Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti (GÜNCEL)

Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti (GÜNCEL)

Hepimizin hayatında zaman zaman psikolojimizi kötü etkileyecek durumlar olmuştur, bunun için aklımıza gelen ilk psikiyatri muayene ücreti ne kadar? sorusudur. Türkiye’de psikiyatri doktoruna görünen kişi sayısı oldukça fazla. Psikolojik destek almanın bir çok nedeni olabilir, Duygu değişikliği, tutarsızlık, bağımlılık gibi. Bazı insanlar psikiyatri doktoruna görünmenin kötü bir şey olduğu düşüncesinde ” Deli miyim ben” gibi yanış düşüncelerde olabilir. Bu tedavi için psikoloğun görevi, psikolojik hastalıklarının neden ortaya çıktığı ve sizi ne kadar etkilediğini öğrenip ona göre bir tedavi için yol haritası çizmektir. Psikiyatri ile psikolog arasında ki fark nedir? sorusu da oldukça sorulmakta olan bir soru ve sizler için bu sorununda cevabını her zaman ki gibi en doğru ve en basit şekilde vereceğiz. Şimdi ilk olarak devlet hastanesi psikiyatri muayene ücretinden bahsedelim.

Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti ne kadar? bu tabi ki kullanılan tedavi yöntemine göre değişebilir ama biz sizler için ortalama fiyatları listeledik. Psikiyatri Muayenesi (seans) 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Tedavilerin sabit bir fiyatı yoktur. Psikiyatrik muayenenin ortalama maliyeti nedir? sorusunun cevabını sizlere verelim. İşte psikiyatri muayene ücretleri;

 • Psikiyatrik muayene ücreti 350 ile 550 Türk Lirası arasında değişmektedir.
 • Büyükşehirlerde psikiyatrik muayene ücretleri 650 TL’den başlayıp 1100 TL’ye kadar çıkabilmektedir.
 • Özel hastanelerde fiyatlar hastane kurulu tarafından belirlenir. Klinik muayeneler 400 lira ve 600 liradan başlamaktadır.

Devlet hastanelerinde psikiyatrik muayene ücretleri SGK tarafından karşılanmaktadır. Fiyat farkı, hangi aşamada olduğunuza, bir uzman profesöre gittiyseniz ve bilinçli hareket etmenize göre değişebilir. Kendinizden ve hislerinizden kaçmak yerine onların üzerine gidip sorununuzu çözmeye çalışmalısınız. Bir devlet hastanesinde psikolog muayenesinin maliyetini makalemizden öğrenebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Psikolog Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesinde psikolog muayene ücreti ne kadar diye soruyorsanız, devlet hastanesinde psikolog ve psikiyatri bölümleri için her hangi bir fiyat ödemezsiniz fakat doktorunuzun sizlere vereceği ilaçlar sigortanız tarafından karşılanmayabilir ve bir hayli fiyatı yüksek ilaçlar eczanelerde bulunabiliyor. Muayene edilen kişi sigortalı değilse muayene ücreti ödeyerek işlemine devam edebilir. Sigortalı hastaların ücretleri SGK tarafından karşılanmaktadır. Bulunduğunuz şehirdeki devlet hastanesinde psikiyatri servisi varsa randevu alarak tedaviye başlayabilirsiniz. Psikologların çalıştığı kliniklerde kişisel psikoterapi seanslarının maliyeti 150 ile 350 lira arasında değişmektedir. Peki SGK’nız yok ise devlet hastanesi psikolog ve psikiyatri ücretleri ne kadar? sorusunu hemen cevaplayayım;

 • Psikolog seans ücreti 100 TL’den başlayarak 5.000 TL’ye çıkabilir.
 • Psikiyatrist ücretleri ise 300 TL’den 2.000 TL’ye kadar çıkabilir.
 • Pedagog fiyatları ise 200 TL’den 1.500 TL’ye kadar çıkabilir.

Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz fiyatları ortalama fiyat aralığıdır. Bu sizin ihtiyacınız olan tedavinin genişliğine göre değişecektir.

Sizler için en doğru, güncel ve net hazırladığımız Özel Hastane Anjiyo Ücretleri Ne Kadar? 2022makalemizin de dikkatinizi çekebileceğini düşündük. Linke tıklayarak konu başlığımıza kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz 🙂

Psikiyatri Muayene Ücretleri Ne Kadar

Psikiyatri Muayene Ücretleri Ne Kadar

Psikolog Seans Ücreti Ve Psikiyatri Muayene Maliyeti Ne Kadar? 2022

Peki psikolog seans ücretleri ne kadar? merak ettiğiniz sorunun cevabını hemen sizlere verelim. Bir klinikte bir psikologdan tedavi almak istiyorsanız maaşınıza ve doktorunuzun verdiği fiyata dikkat etmelisiniz çünkü fiyatlar gerçekten yüksek olabiliyor. Seans zamanları ise 45 dakika ile 2 saat arasında değişiklilik gösterebilir. Poliklinikleri arayarak bilgi alabilirsiniz. Hastanelerde ve özel kliniklerde psikolog seans ücreti 250 TL’den başlayıp 2022’de 1200 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ön görüşmede detaylı bilgiyi gitmek istediğiniz hastaneden öğrenebilirsiniz. Bir psikiyatri seansının maliyeti ne kadar? diye soruyorsanız, tedavinin türüne bağlıdır. muayene ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. İşlem ücretleri belirlenmemiştir. Ortalama olarak 250 Türk Lirası ile 1200 Türk Lirası arasında başlayabilmektedir. Bu fiyatlar, bulunduğunuz şehre ve gideceğiniz doktora bağlıdır. Profesör fiyatları 200 ile 1500 Türk Lirası arasında değişebilmektedir.

