Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2022 Maaş Bordrosuz

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2022 Maaş Bordrosuz

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? 2022 bu kredi kullanım detayları oldukça merak ediliyor. Bunun sebebi olarak bazı bankaları gelir belgesi şartını kaldırdığını söyleyebilirim. Gelir belgesiz kredi alma imkanı sunan bankalara ev hanımları kredi başvurusunda bulunuyor. Maaş bordrosu istemeyen ev kadınlarının temel ihtiyaçlarını karşılamak için krediden yararlanabilmek için yalnızca bir koşulu yerine getirmeleri gerekiyor. Ziraat ve Vakıfbank gibi devlete ait bankaların bu ihtiyacını karşılıyorsanız rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Size tavsiye ettiğim Enpara; nakit akış ihtiyacınıza anında cevap verirken, Denizbank üzerinden ihtiyaç kredisi seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi veren bankaların hangileri olduğunu gelin birlikte inceleyelim.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? sorusunun cevabını tablo halinde aşağıda listeledim. Listelediğim bu bankalar maaş bordrosu ve gelir belgesi talep etmeden kısa süre içerisinde müşterilerine kredi veriyor. Ancak belli bir takım şartları sağlamanız gerekecek. Şartlar ve detaylarına yer vermeden önce incelemenizi istediğim ev hanımlarına kredi veren bankaların tam listesi;

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Akbank PTT ev hanımlarına kredi
Denizbank Çalışmayan Kadınlara Yönelik Kredi Türkiye İş Bankası ev hanımlarına kredi kampanyası
Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Desteği Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi
Cepte TEB ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi
Aktif Bank özel kredi N Kolay Kredi
HSBC YapıKredi Bankası 
ING QNB Finansbank
Şekerbank Enpara

Yukarıda listelediğim bankalar ev hanımlarına kredi veriyor. Normal şartlar altında, ev hanımları banka kredisi alamazlar. Bu imkansızlığın ana sebebi şüphesiz krediyi kullanabilmeniz için bankalar tarafından talep edilen bazı belgelerdir. Bu belgeler arasında bankalar için en önemlisi “gelir tablosu” idi. Ev hanımı olarak bu belgeye sahip değilsiniz. Dolayısıyla banka kredisi kullanamazsınız. Ancak her şeye yaklaşılabildiği için kadınlar bankalardan kredi alma imkanına sahip. Ya da çalışacak yeriniz olmasa bile, gelir belgeniz olmasa bile bankalardan kredi çekebilmeniz için hangi koşulu yerine getirmelisiniz? Buyrun inceleyelim.

Bu yazıyı okuduktan sonra ev hanımı iseniz  anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanında da kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için  Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar (Direkt Onaylı)adlı içeriği sizlere hazırladım.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları Nelerdir?

İşsiz ev hanımları, SGK’ya kayıtlı olmasalar dahi ipotekli veya kefaletli kredi kullanabilmektedir. Bir arabanız, eviniz veya kayıtlı mülkünüz varsa, krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanız veya kefil vermeniz durumunda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak ev hanımlarının da kredi alabilmesi için aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları
Kredi Taksit tutarlarının aylık gelirin yarısını geçmemesi
Gecikmiş fatura borcunun bulunmaması
Yasal veya idari takipte olan borcunuzun bulunmaması,
Herhangi bir kuruma borcunuzun olmaması,
Herhangi bir mal ipotek edilecekse eş rızasının yazılı beyanının alınması gerekiyor.

Son dönemde ev hanımlarına özel kredi veren bankaların sayısının arttığı ortaya çıktı. Bankaların ev işlerine yardım eden ev hanımlarına düzenli olarak sunduğu paketler sayesinde kredi kullanmak isteyen ve kredi kartı isteyen ev hanımlarının imkanları katlanıyor. Ayrıca işsiz ve sigortasız kadınlara kredi kartı veren bankalar da bulunuyor. Siz okuyucularım arasında ev hanımları da varsa bu fırsatı kaçırmayın derim.! Yukarıdakilere ilave olarak kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının taşıması gereken ilave şartlar sırasıyla;

