Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu 2022

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu 2022

Tarım ve Orman Bakanlığı, daire için personel alımı yapmakta, ilanlar düzenli olarak yayınlanıyor. Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu Tarım ve Orman Bakanlığı’na personel alımı yapılırken alım yaptığı personelin türüne göre KPSS değerlendirmesi, sözlü veya yazılı sınav, İŞKUR gibi yöntemler kullanılmaktadır. Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu  hakkında yazımızda Tarım ve Orman Bakanlığından işe alım duyuruları, başvuru sonuçlarının yayınlanması ve son gelişmelerden bahsedeceğiz.

Önemli bir olay: 15-28 Mayıs 2020 tarihleri ​​arasında KPSS-2020/7 yerleştirme prosedürlerinde Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki sözleşmeli yerler için seçim yapamayan başvuru sahipleri 21 Mayıs ile 27 Ocak 2022 arasında seçim yapabilirler. prosedürler, Mahkeme kararına göre güncellenen ve ekli KPSS-2020/7 tercih kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak uygulanacaktır. Kılavuzu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tarım Orman Yedek Adaylardan Atama

Tarım Orman Bakanlığı 826 işçi çekilişine üye olduktan sonra, ana aday olarak katılmayan adaylar ve başvurdukları iş şartlarını yerine getiremediği için aday gösterilmeyen adaylar için alternatif adaylar tarafından ek adaylar yapılacaktır.

Bu kapsamda aşağıdaki gerekli belgeler ile yedek aday olarak kayıt yaptıranlar; Belgeler en geç 05.02.2022 mesai bitimine kadar başvurdukları işyerinde müracaat edilerek teslim edilmelidir. Belgeler şahsen teslim edilecek, posta, kurye veya kurye ile yapılan sorular kabul edilmeyecektir.

Yedek Başvuru Sahipleri İçin Gerekli Belgeler

Yedek adaylar için gerekli belgeleri aşağıda maddeler halinde açıkladık.

  • Kimlik kartı örneği (kimlik kartı).
  • İkamet belgesi. (e-Devlet çıktısı geçerlidir).
  • Adli sicil kaydının durumuna ilişkin belge. (e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  • Askeri statü belgesi. (Askeri şubesi tarafından onaylanmış veya e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  • Adayın açık pozisyonu için gerekli eğitim belgesi
  • Özel koşullar altında belirtilen diğer sertifikalar.
  • Çalışmaya engel bir sağlık halinin olmadığına dair sağlık raporu (Tek Hekim Raporu Yeterlidir)

Orman Genel Müdürlüğü Başvuru Genel Şartları

  • 1. 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları yerine getirmek
  • 2018 yılı KPSS (B) grubu Ön lisans KPSS P 93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  • Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Tarım Ve Orman Bakanlığı Kaç Personel Alımı Yapacak

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu Tarım ve Orman Bakanlığı’na işe alım duyurusu Bakan Pakdemirli’den geldi. Pakdemirli, bakanlık taşra teşkilatında çalışmak üzere yeni kadrolu tarım işçilerini işe alacaklarını belirterek, “İşe alınacak 826 işçi, İŞKUR aracılığıyla gerekli şartları yerine getirenler kura ile çekilecek ve dolayısıyla mülakat yapılmayacak.” Bu ifadeyi kullandı.

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı

Pakdemirli, işe alımlarla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Bu süre içerisinde 2.000.419 veteriner hekim, ziraat mühendisi, ziraat işçisi ve memur, bakanlığımızın merkez ve bölge müdürlüklerine 6.000 90 – Orman Baş Müdürlüğü’ne, 545 – Ulusal Su Kaynakları Dairesine 100 – Meteoroloji Başmüdürlüğü 231 Türkiye Hububat Kurumu’nda, 911 AYKUR’da. Tarımsal işletmelerin genel yönetiminden 496, tarımdaki kredi kooperatiflerinden 810 ve bir et ve süt fabrikasından 115 kişiyi işe aldık. “

Tarım Ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Son Gün Ne Zaman?

15-28 Mayıs 2020 tarihleri ​​arasında Tarım ve Orman Bakanlığı pozisyonuna başvuramayan adaylar 21-27 Ocak 2022 döneminde seçimlerini yapabilirler. İnternet üzerinden tercih istek süreci 27 Ocak 2022’de 23:59’da sona erecek. Bu süre uzatılmayacaktır.

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Sonucu Sorgulama

Tarım Orman Bakanlığı tarafından yapılan işçi alımı başvuruları sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bağlantıya tıklayarak hem başvuru yapabilir, hem de güncel başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası koyun kredisi 2022 şartlarını biliyor muydunuz?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.