Kaş Microblading Nedir? Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş Microblading Nedir? Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir kişinin yüzünde beğenmediği bir yerinin olması olağan bir durumdur. Kaşlarımızı, dudaklarımızı, dişlerimizi, burnumuzu ve ellerimizi sevmiyoruz ve mümkün olduğunca estetik yöntemlere başvuruyoruz. Bu bölgeler arasından kaşlarını beğenmediğini söylüyorsan, bazı ipuçları için yazımıza hazır ol.  Kalıcı makyajın kullanım alanlarından biri olan microblading, kaşları kalınlaştırma, doğuştan olmayan ve seyrek kaşları değiştirme, deforme olmuş kaşlara şekil verme isteğinizi giderecektir. Kaş sorunu olanlar için microblading’in ne olduğunu ve nasıl yapıldığını merak ediyor gibisiniz. Size bir fikir vermesi için microblading’in zararları, Microblading İşlemi Nasıl Yapılır ve güncel microblading fiyatlarından bahsetmeye başlıyorum.

Mikroblading Nedir?

Microblading kalıcı makyaj olarak bilinir. Kalıcılığını dövme olarak düşünmeyin. Her türlü kaş problemini microblading ile çözebilirsiniz. Bu ne tür problemler olabilir? Çok az, seyrek ve dağınık, şekilsiz, çarpık kaşlar, iki seviyeli kaş ve şekil dengesizliği, rahatsızlığa bağlı kaş kaybı gibi sorunlarınız varsa bu uygulama tam size göre. Microblading, cildin epidermal tabakasına saç benzeri kesilerin boya ve kurşun kalemle uygulanmasıdır. Renk epidermal tabakada kaldığı için dövme kadar uzun sürmez. Yüz ve gözlerin her yapısı ve kemik yapısı farklı olduğu için kaşların çerçevesi bu oranda çekilerek dolgu uygulanır. Ağırlıklı olarak doğal formda ve düşük kimyasal boyalarla gerçekleştirilen fiber tekniği microbladingde oldukça verimlidir. Microblading’e özel güzellik merkezleri arıyorsanız, fiber tekniği ve markalı fiber boyalarla yapılmış merkezleri tercih etmenizi öneririz. Güveniniz için orta kaş tasarımlarını isteğinize göre kullanabilirsiniz.

Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

Microblading bir ustalık tekniğidir. Kıllarla gerçekleştirilen bu prosedür, tamamen kaleme, kullanılan renklere ve teknikte uzman kişilerce kullanılan kıl tekniğine bağlıdır. Yukarıda bahsedilen Phibrows tekniği, doğallığı tercih edenler için idealdir. Phibrows markası olarak kulp, renk ve teknik donanımın özgünlüğü ile öne çıkmaktadır. Kırmızı, gri, mavi gibi diğer renkler zamanla değişebilir veya ucun kalınlığı nedeniyle saç modeli doğal görünmeyebilir. Phibrows tekniği ile mikroblast nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsak, kaşlarınızı kolayca kırabileceğinizi düşünüyorum.

Microblading Kaş Yapımı

Microblading İşlemi Nasıl Yapılır Önce problemini tanımlayan bir kişi gelir. Bir uzmanla bir sedyede yatar, kaşların analizi yapılır. Elyaf Kuralı dediğimiz yüz hatlarına göre kaşların orantıları altın oran kaşlarını çizen bir kural kullanılarak oluşturulur. Öncelik burun ortasında belirlenir, bu iki kaşımızın ortasıdır. Gözümüzün başladığı yer kaşlarımızdır. Burun deliklerinden başlayarak gözlerin çizgisi çizilir ve bu noktada kaş hizasında bitmesi gerekir. Kaşların kemikleri üzerine kaş kalemi ile kaşların çerçevesi çizilir. İlk kaşın altın oranını aldık ama en zoru aynı kaşı diğer kaşla eşleştirmek. Aynı şekilde altın oran kuralımızı da değiştirip bu kaşa farklı ölçüler uygulanmaktadır.. Ancak kaşın yüksekliği ile alt kısmı arasında fark varsa orantılı olması gerekir.

