Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

2022’de hangi bankalar çiftçilere özel hayvancılık kredisi sağlayacak? Yetiştirme kredisi almanın koşulları nelerdir? 2022 yılında canlı hayvan kredileri, faiz oranları ve vadeler ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik. Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık Kredisi Küçükbaş hayvan kredisi için gerekli evraklar Ziraat hayvan kredisi hesaplama Büyükbaş hayvan kredisi Denizbank hayvan Kredisi Ziraat Bankası hayvan kredisi konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası, ülkemizin her kesiminde anlamlı ve karlı bir meslek olan hayvancılığa yatırım yapmak isteyenler için faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Ulusal ekonomide önemli rol oynayan hayvancılık kredileri, özel ve kamu bankaları tarafından sağlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da faizsiz hayvan kredisi kullanmak mümkündür. Ziraat Bankası’nın belirlediği şartları sağlarlarsa bu yatırım için krediyi rahatlıkla kullanabilirler.

İşletme ve işletme döneminde hayvan, koyun ve kümes hayvanı yetiştiriciliği için 7 yıla kadar düşük faizli ve faizsiz kredilerin yanı sıra devlet desteğini kolayca alabilirsiniz. yatırım. Faizsiz kredi veren Ziraat Bankası burası. Ayrıca, birçok özel banka düşük faiz oranlarıyla canlı hayvan kredisi sunmaktadır.

Düşük Faizli Hayvancılık Kredisi 

Büyükbaş ve koyun yetiştirmeye sıfırdan başlamak isteyenler, bankalardan kredi alarak yapmak isteyenler ise hayvancılık için kredi sağlayan bankaları araştırıyor. Hayvancılık kredisi denilince akla ilk gelen Ziraat Bankası, hayvancılık sektörünü canlandırmak ve canlandırmak için bu yıl faizsiz ve faizsiz kredi sağlıyor. Ziraat Bankası bu yıl faiz desteği ile çiftçilerin faiz oranlarını %75, %50 ve %25’e varan oranlarda düşürmelerine yardımcı oluyor. Bu yıl kadın ve genç girişimciler de dahil edildi ve 40 yaş altı kadın ve genç çiftçiler birçok yatırım için faizsiz kredi alıyor.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Tarım ve hayvancılıkta kullanılmak üzere 2022 yılında tarımsal işletmelere faizsiz ve faizsiz krediler Ziraat Bankası ve tarım kredi birlikleri tarafından sağlanacaktır. Hayvancılık sektöründe, her sektörde farklılık gösteren belirli kriterler olarak tanımlanan koşulları sağlayan çiftçilere %25, %75 ve % 90 ile % 100 arasında indirim yapılmaktadır. İlgili tarihine kadar talep edilecek olan bu faiz desteğinden yararlanmak isteyenler için kredi limitleri 10 milyon hayvan, 15 milyon koyun ve keçi, 25 milyon mandıra çiftliği ve 10 milyon düve. Arıcılıkta 2,5 milyon, kümes hayvanlarında 5 milyon. Kümes hayvanları ve su ürünleri yetiştiriciliği sektörlerinde 10 milyon ila bir milyon piliç arasında, çiftlik hayvanlarının toplam geleneksel üretimi 1,5 milyon TL’dir. Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

  • 2015 Resmi Gazete’de yayınlanan karar kapsamında, yatırım ve işletme dönemi için süt sığırcılığı, düve, büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımlarında kullanılan kredilerde % 90 ve % 100 indirim yapılacak. .
  • Ziraat Bankası’nın  cari yıllık faiz oranı % 9’dur. Aylık faiz bu oranda alınır. Tahakkuk eden faiz hesaplamaya dahil edilir ve bir ödeme tablosu oluşturulur.
  • Yıllık oranın% 9 olduğu bir sistemde% 75 oran düşürülürse% 6,75’lik bir azalma söz konusudur, bu da yıllık oranın% 9 olduğu ve% 6,75’lik bir indirim haline geldiği anlamına gelir. uygulanır, kalan yıllık oran % 2,25’tir. Bu oran ayda% 0.1875 anlamına geliyor. Bu hesaplamalar faiz oranı desteğine dayanmaktadır. Bu % 25, % 50, % 75 indirimler için hesaplama olacaktır.

Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

Küçükbaş hayvan satın almak için 12 ay ve barınak inşaatı ve yenileme gibi yatırımları finanse etmek için 60 ay krediler mevcuttur. Şartlar ve koşullar:

  • Koyun ve keçi, koyun ve keçi çiftçilerini en az 2 yıldır destekleyen Şekerbank; 50 koyun ve 25 keçi başı kapasiteli firmalarla;
  • En az 2 yıl koyun ve keçi yetiştiren çiftçilere, bu sayıdaki hayvanlardan en az 50 ve daha fazla hayvana sahip şirketlere mali destek sağlar. Yıllık krediler ile hayvancılık ve yatırım kredileri hesap değerinin yüzde 75’ini oluşturuyor.

Et Yumurta Tavukçuluğu ve Hindi Yetiştiriciliği Kredisi

  • 10 bin adet kanatlı eti
  • Bir kuş yumurtasında 5.000 jeton
  • 2.500 hindi damızlık hayvanı besleyen ve bu sayının üzerinde üretim kapasitesine sahip olan ve kanatlı sektöründe 2 yıllık tecrübesi olan yetiştiriciler için, finansman şirketleri ve yatırım maliyetleri Mevcut yatırımların genişletilmesi için yıllık olarak modernizasyon ve yeni mal yaratma çalışmaları yapılmalıdır. 60 aylık bir dönem. Kredi verilecektir. Yine yatırım kredileri hesap değerinin% 75’ini oluşturmaktadır.

Arıcılık Kredisi

  • Modern arıcılığın desteklenmesi sloganıyla, ilde TAB bünyesinde faaliyet gösteren arıcılık dernekleri üyelerine veya arıcılıkla ilgilenen veya arıcılıkla uğraşan tüzel kişiler için arıcılık masraflarını karşılayan üyelere arıcılık kredisi verilmektedir.
  • Bu kredi, en az bir yıldır arıcılık derneğine üye olan arıcılara, tüzel kişilere ve bir yıldan fazla süredir arıcılık yapan ve 36 aya kadar vadesi olan çiftliklere verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.