İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemi (KOLAY YÖNTEM)

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemi (KOLAY YÖNTEM)

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemi takip ettiğiniz kişileri gönderip takip edebilirsiniz. Ancak, takip etmediğiniz veya takip etmediğiniz biri size bir mesaj gönderirse, bu bir “mesaj isteği” olarak görünecektir. Instagram gönderi isteklerini kapatın, gelen DM isteklerini silin, yöntemi gizleyin, ayarları, reddedilen gönderileri nerede görebilirsiniz, DM mesajlarını nasıl görebilirim, mesaj bloğu nedir, gelen mesajlar neden başarısız olur göstermiyorlar mı? Gönderi istekleri ve Instagram kapatma yöntemi! Yazımızda biraz araştırma yaptık.

İnstagram Mesaj Ayarları

Instagram ayarlarınızda gönderi seçme ve gönderileri gruplama seçeneğine sahipsiniz. İsterseniz, yalnızca takip ettikleriniz için seçeneği belirleyerek onu herkes için açabilir veya dış dms’yi engelleyebilirsiniz. Ayarlar alanına giderek Grup sohbetlerine izin ver özelliğini etkinleştirebilir ve gizlilik alanından herkesin mesaj göndermesine izin verebilirsiniz. Bunu bir adım öteye taşıyabilir ve gelen DM’leri kapatma ve gizleme yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

İnstagram Gelen Mesajları Gizleme Yöntemi

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemi konusunda İnstagram aldığınız mesajları gizli tutarken göndermenize izin veren bir uygulamaya sahip değil. WhatsApp, Facebook ve diğer uygulamalarda gelen mesajları gizlemenin bir yolu var. Ancak, şu anda Instagram için durum böyle değil. Gelen dm’yi silebilir veya kişinin katkısını reddedebilir ve silebilirsiniz. Aksi takdirde mesajı gizleyemezsiniz.

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma

Instagram DM bölümü kullanıcılar için son derece önemli bir yerdir. Bazen mesajlaşmak sizi rahatsız eder. Birinin size yazmak istemeyeceğinden endişeleniyorsanız, bunu yapmak çok kolaydır. Bu adımları ve yöntemlerini açıklayalım.
Size yazan kişinin mesajlarını görmüyorsanız ve mesajlarını almak istemiyorsanız, yapılacak ilk şey o kişinin profiline giderek onları bloke etmektir. Böylece artık sizi görmez ve hiçbir şey yazamaz. Diğer bir yol da posta kutunuza gidip bir kişi atamak, ardından orada görünen düğmelerdeki “Bildirimleri kapat” düğmesini tıklamaktır. Bu şekilde, başka bir üye size mesaj gönderse bile artık bir bildirim almayacaksınız. Bu sizin için geçerli değilse;

 • Instagram ayarlarınıza giriş yapın.
 • Ardından veri koruma alanına girin.
 • Ekranda haberleri ve hikayeleri gizlemek ve kapatmak için bir bölüm görünecektir.
 • Gizlenebilir bir mesaj alanı seçerseniz, arkadaşlarınızdan yalnızca birini ve takip ettiğiniz veya takip ettiğiniz tüm alanları seçebilir ve onların dışarıdan gelmesini engelleyebilirsiniz.

Not. Haber mesajlarını tamamen devre dışı bırakmak mümkün değildir. Arkadaşlarınızı seçerek size bağlı olmayan kişilerden gelen mesajları engelleyebilirsiniz.

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma

İnstagram Mesaj İstekleri Kapatma

İnstagram Mesaj İstekleri Silinir mi?

Güncelleme sırasında, gelen kutusunda çeşitli işlemler de görüntülendi. Bu işlemlerden biri, bildirimde bulunulmadan gönderilen mesajları silmekti. Bu özellikle, yanlışlıkla başka bir kişiye veya başka bir kişiye gönderdiğiniz özel bir mesajı silebilirsiniz. Bir mesajın aniden kaybolması, gönderenin mesajı anında silmesinden kaynaklanmaktadır. Üzerine tıklamak, Tümünden kaldır seçeneğini seçer ve mesaj kaybolur. Kendi kendine silinemez. Bazen posta kutunuzun içeriği otomatik olarak silinir. Bunun özel nedenleri:

 • Önbelleği temizlerken telefonunuzdan bir uygulamayı ve verileri kaldırırsanız,
 • Yetersiz telefon belleği ve virüs bulaşması nedeniyle başka bir uygulama kullanıyorsanız,
 • Başka bir cep telefonu veya PC ile oturum açtığınızda ve birisi girmişse veya hesabınıza virüs bulaşmışsa.