Online Psikiyatri Terapi Ve Özel Kliniklerde Psikiyatri Muayene Ücretleri Ne Kadar? 2022

Psikolojik terapi sürecinde iki farklı hizmet bulunmaktadır. Bunlardan biri de online terapidir. Bu online sistem için 50 dakika sürecek bir seans için 140 lira ödüyorsunuz. Ancak yüz yüze online terapide durum değişiyor ve 50 dakika için 200 TL ödüyorsunuz. Bu durumda yüz yüze online psikiyatri seansları da daha yüksek ücret talep etmektedir. Özel veya devlet hastane dışında tedavi görmek isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden biri de klinikleridir. Özel hastaneden çok bir farkı olduğu söylenemez. Ancak burada özel bir kliniğe göre daha yüksek ücretlerin geçerli olabileceği unutulmamalıdır. Bu aşamada özel bir psikiyatri kliniğinde tedavi ücreti 1500 ile 2500 TL arasında değişmektedir. Tanınmış kliniklerde ve özel psikologlar arasında seans başına fiyatın döviz kuru üzerinden 100 dolar civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Psikoloğun Görevleri Nelerdir?

Psikologlar, bir kişinin zihnini ve davranışını bilimsel yöntemler temelinde sistematik olarak inceleyen kişilerdir. Bunlar, sadece danışmanlarını dinleyen kişiler değil, uygulayıcı psikologlar veya araştırma yapan psikologlardır. Bir grubun veya bireyin davranış veya eylemlerini inceler ve edindiği bilgi ve becerilerle insanların sorunlarına çözüm bulmaya çalışır. psikologlar; klinik, hastane, mahkeme, adli tıp, fabrika, ve okul gibi farklı alanlarda çalışabilmektedir. Psikiyatrist olmak için tıp diplomasına ihtiyacınız var ve bu unvanı 4 yıl boyunca bir psikiyatri dalında tutabilirsiniz.

Farklı alanlarda çalışsalar da görev tanımları vardır;

 • Eğitim ve test kurslarınızı hastalarına uygulamak,
 • Test sonuçlarını deneyimli psikolog, doktor veya psikiyatrist gerektiren kurumlara iletmek,
 • Belirli bir psikolojik alanda destek,
 • Nedensellik ilişkisi kurmak,
 • Hastaların sosyal ve biyolojik yönlerini incelemek.

Bir psikolog yukarıdaki verdiğimiz tüm maddelere dikkat etmektedir. Sizin tüm hayatınızın her anına ve hatta belki de çocukluğunuza kadar inip sorular sormaktadır.

Psikolojik Sorunlar Neden Oluşur Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastalığın belirtileri esas olarak insanların çocukluk deneyimlerini ve deneyimlerini aktaramamaktan kaynaklanır. Peki psikolojik sorunlar neden oluşur? neden oluşabilir? İçedönüklük, güvensizlik ve korku ana olaylardan bazılarıdır, bu durumlar ilerleyen yıllarda dışa yansır ve bunaltıcı hale gelir. Ailesi, arkadaşları ve bazen de kişinin kendisi ile iletişim kuramamasından dolayı olayları açıklayamadığı için kendinde değil başkasında gördüğü olumsuz durum ve davranışlarla yüzleşmekten korkar olur. Şimdi gelelim psikolojik sorunların tedavisi nasıl yapılır sorusuna. Beden ve ruh sağlığı birbirinden ayrılamaz. İnsanların zihinsel ve fiziksel sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir ve zihinsel sağlıkları da bozulabilir. Ruhsal rahatsızlıklar ve fiziksel şikayetler tedavi edilir. Ruhsal bozukluklar fiziksel belirtilerle ifade edilir. Akıl hastalığı genellikle ilaç ve psikoterapi ile tedavi edilir. İlaç tedavisinde olduğu gibi psikoterapi de bir uzman tarafından belirlenmeli ve uygulanmalıdır.

Şehirlere Göre Psikolog Ve Psikiyatri Ücretleri Ne Kadar?

Farklı şehirlerde fiyat farklılıkları olduğu için şehirlere göre psikolog ve psikiyatri ücretleri ne kadar? cevabını sizlere tablo halinde hazırladım. Yaşadığınız yere göre fiyatları inceleyebilir ve tedavi sürecinize başlayabilirsiniz. Psikoloji insan hayatı için belki de en önemli unsur, çünkü kafanız rahat olmadığında veya ne olursa olsun mutlu olamamak, uyuyamamak hepimiz için çok kötü bir şey. Sağlık her şeyden önce geliyor diye düşünüyorum. Şimdi sizlere tablo halinde fiyatları listeleyeyim;

Psikolog Ve Psikiyatri Ücretleri
Şehir Psikolog Ücreti  Psikiyatri Ücreti
Bursa 85 TL – 900 TL 150 TL – 1000 TL
Eskişehir 70 TL – 900 TL 150 TL – 1500
Konya 75 TL – 700 TL 50 TL – 1500 TL
Adana 55 TL – 700 TL 120 TL – 1500 TL
Antalya 80 TL – 900 TL 120 TL – 1500 TL
İzmir 80 TL – 700 TL 150 TL – 1500 TL

Yukarıda sizler için hazırladığım tabloya bakarak yaşadığınız şehirde ki ortalama fiyat aralıklarına göre tedavinize başlayabilirsiniz. Hazırladığımız fiyatlar söylediğim gibi ortalama fiyatlardır en doğru fiyatı gitmek istediğiniz hastaneyi arayarak öğrenebilirsiniz 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.