Instagram Dondurma 2022 Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram Dondurma 2022 Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabını dondurma, bir cep telefonu uygulaması üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilecek bir işlemdir. Instagram hesaplarını silmenin aksine, bu, bilgisayarınıza veya tarayıcınıza giriş yapmanızı gerektirmez. Çünkü genellikle Instagram mobil uygulaması üzerinden Insta hesabınızı bloke edebilirsiniz. Bu süreç geçici olduğu için Instagram kullanıcılarına bu kolaylığı sağlamaktadır. Telefondan Instagram hesap dondurma Linki Instagram dondurma açma linki instagram dondurma Instagram hesap dondurma Instagram Dondurma Nasıl Yapılır 1 hafta beklemeden Instagram dondurma süresi Açıl Instagram dondurma İnstagram hesap dondurma iOS İnstagram hesabı nasıl dondurulur

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı dondurmak için link birkaç kez ihtiyaç duyabileceğimiz bir işlemdir. Hesabımızı geçici olarak kapatmak yani dondurmak için kullanılır. Hesabımız artık kimse tarafından görülmeyecek. Ama merak etmeyin, hesabınız Instagram Dondurma Nasıl Yapılır kapatılsa bile kullanıcı adınız gizli kalacak ve başka hiç kimse onu almayacak. Parolanızla oturum açarsanız, bıraktığınız hesabı kullanmaya devam edersiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Yöntemleri

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya uygulaması olan Instagram’da video, fotoğraf ve canlı yayın paylaşabilirsiniz. Bazen Instagram hesabımızı engellemek isteyebiliriz. Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

 • Instagram web sitesinden veya mobil uygulamadan hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize gidin ve sağ üstteki “Profilimi Düzenle“ye gidin.
 • Bazı cihazlarda üst kısım bir nokta ile işaretlenmiştir; buradan da arayabilirsiniz.
 • Düzenleme sayfasında “Instagram hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu adımları uyguladıktan sonra Instagram hesap dondurma işlemi hemen bitmeyecektir. Instagram emin olmak için şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Doğru şifreyi girdikten sonra, siz yeniden açana kadar hesabınız kapatılacaktır.

 • “Instagram hesabını neden kapatıyorsun? Sorular menüsünden seçim yapın.
 • Bir sonraki ekranda şifrenizi tekrar girin ve Instagram hesap dondurma işlemini tamamlayın.
 • İşlemi tamamlamak için en alttaki “Instagram hesabınızı geçici olarak kapatın” butonuna basmalısınız.

Hesabınızı kapatmak istemiyor ve sadece belirli kişileri görmek istiyorsanız, gönderilerinizi değiştirebilir veya buna göre kişileri engelleyebilirsiniz. Bunları hikayelerinizde ve mesajlarınızda da engelleyebilirsiniz. Bu kişiler, onları engellediğinizi fark etmeyecek ve bilgilendirilmeyecektir.

Instagram Uygulamasında Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasının tüm fonksiyonları sadece mobil uygulama üzerinden kullanılmaktadır. Örneğin, bir fotoğraf paylaşmak veya bir hikaye yayınlamak istiyorsanız, bunu web sitesi üzerinden yapamazsınız. Başka bir deyişle, Instagram’ın çoğu özelliği için mobil uygulamayı kullanmak gerekiyor.

Instagram mobil uygulaması üzerinden bir hesabı dondurmak aslında çok basit. Profilimize girdikten sonra sağ üst köşede üç çizgi veya nokta beliriyor. Cihaza göre farklılık gösterir. Bu alana tıklarsak açılan pencereden “Seçenekler” menüsünü çağırmalıyız. Ayarlar menüsünde hesabı geçici dondurabilirsiniz.

Mobil Instagram hesabını dondurma yöntemi 2022

 • Profilin sağ üst köşesindeki üç çizgiye tıklayın
 • Ayarlar sayfasına giriş yapın,
 • Sayfanın altındaki “Instagram hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısını tıklayın.
 • Hesabınızı kapatma nedeninizi ve şifrenizi girin,
 • Hesabınız tekrar oturum açana kadar kapalı kalacaktır.

İnstagram Gizli Profil Görme (Instagram Profil Görüntüleyici)

Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesap dondurma bağlantısı, hesabınızı geçici olarak kapatmanıza izin veren bir sayfadır. Sayfaya giriş yaptığınız andan itibaren hesabınızı geçici olarak kapatan sayfa ile karşılaşacaksınız. Neden bu sayfada hesabınızı kapatmak istiyorsunuz ve şifreyi girdikten sonra dondurma işlemi tamamlanıyor.

Instagram hesabını dondurma bağlantısı hem bilgisayarda hem de cep telefonunda mevcuttur. Bazı durumlarda, kullanıcılar Instagram mobil uygulamasının üzerine gelemezler. Bu gibi durumlarda, bağlantıya tıklayarak hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra, şifrenizle tekrar giriş yapana kadar gizli kalacaktır. Birisi kullanıcı adınızı aradığında, böyle bir kullanıcının bulunmadığına dair bir uyarı görecektir. Hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Süresi Kaç Gün?

Instagram hesabını donduran kullanıcılar belirtilen süreden önce Instagram hesabını açmaya çalışırlarsa “Geçersiz Kullanıcı Adı veya Şifre” uyarısı gelebilir. Bu sürenin 24 saati geçtikten sonra tekrar hesap açmayı deneyebilirsiniz.

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemi (KOLAY YÖNTEM)

Dondurulmuş Instagram hesabını aktif hale getirdikten sonra tekrar dondurmak isterseniz bu işlem için 1 hafta beklemeniz gerekiyor. Bu bekleme süresi, Instagram hesabının kötüye kullanılmaması için bir önlem olarak kabul edilir.

Instagram Hesap Dondurma Fotoğraflar Silinir mi?

Instagram hesabını dondurmak geçici bir işlemdir. Tekrar giriş yaptığınızda hesabınız kapatılsa bile böyle bir kullanıcı hatası bulunmadı, fotoğraflar hiçbir yerde görünmüyor. Hesabınızı kalıcı olarak silmediğiniz sürece fotoğraflarınız her zaman Instagram sunucularında saklanır.

Fotoğraflarınızı ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğiniz yazımızı okuyabilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silseniz bile Instagram, sizinle tekrar iletişime geçebileceğiniz 14 günlük bir süre belirleyecektir. Bu süre dolmadan hesabınızı iade edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.