İşe Giriş Sağlık Raporu Nasıl Alınır? (ÖZEL HASTANE)

İşe Giriş Sağlık Raporu Nasıl Alınır? İş sağlığı raporunun laboratuvar analizleri, Bakanlıkça onaylı ve onaylı laboratuvarlarda yapılır ve işyerinin kayıtlı olduğu doktorun işyerinde yapılır. işe giriş sağlık raporu e-devlet Çalışabilir raporu nasıl alınır OSGB sağlık raporu ücreti İş için sağlık raporu nereden Alınır işe giriş sağlık raporu, özel hastane Osgb sağlık raporu nereden alınır İşe giriş sağlık raporu örneği İşe giriş sağlık raporu ücreti

İşe Giriş Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Devlet hastanelerinden, askeri hastanelerden, özel hastanelerden, özel sağlık kuruluşlarından ve aile hekimliğinden alınabilir. Her kurum tüm sağlık raporlarını sağlayamaz. Başvurduğunuz sağlık raporunun konusuna göre yetkili merci ile iletişime geçmelisiniz. Örneğin aile hekimliği, iş başvurusunda bulunurken talep edilen raporu desteklemeyebilir. Bildirmek için doğru yer İşyeri Hekimliğidir. İhtiyacınız olan sağlık kurumu hakkında en doğru bilgiyi, raporu talep eden kurumdan alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşe giriş sağlık raporu almak için öncelikle yapmanız gereken devlet veya özel hastanelerin hasta kayıt bölümünde iş için sağlık raporu alacağınızı belirtmek ve çalışacağız iş ile ilgili bilgiler vermek olacaktır. Sonrasında gereken muayeneler yapılarak birkaç saat içerisinde işe giriş sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporu Nedir?

Sağlık raporu, iş başvurusu, evlenme, askerlik, üniversiteye gitme, spor ruhsatı başvurusu, çalışma izni alma gibi durumlarda gerekli bir tıbbi belgedir. Bu belgeyi almak için mutlaka bir sağlık kuruluşuna gitmeli ve talep ettiğiniz konuyla ilgili gerekli incelemelerin yapıldığından emin olmalısınız. Sağlık durumunuzun bir göstergesi olan sağlık kontrolü, ihtiyaçlarınıza göre çeşitli kurum veya kuruluşlarda ek ücretli veya ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Özel ve devlet hastanelerinden iş için sağlık raporu alabilirsiniz.  Sağlık raporu almak için:

 • İşe girişte sağlık raporu verilmektedir.
 • Bir iş değiştiğinde bir sağlık kontrolü çağrılır.
 • İş kazası, meslek hastalığı veya tıbbi bir durum nedeniyle tekrar tekrar işe gelmedikten sonra işe dönmek için talepte bulunursanız sağlık raporu alınır.
 • İşyeri, işçinin ve yapılan işin doğası gereği çalışma sırasında tehlikeli olarak sınıflandırılırsa sağlık sertifikası düzenlenir.

Özel Hastane İşe Giriş Sağlık Raporu

Devlet hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelerden de muayene olmak kaydı ile iş için sağlık raporu alabilirsiniz. Muayene olmanız gereken birimler arasında, göz hastalıkları, ses işitme testi, EKG Taraması vb. hekim ve uzman onaylı rapor talep etmeniz gerekecektir. İşe Giriş Sağlık Raporu için talep edilen tahliller;

 • (CCG) Denge testi,
 • EKG,
 • Hemogram (Tam Kan Sayımı)
 • AKŞ (Açlık Kan Şekeri)
 • Odio (işitme testi)
 • Göz Testi
 • Akciğer Grafisi,

Öncelikle hangi sağlık kuruluşuna başvurduğunuzu net bir şekilde tanımlamanız gerekir. Aile hekiminize gittiğinizde sizi muayene edecekler ve gerekirse ileri tetkik için bir hastaneye sevk edeceklerdir. 2019 itibariyle pratisyen hekimler birçok sağlık raporu düzenleme hakkına sahiptir, ancak herhangi bir hasta tüm pratisyen hekimlerin sağlık raporlarını alabilir, bu nedenle katı ve hızlı kurallar yoktur. Devlet veya özel hastanelere gidiyorsanız öncelikle sağlık raporu ücretini ödemeniz gerekiyor.

Aile hekimi İşe Giriş Sağlık Raporu Veriyor mu?

Aile hekiminizden sağlık raporu almak için önceden randevu almanız gerekmektedir. Aile doktoru daha sonra kişiyi hastalıktan etkilenen bir hastaneye sevk edebilir. Genel pratisyenlerin doğrudan sağlık raporlarını yayınlamalarına izin verilmez. Şu anda pratisyen hekimler bir kişiyi yalnızca onaylı devlet hastanelerine sevk edebilir. Ancak detaylı muayene gerektiren daha tehlikeli meslekler için kamu veya özel hastanelerde detaylı muayene şeklinde sağlık raporu alınması daha doğru olacaktır.

OSGB Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Sağlık raporlarında bir diğer önemli soru ise osgb sağlık raporunun nereden alınacağıdır. Doğal olarak genç profesyoneller, özellikle bu alana yeni başlayanlar, kendilerine bu tür sorular soruyor ve bu soruların cevaplarını bulmak için bir yol haritası çiziyor. OSGB’nin sağlık kontrolleri, Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan tüm OSGB ortaklarından alınmaktadır.

Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar 2022

Sağlık raporu ücretleri, talebin yapıldığı kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bazı sağlık raporları genel pratisyenlerin ofislerinden ücretsiz olarak alınabilirken, bazıları ücret ödemenizi gerektirir. Özel Hastanede muayene olarak sağlık raporu alacaksanız 250 lira ile 550 lira arası ödeme yapmanız gerekecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.