Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2022 (SGK Anlaşmalı Özel ve Devlet Hastaneleri)

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2022 (SGK Anlaşmalı Özel ve Devlet Hastaneleri)

Görme problemleri hemen hemen hepimizin karışılacağı sorunlardan biridir. Lazerle göz çizdirme yöntemini kullanarak gözlerinizde meydana gelen problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Peki lazerle göz çizdirme yöntemi nedir? Bilmiyorsanız doğru yere geldiniz. Sizler için yaptığım araştırmalar ile lazer ile yapılan göz çizdirme hakkında her şeyi anlatacağım. Sizlerin de en çok merak ettiği lazerle göz çizdirme fiyatlarını en güncel rakamlar ile özel ve devlet hastaneleri güncel fiyat tarifelerini yazımda ele aldım. Gelin birlikte bu konu hakkında bilgi sahibi olalım. Lazerle ile görme sorunlarından kurtulmak isteyenler gözlük kullanmak istemezken, miyopi ve astigmatı yüksek olan kişiler en çok Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları ile ilgilenmektedir. Lazer göz ameliyatı fiyatlarının, sahada çalışan sağlık kurumları arasındaki rekabetin, kullanılacak tedavi yönteminin ve tedaviyi yapan hekimin teklif ettiği göz kalıbı fiyatlarının kurumdan kuruma değişiklik gösterdiği anlaşılmalıdır. 2022 yılı için lazerle göz çizdirme düzeltme güncel fiyatları ve tüm bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kimler Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Olabilir?

İsmi gereği kişileri korkutan ancak oldukça acısız bir yöntem olan lazer ile Kimler Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Olabilir? sorusunun cevabını yazımızın devamında açıkladım. Öncelikle lazerle göz çizdirme işleminin ne demek olduğuna kısaca göz gezdirelim. Lazerle göz çizdirme tedavisi, gözün kornea adı verilen dış tabakasının önündeki dokuyu tıraş ederek göz kusurlarını ortadan kaldıran ve durduran mucizevi bir yöntemdir. Kimlerin tedavi gördüğünü ve kimlerin göz boyama ameliyatına uygun olduğunu düşündüğümüzde;

 • 18 yaşından büyük,
 • Görme sorunları nedeniyle gözlük veya kontakt lens takmak,
 • Son bir yılda 0,50 diyoptriden fazla değişmeyen göz dereceleri,
 • Uzak görüşlülük için +4’e kadar,
 • -6’ya kadar astigmat olan kişilerde,
 • Miyop için -10’a kadar,
 • Kornea dokusunun yeterli kalınlıkta olması,
 • Şeker hastalığı veya romatizma gibi kronik bir hastalığınızın olmaması,
 • Gözlerde kornea keskinliği, göz tansiyonu vs. olmaması,
 • Muayene ve tetkiklerden sonra doktor tarafından göz yapısı doğrulanan kişiler lazer ile tedavi edilebilir.

Yukarıda kimlerin lazer tedavisi olabileceğinden bahsettim. Şimdi ise kimlerin lazerle göz çizdirme tedavisi olamayacağını listeleyeceğim.

 • Hamile olanlar veya bebek emziren kadınlar,
 • Diyabet rahatsızlığı yaşayanlar,
 • Romatizma hastaları,
 • Göz Tansiyonu yada katarakt hastalığı olanlara lazer ile göz tedavisi uygulanamaz.

Miyop, hipermetropi ve astigmat gibi durumların tedavisinde kullanılan göz rengi fiyatları hastaneden hastaneye değişmektedir.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2022 Göz Çizdirme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Buna göz çizdirme operasyonu denilse de aslında bir operasyon olmayan bu operasyona göz çizimi denir. Aşırı miyop, astigmat ve çeşitli görme ve göz problemlerinden kurtulmak için yapılan bu operasyon ortalama 10 dakika sürer ve gözlük takma ihtiyacını ortadan kaldıran çok basit bir işlem olarak gerçekleştirilir. Ancak bu işlemlerin tamamlanması için belirli prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir. Nedir bu detaylar? Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları Nedir?

