetiştiricilerin üye olduğu kuruluşlar sisteme veri girme hakkına sahiptir. Kuruluşlar tarafından girilen bu bilgiler kaydedilir ve konsolide listeler oluşturulur. Özgeçmiş listeleri bölge ve ilçe müdürlüklerine gönderilir. Bazı kişiler, yardım alanlara başvuru sırasında Bakanlık tarafından ilan edilen süreler içinde başvuru yapacak.

Süt Parası Almak için Gereken Şartlar

Çiğ süt için destek talep eden çiftçilerin belirli koşulları karşılaması gerekir. 2021 süt primleri ne zaman yatacak Bu koşullar, çiğ sütü desteklemek ve süt piyasasını düzenlemek için pazarlama iletişiminde belirtilmiştir.

 • Süt parasından kar eden yetiştiricilerden süt üreten hayvanlar TURKVET‘e kayıtlıdır.
 • Talepler bir üretici kuruluşa yönlendirildiği için, ödeme alan kişilerin bölgelerindeki kuruluşun üyeleri olması gerekir.
 • Bakanlık tarafından belirlenen süreler içinde başvuruları iletmek ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlamak,
 • Süt tozu formunda üretilen çiğ sütün bir ıslah teşkilatı aracılığıyla Et ve Süt Genel Müdürlüğüne satışı,
 • Sağlık sigortası belgeli süt üreten firmalar, süt besiciliği kar marjı 2021 Bakanlığın süt kayıt sistemine kayıtlı, ürettikleri çiğ sütü ve süt satışı için işyeri sicil belgesine sahip olan süt işletmeleri pahasına satış yapmaktadır.
 • Çiğ süt satışından sonra bakanlık süt kayıt sistemine düzenli kayıt,
 • Bakanlıkça belirlenen yönetmelik hükümlerine göre yetiştirme ve süt soğutma tanklarının sağlıklı çalışması için,
 • Kuruluşlar aracılığıyla süt satanlara da süt ürünleri desteği verilmektedir.

Uygunluk gereklidir ve verileri giren bölge veya ilçe müdürlüklerinden veya üretici kuruluşlardan istenen belgeler birbirinden farklıdır. Başvuru belgelerini okuyabilmeniz ve nereye gideceğinizi bilmeniz için çiğ süt malzemelerini sizler için hazırladık. Bu içerikte oluşturulacak belgeler ayrıca yazılır.

Çiğ Süt Destek Ödeme Sorgulama

Çiğ Süt Destekleme ödeneklerinin hesaplara yatırıldığını belirten Tarım ve Orman Bakanı PAKDEMİRLİ nin yaptığı yazılı açıklamalar ardından çiftçilerimiz çiğ süt destek ödeme sorgulama nasıl yapılacağını ve nereden sorgulama yapılacağını araştırmıştır.

Çiğ süt destek ödeme sorgulama e-devlet üzerinden yapılabilir. E-devlet üzerinden destek ödeme bilgisi sorgulama yapmak için bağlantıya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.