E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl Kayıt Olunur?

E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl Kayıt Olunur?

Son günlerde çok sık kullanılan E-Nabız uygulaması sizin adınıza kayıtlı tüm tıbbi hizmetleri görüntüleme imkanı sunmakta. Uygulama kullanımı oldukça basit olan e-nabız hakkında nedir? nasıl kayıt olunur? sorusuna bu makalede tüm detaylarıyla cevap vereceğim. Görsel yardımı ile anlattığım yönlendirmeleri sizde uygulayarak e-nabız kullanabilirsiniz. Paragrafın başında son günlerde kullanılan deme nedenime gelince; Salgın nedeniyle gündemde olan E-Nabız hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenleri detaylı olarak anlattım. E-Nabız üzerinden aldığınız son sağlık hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

E-Nabız Nedir? Ne İşe Yarar?

Öncelikle tanımından bahsetmek gerekirse; E-nabız nedir? sorusunu cevaplandırmak isterim. Vatandaşların kişisel bilgilerini aynı anda yönetip kontrol edebilecekleri bir uygulama / hizmet platformu olan E-Nabız, TC Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. e-Nabız, vatandaşların ve sağlık mesleği mensuplarının sağlık kurumları tarafından toplanan tıbbi bilgilere internet ve mobil cihazlar üzerinden ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Peki bu uygulama ne işe yarar? Muayene, test ve tedavileriniz nerede yapılırsa yapılsın, tüm tıbbi bilgilerinizi yönetmenize ve tıbbi geçmişinize tek bir yerden erişmenize olanak tanıyan kişisel bir sağlık kayıt sistemidir. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde erişebileceğiniz bir iletişim ağı görevi görür, tıbbi kayıtlarınız zamanında bir doktor tarafından görüntülenebilir ve dünyanın en büyük ve en kapsamlı tıbbi hizmetlerini sunarak bakım kalitesini ve hızını artırır.

E-Nabız Nasıl Kayıt Olunur?

E-Nabız, e-devlet aracılığı olarak kullanılan bir sağlık sistemi olarak biliniyor. Bu nedenle kayıt işlemi çok basit ve rahattır. E-Nabız sistemi ile iki farklı kayıt yöntemi bulunmaktadır. Birinin ücreti e-devlet tarafından ödenirken, diğeri kişinin aile doktoru tarafından yapılır. Görsel yardımı ile anlattığım bu makalenin şimdi bilgisayarınızdan e-nabıza giriş yapma yöntemini adım adım anlatacağım. E-nabız kullanmaya başlamak için şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Öncelikle arama motorunuza e-nabız yazın.
e nabız arama motoru

e nabız arama motoru

 • Açılan ekranda okla gösterdiğim yere e-nabız şifre girişi yapabilirsiniz.
e-nabız giriş

e-nabız giriş

 • enabiz.gov.tr ​​adresinde, e-devlet ile Bağlan düğmesine tıklayın.
enabız giriş

enabız giriş

 • Bundan sonra e-devlet sayfasına yönlendirileceksiniz.
e-devlet-e-nabız-giriş

e-devlet-e-nabız-giriş

Daha sonra e-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden, TC’nizi ve tanımladığınız e-yönetim şifrenizi girin. Kişisel sağlık bilgilerinizi açılır sayfada görüntüleyebilirsiniz.