Protez Tırnak Dükkanı Açmak 2022 Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Orantılılıktan sonra çerçevenin dışındaki kaşlar cımbız ve dantel ile çıkarılır. Ve kaş size gösterilecektir. Kabul ederseniz epilasyon işlemi başlayacaktır. Kesi açılır ve çizime göre renk pigmentleri işlenir. Herhangi bir tasarım saç stilinin görünümünü vermelidir. Kaşların yapısı her kişi için aynı olmadığı için çizimler kaşların kıvrımları boyunca yapılmalıdır. Kişiye yakışan kaşların tasarımına ve desenine dikkat etmek önemlidir. Uzman her iki kaşını da çektikten sonra tüm kontrollerini yapar, iniş çıkışları aralıklarla takip eder ve aynası ile karşınıza çıkar. Anlaşmadan memnun olduğuna eminim.

Microblading işlemi nasıl yapılır

Microblading işlemi nasıl yapılır

Microblading İşlem Süresi Ne Kadardır?

Microblading işleminin süresi, uygulayıcının pratikliğine ve kaşla ilgili probleme göre değişiklik gösterebilir. En kararlı fazın aslında altın oran fazı olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 1 saat süren kare hızı aşaması doğru bir şekilde yapılırsa kaşlarınız gerçekten çok güzel görünecektir. Epilasyon aşaması da 2 saat sürer.

Mikroblading Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Microblading işlemi tamamlandıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak özellikle 1 hafta sonra 30 gün olmak üzere takip edilmesi gereken prosedürler vardır. Size krem veriliyorsa bu kremi 1 hafta boyunca günde 3-5 kez uygulamanız gerekir. Özellikle su ile temas ettirilmesi önerilmez. İlk gün kremi sildikten sonra, yüzeydeki renkli pigmenti çıkarmak için hafif nemli bir pamuklu ped ile kremi uygulayabilirsiniz. Hafif bir kabuk olabilir, ancak bir zar şeklindedir. Renkli pigmentler cilt altında birikmeye başlar.

Microblading Kaş Sonrası Banyo

Asla sıcak su veya buharla temas etmemelidirler. İlk 7 gün makyaj yapmayın, güneş kremi dışında başka bir şey kullanmayın ve sauna, spor, egzersiz gibi sizi terletecek aktivitelerde bulunmayın. 30 gün boyunca güneşlenmekten, bronzlaşmaktan, lazere maruz kalmaktan, kimyasal yüz temizleyicilerinden veya besleyici kremlerden kaçının. 4-6 hafta sonra uzmanınız durumunuzu kontrol etmek için merkezinizi arayacaktır. Gerekli görürse düzeltmeler yapar, süreçte bir boşluk varsa düzeltir.

Microblading Kaş Ne Kadar Kalıcı?

Microblading prosedürünün süresi büyük ölçüde kişinin cilt tipine bağlıdır. Yağlı cilt pigmentleri ciltten daha kolay çıkarabildiğinden yağlı ciltlerde bu süre daha kısa olabilir. Ortalama 1 ila 1,5 yıl sürse de 24 ay gibi uzun süre kullananlar da var ki bu da kısa sürede, örneğin 6 ay sonra yok oluyor.

Microblading Kaş Zararları

Microblading zararsız olarak kabul edilir. Phibrows’daki kimyasal oranı düşük olsa da alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyon görülebilir. Aynı zamanda geçicidir. Kaşların düştüğüne dair söylentiler olsa da tam tersine bu bölgedeki kesiler açıldıkça saç köküne giden yol açılır ve hatta kaşlar bile faydalıdır.

3D Kıl Tekniği Kaş Microblading Fiyatları

Microblading fiyatları il ve bölgeye, uzmana ve merkeze göre değişmektedir. Microblading elyaf fiyatları 600 TL ile 2500 TL arasında, ortalama 800 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Bu konuda tabi ki tarife sizin için makul olmalı ama ondan önce süreç ve kullanılan ürünler çok daha önemli.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.