Sürat Kargo Bayilik Şartları Nelerdir? Başvuru Formu 2022

Sürat Kargo Bayilik Şartları Nelerdir? Başvuru Formu 2022

Lojistik ve taşımacılıkta günümüz sektöründe Sürat kargo adını üst sıralarda duyurmayı başarmıştır. 2003 yılında kurulan kargo şirketi  her geçen günde büyümeye devam etmektedir. Sürat Kargo Bayilik Şartları Sürat kargo adı altında 700+ den fazla şube bulunmaktadır. Sürat Kargo şirketi 2006 yılında acenteleşmeye başlamış ve tüm şubelerini acenteleştirmeyi amaçlamaktadır. Sürat kargonun diğer kargolara göre daha ucuz olması dikkat çekmektedir.  Ucuz olması haliyle büyümesinde de büyük önem taşımaktadır.

Sürat Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

İlk olarak acenteliğin açılacağı bölgeye göre isim kullanım değeri talep edilir. Acente olmak isteyen kişiden kefilli bir teminat senedi, açılacak olan şubeye banka teminat raporu istenir. acentenin iç ve dış tasarımı Sürat Kargo şirket standartlarına tamamen uygun şekilde düzenlenir. Sürat kargo her hangi bir isim hakkı talep etmemektedir. Ortalama olarak sürat kargo şubesi açma bedeli 70 bin TL ile 80 bin TL arasındadır. En düşük bütçe ise 40 bin TL olarak değerlendirilmiştir. Şubenin faaliyete geçme süresi 30 ile 40 gün arasındadır. Firma açacağınız şubeye personel desteği, eğitim desteği, proje desteği, pazarlama desteği, reklam desteği(%40) ve bölge desteği sağlamaktadır. Kargo şirketlerinin hepsi bayilik ve acentelik hizmeti vermektedir. Sürat kargonun bulunduğu bölgede yeni bir acente ve bayiliğe ihtiyacı yoksa diğer kargo şirketlerine yönelebilirsiniz.

Başvuru sürecini maddeler halinde sıralamak gerekirse;

 • Başvuru süreci
 • Gerçek ya da Tüzel kişi başvurusu
 • Başvurunun değerlendirilmesi
 • Açılacak şubenin planlanması
 • Şube açılışında Personel ve Reklam desteği

Bu süreçlerden geçtikten sonra sürat kargo bayisi ve acentesi olabilirsiniz.

Kosgeb Kredisi İle Bayilik Açmak 

Kosgeb Desteği almak için ilk olarak bir iş planı sunup kosgebin onaylaması gerekmektedir.Kosgeb iş planınızı onayladıktan sonra Sürat kargo ya da başka bir kargo şirketiyle yaptığınız anlaşma sonrasında Kosgeb’in düzenlediği sertifikalı eğitimlerden sonra girişim desteği için başvuru yapabilirsiniz. Kosgeb sizlere 27 bin TL ye kadar geri ödemesiz ve 70 bin TL ye kadar geri ödemeli kredi desteği sağlıyor. Sürat Kargo Bayilik Şartları Kosgeb girişimcilerine tanıtım desteği ve nitelikli eleman desteği de sağlamaktadır.  Kosgeb 6 farklı alanda finansal destek sağlamaktadır, bu alanlar şunlardır;

 • Girişimcilik Desteği
 • Laboratuvar destekleri
 • Uluslararası aştırma Destekleri
 • Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme
 • Kobi Finansal Destekleri
 • İşletme Geliştirme ve Büyüme Destekleridir.

Sürat Kargo Acente Başvuru Formu

Sürat kargo acente başvuru formu için tıklayınız.

Sürat Kargo Bayilik Ne Kadar Kazandırır ? 2022

Kargo şirketleri teslimat bedellerinden yüksek oranda kar marjı elde etmektedir. Kargonun ağırlığı, boyutu, kargonun gideceği mesafeye göre teslimat bedelleri değişiklik gösterir. Başta gelen kargo şirketleri hem sürümden hem de kargonun hızlı ve kaliteli bir şekilde teslim edilmesinden kar marjı yükseltebilirler.  Kar marjını nelerden elde edeceğinizi bir kaç maddede açıklayalım;

 • Her Sürat kargo bayisi kendisine gelen gönderilerden ve giden gönderilerden ücret alabilir.
 • Kargo gönderilerinden yüzde olarak komisyon alınır, Gönderilen her kargo için şubeye %30 komisyon verilir.  aynı şekilde şubeye gelen her kargo içinde %30 komisyon verilir. Örnek vermek gerekirse şubeye gelen 60 TL değerindeki bir üründen şube 18 TL komisyon almaktadır.
 • Sürat kargo şubelerinde en az 100 gönderi kabul etmek ve göndermek hedef alınır. Bunun yanında en az 2000 TL ciro hedeflenmektedir.
 • Şubedeki toplam cironun %30’u bayiyi açan kişiye verilir ve bayi sahibi bu paydan personel, araç, kira ve tüm gelirlerini öder.

Sürat Kargo Acentelik Yorumlar

Sizlere Sürat kargo hakkında 6 aylık kendi iş tecrübemden bir kaç tavsiye vermek isterim. Sürat kargo bayiliği açmak konusu dışında Sürat kargoda çalışmak istiyorum derseniz Sürat kargo diğer kargo firmalarına göre sizin için son zamana kadar çok rahat olurdu. Sürat kargoda kurye olarak başladınız ilk gününüz şu şekilde olucaktır, kargo şirketinin kamyonu gelir, kargoları kurye arkadaşlarınızla bölge bölge ayırıp indirirsiniz. Tüm kargoları indirdikten sonra dağıtacağınız bölgeyi lood’larsınız ve kargolarınızı zimmete alıp aracınıza yükledikten sonra dağıtıma çıkmaya hazır olursunuz. Fakat sürat kargo kuryelerini artık 80 ila 90 kargo teslim etmek için bir hedef koydu. 80 ila 90 kargo ise bir o kadar merdiven ve adres demek 🙂

Sürat Kargo Bayilik Şartları

Sürat Kargo Bayilik Şartları

Sürat Kargo Bayilik Ücreti

Varsayalım kargonuzu teslim edeceğiniz kişinin kapısını  çaldınız açmadı, Sürat kargo siz müşteriyi kesinlikle aramanızı istiyor ve buda haliyle çalışma zamanınızı uzatmış oluyor. Kargo şirketinin rahatlığı 80 kargonuzu teslim ettiniz şubeye gelip nöbetçi olmadığınız takdirde müdürünüzle iletişime geçip işinizi bitirip çıkabiliyorsunuz. Kurye olarak alacağınız maaş ise son zamdan önce 2700 TL net maaş 350 TL metropol yemek ve alışveriş kartı idi. Size tavsiyem çok zorda kalınmadığı sürece kuryelik başvurulacak bir sektör değil. Yeni iş fikirlerimize göz atmak ister misiniz?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rıza koç dedi ki:

  MERHABA ACENTE İÇİN BAŞ VURMAKTAYIM

  1. Ergin dedi ki:

   Sürat kargo şube almak istiyurum