Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2022

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2022

SGK’lı olmayanlar için devlet hastanelerinde sigortasız muayene olabilir mi? ücretleri nelerdir? oldukça araştırılan konular arasında. Devlet hastanesinde sigortalı olarak muayene olduğunuzda para ödemezsiniz. Ancak sigortasız olanlardan devlet hastanesi muayene ücreti talep etmekte. Devlet hastanesinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olmayanlardan kaç para muayene ücreti alınıyor? vb. hakkında araştırılan konuların cevaplarını sizler için hazırladık. İçeriğimizde devlet hastanesinde sigortasız muayene ücretleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.  Sigortası olmayan vatandaşlar ise devlet hastanelerinde ücretli muayene olarak tedavi olabilir. Tedavi arayan vatandaşlar, bir devlet hastanesi sigortasız muayene ücretleri  ne kadar olduğunu soruyor. 2022 yılında bir devlet hastanesinde muayene ve ameliyat ücreti ne kadar, acil muayene, sigortasız muayene, röntgen, ultrason, doğumda muayene için sigortasız ücreti nedir, içeriğimizde sizleri araştırdık.

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet hastanesinde sigortasız muayene ücreti 2022 yılında 30 ila 50 Türk Lirası arasındadır. Muayene ücretlerine ek olarak tahlil ve tetkik yapıldığında ekstra olarak ücretlendirilmektedir. Sosyal güvencesi olan vatandaşlar, devlet hastanelerinden ücretsiz ilaç almaları halinde 6 TL ücret ve 15 TL katılım payı ücreti ödemek zorundadır.
Hastane muayene ücretleri, ortalama olarak 2022 yılında;

 • SGK Devlet Hastanesi’nde muayene ücreti 30 TL’den 50 TL
 • Özel hastanelerde muayene ücreti 150 TL-300 TL
 • Üniversite Hastanelerinde muayene ücreti 50 TL-150 TL arasında değişmektedir.

Bu ücretler ortalamadır ve bölüme, hastaneye ve tedaviye göre değişir. Devlet hastanelerinde sigortasız vatandaşlardan muayene ücreti alınır. 30 ile 50 Türk Lirası arasında değişen bu muayene ücretlerine ek olarak ilgili birimlerde ek ücretler uygulanabilir. Sigortalının hastaneye yatış ve muayene masrafları devlet tarafından karşılanır. Bu fiyat, sigortasız hastalar tarafından yapılan tetkikler ve diğer işlemlerde farklılık gösterebilir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Tahlil Ve Ameliyat Ücretleri

Sigortasız tahlil ücreti ne kadar? Devlet hastanelerinde muayene ücreti 30 ile 50 Türk Lirası arasındadır. Buna tahlil ücretleri de dahildir. Örneğin 50 Türk Lirası muayene ücreti ödeyen bir hasta, muayeneleri için devlet hastanelerinde ek bir ücret ödemeden tahlil işlemi yaptırabilir.

Devlet hastanelerinde sigortasız tahlil ve ameliyat yaptırabilirsiniz. Devlet hastanesi sigortasız ameliyat ücretleri ne kadar? sorusunu soruyorsanız herhangi bir devlet hastanesinde ameliyat olmak isteyen bir vatandaş öncelikle 50 TL muayene ücreti ödeyerek muayene olduktan sonra hastane sekreterlerine veya hastane kasiyerine sigortasız ameliyatın ne kadara mal olacağını öğrenebilir ve bir devlet hastanesinde sigortasız bir ameliyat için belirtilen tutarı ödeyerek ameliyatı yaptırabilir.

