KOSGEB Bilgisayar Desteği Yazılım ve Teknik Servis

KOSGEB Bilgisayar Desteği Yazılım ve Teknik Servis

KOSGEB, yeni iş açan bayilere bilgisayar, teknik cihazlar, sarf malzemeleri ve cihazlar şeklinde destek sağlamaktadır. Ayrıca bilgisayar yazılımı ve teknik hizmetlerini açan girişimciler, NACE Girişimcilik Destek Programından yararlanabilmektedir. Son olarak, yazılım girişimcileri bir dizi teknoloji girişiminden ve TÜBİTAK desteğinden faydalanabilir. Bu içerik KOSGEB Bilgisayar desteği ni konu almaktadır. KOSGEB Bilgisayar Desteği 2022 Devletten bilgisayar desteği nasıl Alınır KOSGEB Bilgisayar yazılım desteği KOSGEB Destekleri devamı yazımızda..

KOSGEB E-Ticaret Destekleri

KOSGEB Bilgisayar Desteği Uluslararası pazardaki esnaflara yardımcı olmayı amaçlayan bir programdır. Bu program, basılı medyada teknoloji ürünlerinin tanıtımı ile ilgili İnternet üzerindeki e-ticaret web siteleri için üyelik ücretleri toplayabilir. Bu desteğin BT kısmı, e-ticaret web siteleri içindir. Miktar, faizsiz bir krediyi, ancak geri ödenemez bir hibeyi temsil eder. Uygulama, KOSGEB’in basit örnek e-ticaret iş planı kullanılarak oluşturulabilir. Örnek bir KOSGEB e-ticaret iş planıyla başlayın

E-ticaret olarak bilinen kavram, bir ürün satan tüccarların ürünlerini sahiplerine, gittigidiyor, n11’e veya kendi web sitelerine satmalarını sağlar. Sahibinden bir web sitesi sahibi olmak, sıfırdan bir e-ticaret portalı oluşturmak ve bu ürünleri satmak için teknik bilgiye sahip kişileri işe almak için kaynakların olması gerekir. KOSGEB E-Ticaret’in desteklediği tam da budur. Başvurmak için buraya tıklayın!

KOSGEB Bilgisayar Yazılım Desteği

İnternet/ kablosuz ağ ve / veya altyapı üzerinden birbirine bağlı nesneler (makineler, robotlar, araçlar, sensörler, aktüatörler, kontroller) arasındaki iletişim, bu nesnelerden veri tabanlarına, santrallere ve bulut sistemlerine veri aktarımı için Çağrı programı yayınlanan GEL programının KOBİ Transferi ile üretim, lojistik, tesis yönetimi ve kalite kontrolün sayısallaştırma derecesini artıran sistemlerin işleyişi desteklenmektedir.

Tüm bu işlemler bir bilgisayar kullanılarak gerçekleştirilir. 300.000 TL hibe ve 700.000 TL faizsiz kredi dahil toplam 1 milyon TL destek verilmektedir. Yazılım lisansının maliyetini karşılamak için 50.000 hibe ve 100.000 geri ödenebilir hibe verilecektir (proje süresince geçici lisanslar dahil). “Bilişim Eğitim ve Danışmanlık Ücreti” altında toplam 50.000 TL alınabilir.”

Esnafa Bilgisayar Alımı 18.000 TL Hibe

Yeni işletmeleri destekleyen ve hibe şeklinde olan destek kapsamında ilk start-uplara 2.000 TL, ofis ekipmanı ve yazılım alımları için 18.000 TL limit belirlendi. Bu program için uygun olan esnaflar, 18.000 liralık KOSGEB Bilgisayar desteğinden yararlanma hakkına sahiptir. Mağaza açık değilse 18.000 okuma hakkı elde etmek için proje kapsamında satın alınacak bilgisayar, monitör, yazıcı ve fotokopi gibi ekipman ve sarf malzemelerinin belirlenmesi gerekmektedir.

KOSGEB Bilgisayar Desteği

KOSGEB Bilgisayar Desteği

Bilgisayar Teknik Servis Açmak İçin KOSGEB Destekleri

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan bilgi adli tıp ve hesaplama hizmetleri de NACE kodlarında yer almaktadır. Bu kodlar:

“Toptan ticaret” kategorisinde “46.51” bir G kodu ile işaretlenmiştir Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılımların toptan ticareti.

Yine, Nace işletme kategori kodu 47.41 şuna benzer: Belirli bir ürüne adanmış mağazalarda bilgisayar, çevre birimi ve yazılım perakende satışı.

Ayrıca en önemli kısım J-KOD ile BİLGİLENDİRME VE İLETİŞİMDİR. Bu bölümde yardım alabilecek bilgisayar onarım teknisyenleri ve yazılım geliştiricileri aşağıdakileri yapmalıdır.

 • Başka yerde sınıflandırılmamış diğer bilgi hizmet faaliyetleri
 • Bilgisayar danışmanlık faaliyetleri
 • Bilgisayar programlama faaliyetleri
 • Bilgisayar tesisleri yönetim faaliyetleri
 • Diğer bilgi teknolojisi ve bilgisayar hizmet faaliyetleri
 • Haber ajanslarının faaliyetleri
 • Programcılık ve yayıncılık faaliyetleri
 • Telekomünikasyon
 • Veri işleme, barındırma (hosting) ve ilgili faaliyetler
 • Veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler; web portalları
 • Web portalları
 • Yazılım programlarının, ve bilgisayar oyunlarının yayınlanması faaliyeti

KOSGEB Bilgisayar Desteği Bilgisayar teknik servisi açmak üzere olan genç bir girişimci, yukarıda belirtilen KOSGEB NACE kodlarından kendi firmasına uygun bir kod seçmeli ve bu koda göre bir iş planı hazırlamalıdır. Projede seçilecek Nace ikilisinin şirketin genel kapsamında bu kodlardan biri olup olmadığı kontrol edilir.

Girişimcimiz için en önemli kısım yukarıdaki resimde gösterilmiştir. 62 ila 63.91 arasındaki herhangi bir alan tercih edilebilir. 63.91’e kadar olan sektörünüz bu tabloda bulunmuyorsa diğer tüm sınıflar için 63.99 tercih edilebilir ve verilebilir.

KOSGEB İnternet Cafe Desteği 

Akıllı telefonların yaygınlaşması sayesinde internet kafeler tarihe geçecek. Bu şirketler bilgisayar hizmeti verirken eğlence sektörüne girişte destek alamıyorlar. Ancak alkollü ve alkolsüz içecek eğlence merkezleri aynı kategoride olduğu için yardım alamamaktadır.

 • Playstation salonları,
 • Oyun salonları,
 • İnternet cafeler,
 • Kahvehane ve kıraathaneler,
 • Bilardo salonları,
 • Bowling salonları,

Cafe Açmak İstiyorum 2022 Cafe Açma Maliyeti

KOSGEB Bilgisayar Desteği Eğlence endüstrisi tarafından desteklendikleri için desteklenemezler. Ancak söz konusu firmanın ikinci bir faaliyet alanı varsa ve bu faaliyet Nace kodlarında yer alıyorsa bu hak kalır. Geçen yıl işine başlayan ve ofis ekipmanı konusunda yardıma ihtiyaç duyan ustalarımız, E-KOBİ ana sayfası üzerinden online başvuru yapabilirler. Talep sonrası gerekli evraklar hazırlandı, proje hazırlandı ve onay alındıktan sonra KOSGEB Bilişim’den destek alabilirsiniz. Bu destek 2022’de KOSGEB tarafından da sağlanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.