Solaryum Fiyatları Ne Kadar? 2022 (5 Dakika 25TL)

Solaryum Fiyatları Ne Kadar? 2022 (5 Dakika 25TL)

2022 yılında solaryum fiyatları ikamet ettiğiniz yere göre büyük oranla değişmekte. Sizler için ortalama fiyatları araştırıp derledik. Solaryum fiyatları 2022 güncel fiyatlardan önce solaryum hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için yazımızın devamında ele aldık. Solaryum fiyatları ne kadar Solaryum kaç seansta etkisini gösterir? Kaç seansta bronz olunur? Solaryum sağlığa zararlı mı? Solaryuma kimler giremez? Solaryum Fiyatları 2022 Solaryum kaç dakikada bronzlaştırır Solaryum makinesi fiyatları İzmir Solaryum Fiyatları 2022 Solaryum ne ise yarar Solaryum Ankara fiyat hakkında bilgi almak isteyen solaryum meraklıları için yukarıda ki konulardan ve çok daha fazlasından sizlere bahsedeceğiz..

Solaryum Fiyatları Ne Kadar? 2022

Solaryumda kalma süresi, bir bronzlaşma uzmanına danıştıktan sonra istenen bronzluk, cilt tipi ve cilt hassasiyetine bağlıdır. İlk seanstan sonra bronzlaşma süresi kademeli olarak artacaktır. Doğal bir bronzluk elde etmek için genellikle 6-7 seans yeterlidir. Solaryum fiyatları 2022 yılı güncel fiyatları için aşağıdaki solaryum fiyatlarını görebilirsiniz.

Solaryum Fiyatları

Komple Vücut Dekolte Yüz Kampanya Fiyat
5 Dakikası 25 TL 10 Dakikası 40 TL 50DK Komple Vücut 180 TL
10 Dakikası 40 TL 15 Dakikası 45 TL 75 Dakika: 220 TL
15 Dakikası 45 TL 20 Dakikası 45 TL 100 DK: 260 TL

Solaryum Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Koyu ten arayanlara bu seçeneği sunan solaryum, özellikle yaz aylarında pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kadınların daha çok ilgisini çeken solaryum, kişilerin ten rengine uygun bronzlaşmalarına yardımcı oluyor. Yaz tatilinden önce birçok insan bronzlaşmak için solaryum kullanır. Aynı zamanda düğün öncesi gelinler, düğün bakımı veya güneşlenmek için yer bulamayan kişiler solaryumdan yararlanmaktadır. Solaryuma yeni başlayanlar için en merak edilen sorulardan biri solaryumun uzun ömürlü olup olmadığıdır.

Solaryum Kaç Dakikada Bronzlaştırır?

Bir bronzlaşma süresi ömrü kişiden kişiye değişebilir. Tek bir bronzlaşma seansında istenilen bronzluğa ulaşmak mümkün değildir. Sadece birkaç seanstan sonra istediğiniz bronzluğa ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ciddi yanıklar oluşabileceğinden solaryumun kontrollü kullanılmasında fayda vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Özel Hastane Anjiyo Ücretleri Ne Kadar 2022

Solaryum Kaç Seansta Etkili?

Bir kişinin ten rengi ve bronzlaşma seanslarının sayısı bronzlaşma etkisi üzerinde büyük etkiye sahiptir. Genel gözlemler, bronzlaşma yataklarında bronzlaşma süresinin ten renginin tonu ve hassasiyetine göre değiştiğini göstermiştir. 7 veya 8 seans, kişilerin istedikleri bronzluğu elde etmelerine yardımcı olacaktır. Her seansın süresi 5 ile 8 seans arasında değişmektedir.

Solaryum Çeşitleri Nelerdir?

Temelde 3 çeşit solaryum salonu vardır. Cihazlar, yaydıkları ultraviyole ışığın gücüne bağlı olarak düşük ve yüksek basınca sahiptir; Konuma bağlı olarak, yatay ve dikey olarak ayrılır. Cihaz tipine göre solaryuma yatarak veya ayakta girebilirsiniz.

 • Yatay alçak basınç cihazları: Bu en yaygın cihaz türüdür. Güneş ışığı ile aynı oranda UVA ve UVB yayar. Hızlı bronzluk sağlar. Bu nedenle güneş yanığına neden olma riski yüksektir. Bu tür arabalar koyu tenli insanlar için uygun değildir çünkü çabuk kahverengiye dönerler.
 • Yatay yüksek basınçlı cihazlar: Bu cihazlar UVB ışınlarından daha fazla UVA ışını yayar. Bu, daha derin, daha uzun süreli bir bronzluk sağlar, ancak bronzluğun gelişmesi yavaştır. Genellikle düşük basınçlı makinelerden daha pahalıdır.
 • Dikey cihazlar: Yatay cihazlardan tek farkı dik durmalarıdır. Ancak bu özelliğin bazı avantajları vardır. Solaryuma giren kişi ayaktadır. Bu, kasanın cihazın herhangi bir yüzeyine temas etmediği anlamına gelir. Ayrıca klostrofobik insanlar için daha uygundur. Operatörler daha az yer kapladığından genellikle dikey cihazlar kullanır.

Solaryum Cilt Tipine Göre Kaç Seans Gerekir?

Seanslar cilt tipine göre ayarlanırsa solaryumdan kaynaklanan cilt hasarı en aza indirilir. Fitzpatrick sınıflamasına göre dünya genelinde kadın ve erkekler için 6 cilt tipi olduğuna inanılmaktadır.