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Göz çizdirme ameliyatı fiyatları 3.000 ila 7.000 Türk Lirası arasındadır. Fiyatlar hastaneye göre değişmektedir. İçeriğimize dahil ettiğimiz göz çizdirme fiyatları güncel olmakla birlikte, doktorlardan her zaman net bilgiler almalısınız. Göz ameliyatlarının yapıldığı ve ek bölümleri göz ve göz hastalıkları olan hastaneleri yani Göz Çizdirme Ameliyatı Yapan Hastaneler sıralayacak olursak;

 • Batı Göz Hastanesi,
 • Kudret Göz Hastanesi,
 • Veni Vidi Göz Hastanesi,
 • Göz Vakfı gibi özel göz kliniklerinde de yapılabilmektedir.

Göz çizdirme tedavisinin maliyeti birçok farklı değişkene bağlıdır. Fiyatlar, ameliyat olacağınız hastane ve tıbbi tesise, seçtiğiniz doktorun becerilerine ve itibarına ve ameliyatı gerçekleştirmek için kullanılan teknolojiye bağlı olarak değişecektir. Göz kusurları ve tıbbi durumlar, hastalığın doğası ve ileri evresi ve gözün topolojisi, göz tasarımı maliyetini etkileyen ana faktörlerdir. Bu faktörlerin yanı sıra hastanın yaşı ve genel sağlık durumu da değişkenlere eklenebilir. 2022 Yılı Lazer Göz Çizdirme Fiyatları (Özel ve Devlet Hastanelerinde Ne Kadar Aranmaktadır. Aşağıda Göz Vakfı, Kudret Göz Hastanesi, Batı Göz ve Veni Vidı göz boyama fiyatları, öncelikle ameliyat için Göz Vakfı fiyatlarına bakalım.

Göz Vakfı Göz Çizdirme Ameliyatı Ne Kadar? 2022

Oldukça bilinen Göz Vakfı Hastanesi, İstanbul ve Bursa’da ofisleri bulunan son teknoloji bir göz cerrahi hastanesidir. Konumuz gereğince size anlattığım hastanelerden biri olan bu hastane için göz çizdirme tedavisi olmak isteyenler Göz Vakfı Göz Çizdirme Ameliyatı Ne Kadar sorusunu sormakta.  Hastanenin Bağkur ve SGK Emekli Sandığı ile anlaşması bulunuyor. Çok başarılı göz dibi ameliyatları var ve burada göz çizdirme ameliyatı fiyatları ortalama 3.500 ile 4.000 Türk Lirası arasında değişiyor.

Kudret Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları

Ankara ve İstanbul’da merkezleri, İstanbul şubesi başta olmak üzere yüksek performanslı ve deneyimli doktorları bulunan Kudret Göz Hastanesi’nde muayene ücreti SGK ile yapılan anlaşmaya göre 18 lira. Kudret Göz Kliniği fiyatları diğer göz muayeneleri sonrasında yapılan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. 2022 yılında standart göz boyama için ortalama fiyat 5.500 Türk Lirası olarak belirlendi. 2022 yılında sigortalı için sınav ücreti 110 TL iken emekliler için 95 TL civarındadır. Kudret Göz Kliniği İLETİŞİM: 444 4 544

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul, Manisa, İzmir ve Hatay İskenderun gibi birçok ilde merkezleri bulunan Batı Göz Hastanesi’nde yapılan göz ameliyatları, (Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?)ReLEx SMILE Lazer, Excimer Lazer, lasik, Femtosaniye Lazer, Dokunmatik Lazer gibi SGK anlaşmaları kapsamında gerçekleştirilmektedir. , PRK, LASEK, PRESBYOND, çok sayıda yeni ve yenilikçi lazer teknolojileri sayesinde hastaların ihtiyaçlarına göre uygulanmaktadır. Batygöz Göz Kliniği’nde göz ameliyatı fiyatları 6.500 TL’den başlamaktadır ve ameliyata göre fiyatlar değişmektedir. Tüm işlemler kişilere uygulanan muayene ve testler sonrasında gerçekleştirilir.