 • Emekli aylığını gelir olarak gösterebilir.
 • Başka bir bankaya borcunuzun olmaması gerekiyor.
 • Bankanın isteğine bağlı olarak kefil gösterme imkanının olması.
 • Banka istediği takdirde teminat istenebilir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.
 • Varsa, Teminat gösterecek gayrimenkulün olması.
 • Ek gelir, kira gibi alınan yardımlar gelir olarak gösterilebilir.
 • Avukatlar tarafından kredi dosyalarının icraya verilmemiş olması şartları ev hanımlarından aranmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bildiğimiz gibi, yüksek teknoloji çağında yaşıyoruz. Artık her şeye internette kolayca ve hızlıca erişebilirsiniz. Hızlı teknolojik büyüme, bankacılık sektörüne de fayda sağladı. Tüm bankalar müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet verebilmek için işlemlerinin neredeyse tamamını internete aktarmıştır. Böylelikle çok daha hızlı bir işlem hacmi yaratılır ve daha fazla personele ihtiyaç duyulmaz. Bankacılık sisteminden internet ortamına geçiş, kredi kullanamayan birçok ev hanımına fayda sağlamıştır. Dolayısıyla ev hanımlarına kredi nasıl alınır? sorusunun cevabını vermek isterim. Öncesinde bankaların sizden istediği gerekli evraklardan söz etmek ardından sebebini açıklamak isterim.

 • Kimlik Numaranız
 • Cep telefonu numaranız.

Neden bu iki şeyi istediklerini söyleyeyim. Kimliğinizi sormanızın nedeni, kredi başvurunuzun onaylanmasıdır. Bu kredibilite değeridir. Cep telefonu numarası başvurusu yapmanızın sebebi kredinin sonucunun SMS ile size bildirilmesidir. Dolayısıyla yukarıda da belirtildiği gibi internet bankası kredisi kullanma imkânı ev hanımlarının her türlü koşulu yerine getirmesi için fazlasıyla yeterlidir. Bu, Findeks Kredi Kayıt Bürosu’nun kontrol ettiği ve koruduğu kredi değerliliğidir. Elbette! Kredi notunuz herhangi bir şekilde değerlendirilmiş ve 1000 puandan fazla ise gelir beyannamesine veya kefiline gerek kalmadan birçok bankadan kredi çekebilirsiniz. Unutmayın, bankaların kredibilite ile belirlenen kredileri olduğunda bahsettiğim yöntemi kullanarak 11 haneli e-devlet kimliği ile kredi değerliliğinizi kontrol edebilirsiniz. Kredi itibarınız geçmişte herhangi bir şekilde oluşmuşsa, içeriğin başında listelediğim bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi 

Şekerbank , dijital bankacılık teknolojisini kullanan bankalarımızdan biridir. 3 Devlet bankası olarak ev kadınlarına kredi vermeye inanan Şekerbank sağlam bir duruş sergiliyor. Elbette Şekerbank’tan bireysel kredi başvurusu yapan ev hanımları bu taleplerini doğrudan banka şubelerine iletmiyorsa! Aksi takdirde destekçilerimizden biri, “Bankaya ne kadar gitmiş olsam da bankalar bana kredi vermedi çünkü ben ev kadınıyım” dedi. Ayrıca bir yorum da bırakabilirsiniz! Şekerbank kredisine hak kazanmak istiyorsanız, başvuru sürecini aşağıdaki şekilde tamamlamanız yeterlidir.

 • Şekerbank şubelerinden biriyle iletişime geçerek depozitosuz hesap açın.
 • Hesabı açtığınızda Şekerbank İnternet şubesine erişim şifresi alacaksınız.
 • Alınan şifre, “müşteri numarası” ve “şifre” ile bu bağlantı  üzerinden sisteme giriş yapın.
 • Sistemi başlattıktan sonra, “Kredi” menüsünden uygulamayı başlatın.

Daha önce söylediğim gibi bir kredi puanınız varsa, yaptığınız başvuru süreci kesinlikle kabul edilir. Kabul edilmediği taktirde 40.000 veya 50.000 hane yerine 60 ay süreyle 10.000 TL’den başlayan numaralarla tekrar deneyin.