Bu durumlarda, hesabınızdaki özel mesajlar otomatik olarak silinebilir.

İnstagram Mesaj İstekleri Görünmüyor Neden? 2022

Instagram gönderi isteklerini göremiyorsanız veya başka bir deyişle gizli mesaj kutusuna erişemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 • Önce ana sayfanızdaki posta kutusu simgesine gidin.
 • Bir mesaj aldığınızda istemler belirir.
 • Gelen mesajları görüntülemek için tıklayın.
 • Abone olmadığınız veya abonesi olmayan kişilerden gelen mesajları görebilirsiniz.
 • Bir kişinin mesajını açtığınızda, onu kabul etmeniz veya reddetmeniz istenir.
 • İzin Ver’e tıklarsanız, diğer tarafa bir okundu bilgisi gönderilir.
 • Reddet’i seçerseniz, kişinin mesajı makbuzdan çıkmadan silinir.

Diğer yöntem:

 • Uygulamanın sağ üst köşesindeki simgeye tıklayın.
 • Ardından doğrudan posta kutunuza gidin.
 • Gizli bir mesajınız varsa, mavi bir bildirim göreceksiniz.
 • Sonunda mesajın gizli kısmına tıkladığınızda, gelen kutunuza yönlendirileceksiniz ve mesajları görüntüleyebileceksiniz.
 • Bu yöntemle tüm mesajlarınızı ve gizli mesajlarınızı görebilirsiniz.

İnstagram Mesaj İsteği Reddedilince Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Gelen bir DM talebi reddedilirse, diğer tarafa herhangi bir bildirim gönderilmez. Bir mesajı açarsanız ve gelen mesaj için Engelle veya Reddet seçeneğini belirleyerek mesajı silerseniz, karşı taraf bilgilendirilmez. Mesaj karşı sayfada kalır. Ancak İzin Ver seçeneğine tıklarsanız, diğer tarafta görüntülenen bilgiler diğer tarafa taşınacak ve okuduklarınızı ve gönderdikleri mesajı görebilecekler. Artı, neyi reddettiğinizi görmüyor.

İnstagram’da Geri Çevrilen Mesajlar Nerede?

Alınan dm mesajlarını reddederseniz, bu mesajlar arşivlenmeyecektir. Reddettiğiniz ve engellediğiniz tüm mesajlar silinecek ve kurtarılamaz. Ancak diğer tarafta aldığınız paket kalır. Diğer katılımcı bu mesajı silene kadar dm posta kutusunda kalır. Devre dışı bırakma seçeneğini seçerseniz, gönderen ve mesaj artık görüntülenmeyecektir.

İnstagram DM’ ye Nasıl Bakılır?

 • Dm posta kutusuna nasıl erişileceğini ve mesajların nasıl görüntüleneceğini açıkladık.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki simgeye dokunun.
 • Mesajları, hikayelere verilen yanıtları, ifadeleri ve bunları kimin gönderdiğini görüntüleyin.
 • Bir bildirim alın ve Ayarlar alanından bir bildirim seçeneği gönderin. Gelen mesajlarla ilgili bildirim alabilirsiniz.

İnstagram DM Engeli Nedir?

Günde 1 saat içerisinde ortalama 15-20 farklı kişiye mesaj gönderirseniz Instagram sizi engelleyecektir. Engellenirseniz, başka birine mesaj gönderemez ve DM’nin bir bölümünü kullanamazsınız. 24 saat bekleyerek tekrar deneyebilirsiniz. Hesabınız doğrulandıktan sonra etkileşiminiz devam edecek. 24 veya 48 saatte kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.