 • Şimdide telefondan e-nabız giriş yapma yöntemlerini görseller ile anlatalım. e-Devlet uygulamasını cihazınıza indirin. Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.
telefondan-e-nabız

telefondan-e-nabız

Şimdide bilgisayarda olduğu gibi e-devlet sayfasına yönlendirilecek ve doğrulama yapmanız istenecek. TC Kimlik ve e-devlet şifrenizi girmeniz ardından e-nabız üzerinden şu hizmetlere erişebileceksiniz.

e-nabız hizmetler

e-nabız hizmetler

E-devlet hizmet platformu üzerinden kullanımı oldukça kolay olan e-nabız uygulaması hakkında tüm detaylara yer verdiğim bu makalede E-Devlet Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? (T.C ile Başvuru Yap) adlı içeriğimi de buraya bırakıyorum. 🙂

Bahsettiğimiz gibi, e-devlet üzerinden kayıt olmak çok kolay! E-Nabız uygulaması tarafından sağlanan hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziyaretlerim: burada okuduğunuz hastaneyle ilgili bilgileri görebilirsiniz.
 • Reçetelerim: Sizin adınıza doktorunuz tarafından yazılan ilaçlara ulaşabilirsiniz.
 • Raporlarım: Rapor türlerini inceleyebilir ve verileri ayrıntılı olarak raporlayabilirsiniz.
 • Hastalıklarım: muayene sonrası teşhis edilen hastalıklar.
 • Testlerim: Çalışma için gereken teşhisi belirlemek için kullanabileceğiniz analizi ve sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • X-ray Görüntülerim: X-ışınları ve MRI’lar gibi X-ray görüntülerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Alerjilerim: Alerjiniz varsa, ne olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Acil Durum Notlarım: Terapistinizin ve diğer sağlık uzmanlarının görüntülemesi için acil durum notları oluşturabilirsiniz.
 • Benim dökümanlarım
 • Aşılama programı
 • İlaçlarım: Aldığınız ilaçların bir listesi bulunur.
 • Randevu: E-Nabız kullanarak tıbbi bir tesisteki muayene için randevu alabilirsiniz.
 • COVID-19 RİSK DURUM RAPORU: Kronik bir hastalığınız olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır? Şifremi Unuttum

Elektronik yönetim için bir şifreniz yoksa, başka bir seçenek de E-Nabız’a kaydolmaktır. E-devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı bir aile hekimine cep telefonu numaranızı kaydettirerek ve telefonunuza SMS ile gönderilen tek seferlik erişim kodunu kullanarak giriş yapabilirsiniz. E-Nabız şifresini unutan vatandaşların bunu yapmak zorunda olduğu bilindiği için E-Nabız , e-devlet platformu için Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ek bir hizmettir. Bu nedenle E-Nabız şifrenizi unutmanız durumunda E-Devlet şifrenizi unutacaksınız. E-devlet şifrenizi güncellemek için güncel bir telefon numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Geçerli bir e-devlet telefon numaranız varsa, şifrenizi en kısa sürede değiştirebilirsiniz. Ancak, eski kişisel cep telefonu numarasına sahip vatandaşların PTT’ye geçmeleri ve e-yönetim şifrelerini güncellemeleri gerekecektir. Önce e-devlet şifresini alırsınız ve PTT’ye 2 lira ödersiniz. Ancak e-devlet şifrenizi unuttuysanız bu tutar 4 Türk Lirası olacaktır.

e-Nabız Covid-19 Test Sonucu

Elektronik NABIZ üzerinden covid-19’un sonucunu görebildiğinizi biliyor muydunuz? E-Pulse sisteminin ana sayfasında covid-19 test sonucunu görüntüleme adımları;

 • Arama motorunuzun adres çubuğuna e-nabiz.gov.tr ​​girin.
 • Sonraki ekranın sağ tarafındaki “Covid 19 Test Sonuçları * Covid 19 Test Sonuçları” nı indirebilirsiniz. Basın.
 • Daha sonra yönlendirileceğiniz sayfada doldurmanız gereken alanlar;
 • Barkod no
 • TC kimliğinin son 4 hanesi
 • Telefon numarası
 • E-posta adresinizi girmeniz gerekiyor.
 • Son olarak, covid-19 korona virüsünüzün sonucunu butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları sizler için tek tek yazdım. Umarım bir yararım dokunmuştur. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak sizde e-nabız üzerinden tüm sağlık hizmetlerinize ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.