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı Veni Vidi Göz Hastanesinde Ne Kadar?

Veni Vidi Göz Kliniği’nde göz çizdirme yöntemi 4000 ile 6000 TL arasında değişiyor. TransPRK (No Touch Laser) teknolojisi kullanılarak yapılan göz çizimi işlemleri yaklaşık 4000 TL’ye tamamlanmaktadır. Bu hastanede Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı Veni Vidi Göz Hastanesinde Ne Kadar? sorusunun yanısıra aşağıdaki lazer tedavileri yapılmaktadır:

 • iLASIK Tedavisi,
 • Göz Kuruluğunda Lazer Tedavisi
 • IRPL,
 • PresbyMAX,
 • Argon Laser ,
 • YAG Laser,
 • FDT (Fotodinamik Tedavi),
 • Excimer Laser,
 • LASIK, TPRK,
 • No Touch Lazer (Göz lazer ameliyatı),
 • SLT (Selektif Laser Trabeküloplasti) gibi lazer ameliyatları yapılır. Bütün bunlar, topolojik haritanıza göre göz tanımlandıktan sonra gerçekleşir.
Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Veni Vidi Göz Hastalıkları Kliniği‘nde kolaylıkla lazer ameliyatı olabilirsiniz. Veni Vidi Göz Kliniği’nde muayene ücreti;

 • SGK çalışanları için 100 TL
 • Emekli için 85 TL.
 • Sensör lazer m ayene ücreti 75 TL’dir.
 • Testler tamamen ücretsizdir. Göze dokunmadan miyop, hipermetrop ve astigmat için kullanılabilen No Touch Lazer’in promosyon fiyatı 2.790 TL. Ayrıca 75 TL sınav ücreti de bundan düşülecektir. Kişiler 444 0 481

Devlet Hastanesinde Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Yapılır mı? sorusunun bu kadar sıkça sorulmasının üzerine; Devlet hastanesi, kornea hastalığı olan keratakon hastalarını durdurmak için göz çizdirme ameliyatları yapıyor. Devlet hastanelerinde göz kusurunun ve stratum corneum’un ameliyata uygunluğu belirlendikten sonra doktor uygun görürse kornea hastalıkları için ameliyat yapılır. Fiyatlar hastaneye göre değişmektedir. Devlet hastanelerinde ücretsiz lazer göz ameliyatı yaptırabilirsiniz. SGK onayı olan tüm hastalar, çalışma grupları ve emeklilik fon grupları üye olabilir. Özel hastanelerde muayene ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Çizdirme Ameliyatı Riskleri Nelerdir? 

Göz Çizdirme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?  Zararı var mıdır? gibi sorular oldukça sorulmaktadır. Sizler için yaptığım araştırmalar neticesinde Lazer göz ameliyatının herhangi bir yan etkisi, uzun vadeli riskleri ve zararları olup olmadığı da araştırılmaktadır. Lazer göz ameliyatı geçirmemiş birçok hastada keratokonus, oküler uçuk, retina yırtılması meydana gelir ve görme kaybına yol açar. Bu günlerde göz kaşıma ameliyatı ile ilgili en yaygın problemler görme kaybı ile ilgili değil, genellikle kuru gözlerden ve gözün adaptasyon sürecinden kaynaklanmaktadır. Lazer ameliyatından sonra göze kalıcı hasar gelmesi mümkündür (10.000’de 1 olasılıkla). Fiyatlar sürekli güncellendiği için en doğru fiyat bilgisi hastanelerden alınmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.