Cepte TEB Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

CepteTEB sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda tek tıkla basit bir kredi limiti ile başvurunuzu oluşturabilirsiniz. 18-70 yaş arası herkes TEB’in cep telefonu üzerinden kefaletsiz ve teminatsız başvuru yapabilir. CEPTETEB’in aktif olmayan ev hanımlarına yönelik üç ay vadeli kredi hizmetinden yararlanarak kredi alabilirsiniz. Genel kredinizin vade ve faiz oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Miktar Vade Faiz Oranı Aylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
10.000 12 Ay %1,59 940,26 TL 11.283,14 TL
10.000 24 Ay %1,59 523,22 TL 12.557,20 TL
10.000 36 Ay %1,59 386,56 TL 13.915,99 TL

ENPARA Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Enpara ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veriyor.! Ama nasıl? kredi kullandırım konusunda yapabileceklerinizi aşağıda listeledim. ENPARA Mobil Bankacılık uygulaması, kullanıcı dostu arayüzü ile oldukça beğenilen bir online bankacılık aracıdır. Uzun yıllardır kullandığım ve halen sıklıkla kullandığım bu uygulama size sadece gelir belgesiz kredi vermekle kalmıyor, birçok işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirmenize de olanak sağlıyor. Peki bu işlemler nedir?

 • Mevduat hesabı açmak
 • Ek kartlar sunar
 • Kredi kartlarının verilmesi.
 • ENPARA uygulamasına erişim sağlar.
 • Kredi kullanma yeteneği

Yerinizden ayrılmadan beni kullanabilmeniz için bu 5 harika yola inanın. Tüm bu 5 yoldan yararlanmak için başlıkta da bahsettiğim gibi tek bir şartınız olması yeterli. Bu, kredi puanınızın daha önce oluşturulmuş ve en az 1200 puan veya daha yüksek olması gerektiği anlamına gelir. Kredi notunuz belirlenmişse ve kaydınız düzgün çalışıyorsa, aşağıda belirtildiği gibi ENPARA’ya başvurabilirsiniz.

 • Bağlantı adresinde oturum açın.
 • Açılan pencerede ilk seçenek olan EFT, Ücretsiz Para Transferleri’ni seçin.
 • Sonraki” deyin ve ayrıntılarınızı girin.
 • Kişisel verilerinizi yeni pencereye girin.
 • Son olarak adresinizi girin.

Bu 5 basit adımdan sonra ENPARA ekibini arayın ve birkaç gün içinde mevduat hesabınızı açın. Belirtilen saatte evinize gelecekler ve ENPARA uygulaması için şifrenizin bulunduğu ek bir para çekme kartı alana kadar evinize getirilecekler. Daha sonra kartınızı ve şifrenizi aldıktan sonra ENPARA uygulamasına giriş yapıp aşağıdaki adımları takip ederek hemen ev hanımlarına kredi başvurusunda bulunabileceksiniz.

Enpara Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
 • ENPARA uygulamasını bağlantı adresinden indirin.
 • T.C. kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. (İlk bağlantının parolası geçici bir parola olduğundan yeni parolanızı oluşturun.)
 • Sol üst menüden “Krediler” bölümüne girin.
 • Aşağıdan bir kredi talebi seçin.
 • Ekranda kredi tutarını girin.
 • Ödeme süresini belirleyin.
 • Ardından UYGULA deyin.

Kredi başvurunuzun sonucu hakkında anında bilgilendirileceksiniz. Talep edilen kredi tutarı onaylanmazsa, ekranda kredi miktarı ve kullanabileceğiniz vade görüntülenir. Sizin için uygunsa QNB Finansbank ATM’lerinden veya ATM’lerinden anında kredinizi onaylayabilir ve para çekebilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına 5 Bankadan Kredi Fırsatı

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Postanenin özelleştirilmesinden sonra sadece bir sektör kaldı, Maşallah. Emeklilik altyapısını kendisi kurduktan sonra, müşterileri çekmek için çok sayıda kampanya düzenledi. Bu organize kampanya sayesinde, hane kredileri dışında neredeyse hiçbir banka resmi olarak müşterilere fırsat açmadı. Bu seçeneklerden en önemlisi, kredinizi 83 yaşında bile olsanız 36 ay boyunca kullanabilmenizdir. Bu posta hizmetlerini kullanabilmek için emekli maaşını ofisinizden almanız gerekir. Emekli maaşınızı PTT acentelerinden alıyorsanız, PTT anlaşmalı aşağıdaki 5 bankadan kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Aktif Bank
 • ING Bank
 • TEB
 • Denizbank
 • BURGAN BANKASI

Ev hanımı olarak postaneden kredi alamayacağınızı yukarıda belirtmiştim. Ama anlaşmalı bankalardan kredi notunuz varsa PTT dışında kredi kullanamazsınız demedim, değil mi? Bu nedenle BURGAN BANK’ın itibarı kötü olanlara 50.000 TL kredi veren bankalardan biri olduğu müjdesini sizlere bildirmek isterim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.