Devlet Hastanesinde anjiyo ücretleri hakkında detaylı ve doğru bilgi almak için; Özel Hastane Anjiyo Ücretleri Ne Kadar? 2022

Devlet Hastanesi Sigortasız Yatış Ve Acilde Muayene Ücreti

Ameliyat olan veya devlet hastanelerine başvuran sigortasız kişiler genel sağlık sigortası kapsamında 107,33 TL ücret karşılığında hastanede kalabilirler. Böylelikle devlet hastanesi sigortasız yatış ücreti sorusuna net bir cevap vermiş olduk fakat bilmeniz gerek bir şey daha var. Genel sağlık sigortası yaptırmayan vatandaşlar, kalış gün sayısı kadar ücret ödemek zorunda.

Tüm özel ve kamu hastanelerinin acil servisleri, tüm acil girişleri ayrım gözetmeksizin kabul etmelidir. Acil servis, hastanın sosyal sigortaya tabi olup olmadığına, hangi sosyal sigorta kurumuna ait olduğuna, hastanın diğer özelliklerine, sağlık sigortasına ve ödeme gücüne bakılmaksızın hastayla ilgilenir. Bu durumlarda acil bakım için özel ve devlet hastanelerinde para ödemezsiniz. Trafik kazası, kalp krizi ve felç gibi acil durumlarda, kamu ya da özel hastanelerde gerekli tetkikler ve ilk müdahaleler sigortasız da olsa ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Ancak istisna acil olmayan durumlar olduğu için sigortasız acil servise gitmeniz durumunda gerekli tetkikler için fatura kesilebilir. Sigortalı değilseniz devlet hastanesi sigortasız muayene ücretini yine sizden almakta.

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet Hastanesinde Sigortasız Doğum Ücreti 2022

Devlet hastanesi sigortasız doğum ücreti sorusunu yanıt arayan ve bu şekilde doğum yapacak olanlar, doğum masrafları ile doğum sonrası anne ve çocuk muayenelerinin tüm masrafları, hastane masrafları ve diğer doğum sigortası masrafları 30 gün boyunca devlet tarafından karşılanmaktadır. Ama bu sadece devlet için geçerlidir. Özel hastanelerde böyle bir uygulama yok.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2022

Sağlık sorunları nedeniyle kamu hastanelerinde burun estetiği yapılması durumunda herhangi bir ücret alınmayacak ve ISS tarafından karşılanacaktır. Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatlarını merak eden çoğu insan sağlık sorunları nedeniyle yaptırılsa dahi sigortasız kişilerden fatura kesilirken, sağlık sorunu olmadan burun estetiği yaptıran sigortalılardan 1500 TL ve 3000 TL gibi ücretler alınmaktadır.

Devlet Hastanesi Sigortasız Ultrason Ücreti Kaç TL?

Sigortasız devlet hastanelerinde muayeneleriniz varsa bu işlemi 30 ile 50 Türk Lirası arasında tamamlayabilirsiniz. İlaçlarınızı satın alırken bu masrafları eczaneden ödeyerek tedavi olabilirsiniz. Bir devlet hastanesi sigortasız ultrason ücreti kaç TL sorusu tarama sonrası için ortalama 35 ila 50 TL ödeyebilirsiniz. Diğer bir seçenek de bu işlemi özel hastanelerde sıra beklemeden gerçekleştirmektir fakat ücret aynı olmayabilir 🙂

Devlet Hastanesi Sigortasız Tomografi Ücreti Ne Kadar?

Merak edilen Devlet hastanesi sigortasız tomografi ücreti ne kadar? sorusu sigortasız yapılan muayeneler için ödeme yapıldıktan sonra ödenir. Sosyal güvenceniz yoksa devlet hastanelerinde muayene ve tetkik için belli bir ücret ödemeniz gerekecektir. Muayene için 50 TL ödeyen sigortasız bir hasta, tomografi ve diğer tetkikler için para ödemeden tıbbi işlemlerini yapabilir.

