Protez Tırnak Dükkanı Açmak 2022 Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Protez Tırnak Dükkanı Açmak 2022 Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Bir nail bar güzellik salonu açmak kulağa ilginç gelebilir, ancak manikür ve pedikür yaptıran kişiler genellikle bu hizmeti kullanmak isterler. Türkiye’deki ve dünyadaki insanlar bu sürecin tadını birkaç saatliğine çıkarmak isteyebilirler. Bu nedenle böyle bir alan açan kişilerin ve şirkette çalışan tüm çalışanların gülümsemesi, müşteri memnuniyetini artırması, konuşkan olması tercih sebebidir. Ayrıca deneyimli tırnak protezi uzmanlarının da işe değer katacağı aşikardır. protez tırnak dükkanı açmak Protez tırnak dükkanı açmak için gerekli belgeler Tırnak merkezi açmak Nail Bar açma maliyeti Protez tırnak dükkanı açma maliyeti Tırnak stüdyosu açmak için gerekli belgeler Nail art dükkanı açmak Protez Tırnakçı açmak

Protez Dükkanı Açmak 2022

Nail Bar salonların müşterileri modaya ayak uydurmak isteyen yüksek gelir sahibi insanlardır. Bu nedenle doğru müşteri kitlesine ulaşmak için nispeten yüksek gelirli bölgelerde iş kurmanızı öneririz. Aynı zamanda yüksek kiralar demektir.

Yapılacak ilk şey, nispeten zengin bir bölgede 60 metrekarelik bir kiralık bir dükkan bulmaktır. En az 5 yıllık bir kiralama yapılması tavsiye edilir. Bu tür toplumlarda, offshoring çok fazla zarar anlamına gelir. Bu nedenle uzun vadeli düşünmenizi öneririz.

Nail Bar Dükkanı Açmak İçin Gereken Şartlar

İşyeri kiraladıktan sonra resmi kuruluş prosedürlerini takip etmelisiniz. Ancak Türkiye’de böyle bir fuarın açılmasıyla ilgili mevzuatta sorunlar var. Çünkü manikür ve pedikür salonunda kuaför yoktur. Ancak bu işe başlamak için yerel yetkililer tarafından kuaför olarak kabul edilebilirsiniz. Bu nedenle kuaför salonu açmak için gerekli şartlar oluşturulabilir. Bu promosyon için uygunsanız (Belediyelere sorduğunuzdan emin olun, her belediyenin kendi gereksinimleri vardır), “Protez tırnak dükkanı Açmak” rehberimizin gereksinimlerini karşılamanız gerekir.

Cafe Açmak İstiyorum 2022 Cafe Açma Maliyeti

Nail Bar Salonu Nasıl Açılır?

İşletmenin hukuki sorunlarını çözdükten sonra şık ve modern bir isim ve tasarım seçmenizi öneririz. Bu tür işlerde dekorasyon çok önemlidir ve ana giderlerin çoğu dekorasyona harcanan paradır. Bir profesyonel size yardımcı olacaktır ve güzellik salonlarını dekore etmek için fikirler sosyal ağlarda bulunabilir. Tabii ki çalışmalara başlamadan önce gerçekleşmesi için öngörebileceğiniz bütçeyi hesaplayın.

Güzellik Merkezi Açmak 2022

Bir işe başladıktan sonra başlamak en önemli adımlardan biridir. Doğru personeli bulmak göz korkutucu bir görev olabilir. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi sektörde deneyimli ve müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan kişileri bulmak zor olabilir. Ama acele etmeyin çünkü zayıf personel size çok zarar verecek. Güzellik salonunda ortalama 6 kişi çalışıyor. Tüm personel ile yüz yüze görüşerek manikür ve pedikürlerini geliştirmelerine yardımcı olun.

KOSGEB Destekli Protez Tırnak Dükkanı

Önemli: Siz veya çalışanlarınız yapay tırnak alanında çalışanlarınızı geliştirmek veya daha da geliştirmek istiyorsanız, büyük şehirlerde manikür – pedikür kursları zaten mevcuttur. Onlarla iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

Nail Bar Açma Maliyeti

Ortalama bir manikür ve pedikür salonu açmak için yaklaşık 150.000 liralık bir sermayeye ihtiyacınız olacak. Ancak kaliteli kaplamaların 100.000 dolara mal olabileceğini unutmayın. Bu rakam, orta bitişli 6 kişiye açılabilen 60 metrekarelik bir işletme için gerekli sermayedir.

Tırnak Stüdyosu Açmak için Gerekli Belgeler

Yazının devamında tırnak protez merkezi açmak için ihtiyacınız olan belgeleri listeledik. Genellikle Nail Bar olarak da adlandırılan tırnak protez merkezi açmak isteyen girişimcilerin sağlaması gereken belgeler ise buna göre;

 • 2 adet fotoğraf
 • Vergi levhası fotokopisi.
 • Yapı kullanma izni kağıdı.
 • İmza sirküleri, Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi
 • İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak
 • Aynı adrese daha önce verilmiş Açma ruhsatı varsa Belediyeye geri iade edilecek.
 • Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.
 • İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi
 • Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı
 • Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.
 • Tapu fotokopisi.
 • Ustalık belgesi meslek dalına göre.
 • İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.
 • Kiralıksa Kira kontratı aslı veya Noter tasdikli sureti.

Protez Tırnak Dükkanı Ne Kadar Kazanır?

Manikür – Pedikür salonları birçok farklı hizmet sunmaktadır. En düşük fiyat 50 TL iken, protez tırnaklarda en yüksek fiyat 200 TL’ye ulaşıyor. Ortalama 30 müşteri alan şirket gün sonunda 2.000-3.000 TL arası satış yapacak. Bu da aylık 70.000 TL ile 100.000 TL arasında bir ciro anlamına geliyor. Her şey ortalama; 6 çalışanın, sigorta ve yemek giderleri 28.000 lira, kira – 5.000 lira, elektrik, su ve internet faturaları – sadece 1.000 lira, vergiler – 2.000 lira, gerekli ekipman ve gıda – 10.000 lira. Örneğin bir manikür ve pedikür salonu ay sonunda ortalama 15.000 ila 45.000 lira arası kazanıyor. Tabii ki normal bir iş yapmak için aylarca başarıya ulaşmanız gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Emel dedi ki:

  Meraba ben kursuna gittim sertifikami aldım bana bu MEB onaylı sertifakayla tirnak üzerine küçük bı yer açabileceğini soylediler dgrumu acaba??

  1. C dedi ki:

   Evet dogru açabilirsin

 2. Selin dedi ki:

  Merhaba, ben kursuna gidip MEB onaylı sertifika alıcam lakin aldıktan sonra küçük çaplı bi dükkan açmak istiyorum sadece kendim çalışıcam randevu sistemiyle yardımcı almıycam yanıma. Bunun için bu sertifika dışında herhangibir kuaförlük kursuna gidip kalfalık,ustalık belgesi alıp sınavına girmek gerektiğini duydum. Bu bilgi doğrusudur acaba, yoksa sadece nail bar sertifikası ile açmak mümkünmüdür. Kiralık olucak dükkan onuda belirtmiş olayım. Şimdiden teşekkürler 🙂

 3. Sebila dedi ki:

  Merhaba bende yer acmak ıstıyorum butık tarzında yalnız calısan almak istemıyorum mecburımı yanıma birini almam

 4. Sezen Coşkun dedi ki:

  Merhaba benim MEB onaylı manikur pedikür belgem var ve web tasarım bölümünden iş yeri açma belgem var bu ikisi ile bir protez tırnak dükkanı açabilir miyim ?