 • Cilt tipi I. Bu cilt tipine sahip kişilerin ten rengi oldukça soluk ve neredeyse beyazdır. Mavi veya yeşil gözleri vardır. Kızıl saçların ve çillerin var. Bu insanlar güneşlenmeyi rahatsız edici bulurlar.
 • Cilt tipi II: Bu açık tenli insanlar mavi veya yeşil gözlere sahiptir. Açık kahverengi saçların ve çillerin var. Bu ten rengine sahip kişilerin ilk bronzlaşma seansına 4 dakikada başlamaları ve 6 seansta süreyi 11 dakikaya çıkarmaları önerilir.
 • Cilt tipi III: Bu kişilerin açık ten rengi, kahverengi saçları ve kahverengi gözleri vardır. 5-6 dakikalık bir bronzlaşma seansına başlamanızı ve 6 seansta süreyi 12 dakikaya çıkarmanızı öneririz.
 • Cilt tipi IV: Bu bronzlaşmış insanların koyu kahverengi saçları ve gözleri vardır. Bronzlaşma seansına 7 dakikada başlamanızı ve 6 seansta süreyi 15 dakikaya çıkarmanızı öneririz.
 • Cilt tipi V: Koyu kahverengi tenli bu cilt tipine sahip kişilerin koyu kahverengi saçları ve gözleri vardır. 9 dakikalık bir bronzlaşma seansına başlamanızı ve 6 seansta süreyi 15 dakikaya çıkarmanızı öneririz.
 • Cilt tipi VI: Bu siyah tenli insanların siyah saçları ve gözleri vardır. 10 dakikada bir bronzlaşma seansına başlamanızı ve 6 seansta süreyi 15 dakikaya çıkarmanızı öneririz.
solaryum fiyatları

solaryum fiyatları

Solaryum Kar bronzluğu mu Güneş Bronzluğu mu?

Solaryuma girme düşüncesi olan kişilerin solaryum merkezlerinde karşılaştığı sorulardan biri solaryumun tipidir? Solaryumda kar bronzluğu mu güneş bronzluğu mu tercih edilmeli? Bu soruyu en basit şekilde cevaplandıracak olursak;

 1. Solaryumda kar beyazlığı; ciltte kararma halinde olan bir bakıma yavaş yavaş bronzlaşma ve kalıcı bronzluk denilebilir.
 2. Solaryumda güneş bronzluğu ise; Kar bronzluğu aksine güneş altında bronzlaşmak yani cildin kızarması anlamına gelmektedir.

Solaryumda Eşit Yanmak için Ne Yapılmalı?

Solaryumda bronzlaşırken, genellikle bronzluğun süresi ve bronzluğun vücudun her yerinde aynı olup olmadığı sorusu sorulur. Bu bronzlaşma yataklarını kullanırken önemlidir çünkü insanlar uzun süreli ve eşit bir bronzluğun hayalini kurar.

Solaryuma gitmeden önce vücudun her yerinde eşit bir bronzluk elde etmek için özel bronzlaştırıcı kremler kullanmalısınız. Bu güneş kremleri daha kolay bronzlaşmanıza yardımcı olur ve kollarınız ve bacaklarınız gibi daha sonra bronzlaşacak alanlar da daha hızlı bronzlaşmanıza yardımcı olur.

Bir kişinin solaryuma maruz kalma süresi de güneşlenme ve güneşe maruz kalma ile doğrudan ilişkilidir. Çünkü solaryumdan sonra güneşin doğal ışınlarının bronzlaşmayı desteklemesi, solaryumun cilt üzerindeki etkisinin daha uzun sürmesini sağlar.

Solaryum Hemen Bronzlaştırır mı?

Vücudun yavaş yavaş bronzlaşmasını sağlayan solaryum cihazı büyük ilgi görüyor. Birçok bronz ten sever güneşlenmeyi tercih eder. Bronzlaşmaya ek olarak, belirli cilt rahatsızlıklarının tedavisinde solaryum da kullanılmaktadır. Ten rengini bronzlaştırmak için kullanılırken D vitamini sentezlemede de etkili olan solaryum, kramp ve kemik erimesi gibi sağlık sorunlarına da yardımcı oluyor.

Yaz aylarındaki tatil teklifleri, daha uzun süre güneşe maruz kalma ve güneşlenme, daha kısa ve daha doğal bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur. Ancak bu bronz teni kış aylarında doğal olarak korumak mümkün değildir. Bu nedenle dört mevsim bronzlaşmak isteyenler dört mevsim solaryumda bronzlaşmayı planlıyor.

Solaryumda Bacakları Yakmak için Ne Yapmalı?

Bronz bir tene sahip olmak isteyenler için solaryum yardımıyla uzun süreli bir bronzluk elde edebilirsiniz. Solaryum insan yapımı bir yapı olduğu için sağlık riskleri ile ilgili tartışmalar her zaman gündemdedir. Solaryum, bronzlaşma salonunda uyulması gereken, kalış süresine saygı gösteren ve güvenilir bir merkezi teşvik eden kurallara tabi olarak, cilt ve vücut sağlığına zarar vermez.

Bronzlaşma yatağının arkasından zaman zaman yanma sorunu duyulmaktadır. Bronzlaşma yatağında uzun süreli bronzluk elde etmeye çalışırken, ciddi cilt yanıklarına neden olmamak için solaryumda geçirdiğiniz sürenin uzunluğuna özellikle dikkat edilmelidir. Bronzlaşma yatağında gözlerinizi kapalı tutmanız ve gereken seans sayısından fazla uygulama yapmamanız cilt problemlerini önleyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.