Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti GÜNCEL

Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti GÜNCEL

Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti bugün dünyanın bize sunduğu birçok avantajın dezavantajlarından bahsetmemiz gerekiyor. Örneğin, kırsal bir yaşamdan hareketsiz bir yaşam tarzına geçmek güvenlik, ısınma, barınma ve sosyal düzen açısından bir avantajdır, ancak bu hareketsiz yaşamın neden olduğu kaos ve gürültü bir dezavantaj olarak görülmektedir. Gürültü nedir, gürültülü bir komşuyu nasıl takip edersiniz, gürültülü bir komşu hakkında nasıl şikayet edilir, gürültülü bir komşu hakkında nerede şikayet edilir, gürültülü bir komşuya hangi ceza uygulanmalıdır, meraklıların tümüne cevap vereceğiz. Kamu düzenini sağlıklı tutmak için ahlaki ve yazılı kurallara uyulmalıdır. Her zaman bu kuralların oluşturulmasına yardımcı olan bir bölüm ve bu siparişin çalışmasını engelleyen bir bölüm vardır.

Gürültücü Komşuyu Şikayet Etme Yolları

Konumuzla ilgili çoğunlukla gürültü; Bunların hepsi toplumlarda düzensiz olarak ortaya çıkan uyumsuzluk sesleri diyebiliriz. Vakıf olarak içinde yaşadığımız toplumu alırsak, o zaman en çok inşa edilen ve mesken yapılan binalar bugün çoğumuzun yaşadığı evler. Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti  Apartman binalarının temel dezavantajından bahsedecek olursak, çok katlı, yüksek ve birçok haneyi barındırmalarıdır. Dolayısıyla bu kadar kalabalık bir binada kaçınılmaz olarak gürültü olmayacaktır. Yaşadığınız dairede gürültü yapan bir komşunuz varsa yapmanız gereken ilk şey bir uyarı şikayetinde bulunmaktır. Bu dikkate alınmazsa, şikayetiniz kolluk kuvvetlerine yönlendirilmelidir.  Aynı zamanda gürültünün neden olduğu kişisel yaralanma da reddedilemez. Bu durumun sonuçlarına bakarsak;

 • Fiziksel Etkiler: Geçici veya kalıcı işitme kaybı gibi fiziksel etkiler.
 • Fizyolojik etkiler: kalp, solunum problemleri, fizyolojik etkiler.
 • Psikolojik Etkiler: Davranış bozuklukları, aşırı öfke sorunları ve yüksek stres gibi psikolojik etkiler.
 • Performans üzerindeki etki: odak problemleri gibi performansla ilgili etkiler, yapılan işin performansının düşmesi.

Komşu Gürültüsü Nereye Şikayet Edilir?

Arazi Mülkiyeti Kanunu’na (KMK) göre komşular rahatsız edilmemekle yükümlüdür. Taahhütleri değerlendirirken aşağıdaki durumları dikkate almamız gerekir:

 • Yüksek sesle müzik dinlemek,
 • Dayanılmaz durum sınırının üzerinde sesler çıkarın.
 • Resmi tatillerde desibelden daha yüksek bir ses seviyesinde TV izleyin.
 • Telefonda yüksek sesle konuşun
 • Komşunuzu rahatsız etmeyin.
Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti

Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti

Gürültücü Komşu Nereye Şikayet Edilir?

Ahlaki değeri hesaba katarsak, her şeyden önce komşuya sözlü bir uyarı olmalıdır. İletişim kurabileceğiniz yetkililer; Belediye zabıta ve polis hizmetleri olacak. İlgili makamlarla iletişime geçmek için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.

 • Polisle iletişim hattı: 155
 • Zabıta iletişim hattı: 153
 • Jandarma haberleşme hattı: 156

Daha sonra yasal prosedürler uygulanır. Gürültü takibi ilk derece ceza mahkemesi tarafından yürütülür. Yargılama aşaması, şirketin yasal boyuta geçtiği anlamına gelir.

 

Seyahat Yasağı Kalkan Ülkeler (GÜNCEL) konumuz için buraya tıklayınız.

 

Gürültücü Komşuya Ceza Miktarı 

Rahatsız Eden Komşu Apartman Gürültü Şikayeti  Konut veya konut binalarında gürültü yapan, kamu düzenine saygı göstermeyen, kurallara uymayan ve uyumsuz seslere müdahale eden gürültülü bir komşunun cezası 2022’de henüz düzeltilmedi. Türk Ticaret Kanunu’nun (TCK) 183. maddesine göre gürültü suçu bağlamında; Bu, Çevresel Rahatsızlıklar bölümünde tartışılmaktadır.

Madde 183 – (1) İlgili kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.”

Cezalandırılması gereken durum halk için huzur ve sessizliktir. Bu nedenle huzur ve sükuneti bozan cezalar uygulanmalıdır. Diğer bir deyişle, insanların psikolojik ve manevi dünyada yaşama hakkı korunmaktadır.
Yaşam alanlarında gürültü kirliliği ve sağlığa zarar vermemek için binaların ses yalıtımına dikkat edilmelidir. Bu nedenle amaç, evlerdeki gürültü kirliliğini en aza indirmektir.

Sonuç olarak; Öncelikle komşularınızı ihmal edilmeleri durumunda rahatsız olacağınız konusunda sözlü olarak uyarın, ardından şehir polisi veya kolluk kuvvetleri ile iletişime geçin. Davanın yargılanması halinde ilk derece ceza mahkemelerinde görüşülen durum, yargılama sonunda hapis veya para cezasına çarptırılır. Ancak sorunun devamı, Emlak Kanunu (KMK) hükümlerine uygun bir daire satın alarak bu gürültülü ve can sıkıcı komşulardan kurtulmak olacaktır.

Komşum Eşini Dövüyor Nereye Şikayet Etmeliyim?

Karı koca arasında geçiş yapamayacağınız söylense de, duyduğunuz sesler sizi rahatsız ediyorsa ve bir unsur varsa durumu kolluk kuvvetlerine ve başsavcılığa bildirebilirsiniz. suç. Elbette polisi aradığınızda onlara komşunuzun karısını dövdüğünü söyleyin, ancak komşunuz orada bulunan polise böyle bir durum olmadığını söyleyebilir. Yani bu duruma da hazırlanmanız gerekiyor. Ancak ciddi bir suç ise ve bu suçun cezasız kalmaması gerektiğine inanıyorsanız, durumu kolluk kuvvetlerine bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.