Devlet Hastanesi Akciğer Filmi Ücreti 2022

Devlet hastanelerinde akciğer filmi ücreti sigortanız varsa ücretsizdir. Sigortasız bir devlet hastanesinde akciğer röntgeni çektirmek isterseniz 50 Türk Lirası gibi bir para cebinizden çıkar. Fiyatlar ortalamadır, en doğru fiyatı tedavi gördüğünüz hastanede öğrenebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Sigortasız Röntgen Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde sigortalılardan ücret alınmaz ve muayene masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. 50 TL‘lik muayene ücretine ek olarak, sigortasız kişiler röntgen için 150 ile 200 TL arasında ücret ödemektedir. Bu fiyatlar hastaneye ve muayene edilen doktora göre değişmektedir. Devlet hastanesi sigortasız röntgen ücreti diğer muayene türlerine göre bir tık fazladır.

Devlet Hastanesi Sigortasız MR Ücreti Ne Kadar?

Sigortası olmayan vatandaşlar, devlet hastanelerinde yapılan muayene sonrası MR taramasına karar verilmesi durumunda 200-300 Türk Lirası arasında hizmet bedeli öderler. SGK ek MR ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Devlet hastanesi sigortasız MR ücreti ne kadar;

 • Vaka başı muayene ücreti: 37,80 TL
 • MRG, Kafa tabanı kontratsız: 80,69 TL
 • MRG, Karaciğer Kontratsız: 80,69 TL
 • MRG Tüm Vücut metastaz için: 80,69 TL
 • MRG, Kalça, sol kontrastsız:80,69 TL

Toplam KDV dahil: 360,55 TL

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet Hastanesi Sigortasız Diş Çektirme Ücreti Kaç TL?

Sağlık sigortası olmayan kişiler, Devlet hastanesi sigortasız diş çektirmek için devlet hastanelerinde muayene olduklarında 30 ile 50 Türk Lirası arasında ücret öderler.

Devlet Hastanesi Sigortasız Kanal Tedavisi Ücreti 2022

Sigortasızlar için kanal tedavisi diş sayısına bağlıdır. Her diş için ayrı ücret alınmaktadır. Devlet Hastanesi Sigortasız Kanal Tedavisi Ücreti 2022 tarifeleri:

 • Tek Kanal Tedavisi; 400 TL-500 TL
 • Çift Kanal Tedavisi; 700,00 TL-800 TL
 • Üç Kanal Tedavisi; 930,00 TL-1.200 TL

Devlet Hastanesi Diyetisyen Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde diyetetik muayene ücretsizdir. Sigortası olmayan vatandaşlarımızın devlet hastanesi diyetisyen muayene ücreti ne kadar sorduklarında ücret olarak en fazla 50 Türk Lirası ödemeleri gerekmektedir. Ancak özel diyetisyen ücretli olup, randevu ve muayene ücreti tercih edilen hastaneye göre 400 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Devlet Hastanesi Psikolog Ücreti Ne Kadar?

2022 yılında devlet hastanelerinde psikolog, eğitimci ve psikiyatristlerin ücretleri ücretsiz olacak. Sigortası olmayanlardan sınav ücretleri kesilecektir. Özel hastane ve kliniklerde psikolog seans ücreti 50 Türk Lirası ile 3000 Türk Lirası arasında değişebilmektedir. Öğrenim ücretleri 100 TL ile 1000 TL arasında hesaplanabilir.

Sitemizde ki Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti (GÜNCEL) konusuna tıklayarak sizde detaylı olarak psikiyatri muayene ücretlerini doğru bilgi olarak öğrenebilirsiniz..

Devlet Hastane Muayene Ücreti Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Online yönetim sisteminde SGK-4A/4B/4C ziyaret katılım menüsü üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz. Talebin ardından, herhangi bir işlem için ödemeniz gereken veya emekli maaşınızdan kesilecek olan muayene masraflarını göreceksiniz. Talebiniz eczaneden almış olduğunuz ve sistemde görebileceğiniz miktarlara yol açıyorsa, bunu sorumlu SGK ofisine bildirin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.