Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? KOLAY YÖNTEM

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? KOLAY YÖNTEM

Telefonunuzdan yazmanın en kolay yolunu öğrenmek ister misiniz? Akıllı cihazınızdaki iletişim uygulamalarını kullanarak yazdırabilir ve ayrıca bir yazıcı kullanarak telefonunuzdaki belgeleri de yazdırabilirsiniz. Telefonunuzdan yazdırabilmek için önce cihazın yazılım sistemini göz önünde bulundurmalısınız. Bir Android veya IOS cihazından yazdırmanın en kolay yolunu ele aldık. Telefondan yazıcıya nasıl yazdırılır Telefondan fotokopi nasıl çekilir Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? WhatsApp tan Yazıcıya gönderme Telefondan kablo ile yazıcıya bağlanma vb. konularını detaylandırdık.

Telefondan Çıktı Alma iPhone

Telefonunuzdan yazdırmak için cihazınızın önce AirPrint’i desteklemesi gerekir. Maalesef Airprinting’i desteklemeyen ios cihazlarında baskı yapılamaz. Airprint ile, kablosuz bir ağa bağlanarak, fotoğraf, ekran görüntüsü ve PDF belgeleri gibi aygıtınızda yazdırmak istediğiniz tüm görüntüleri elde edebilirsiniz. Bir telefondan yazdırmak için kablosuz bir ağa bağlı IOS telefonunda bir fotoğraf yazdırmayı planlıyorsanız, telefonunuzdaki fotoğraf uygulamasına gitmeniz ve ardından ilgili fotoğrafı seçmeniz gerekir. Telefonunuzun sol tarafındaki Paylaş simgesini tıklayarak bir resmi veya birden çok fotoğrafı yazdırabilirsiniz.

Bu, yukarıda bahsedilen fotoğrafın yönüdür. Şimdi de Apple markalı bir telefonda belgelerin nasıl yazdırıldığından bahsedelim. Bir belgeyi yazdırmak için, belgeyi cihazınızda açmalı veya bir web sitesine gitmelisiniz. Pop-up’taki kare simge sayfanın altındadır ve üzerine tıklamanız gerekir. Telefonunuzda yazdırmak istediğiniz belgeyi seçip Paylaş düğmesine tıkladığınızda, ekranda seçenekleri göreceksiniz ve ikinci Yazdır simgesini seçmeniz gerekecektir. Kısaca işlem sırası şu şekilde ifade edildiğinde:

  • Yazıcınızı ve iPhone’unuzu kablosuz bir ağa bağlamanız gerekir.
  • Yazdırmak istediğiniz fotoğraf Fotoğraflar bölümündedir.
  • Bir fotoğraf bulduğunuzda, ekranın sol alt köşesindeki Paylaş düğmesine tıklayın.
  • Açık sekmeyi aşağı kaydırın.
  • Yazdır” başlıklı metni gördüğünüzde tıklayın.
  • Görünen menüde, Yazıcı Seç altında kablosuz ağınıza bağlı yazıcıyı bulun.
  • Yazıcınızı bulduktan sonra, kopyalama alanında kopya sayısını bulun.
  • Ardından kablosuz yazıcıda çıktı alınmasını bekleyin.
  • Apple cihazlara yazdırmak için bu işlemleri kullanabilirsiniz.

Android Telefondan Çıktı Alma

Android telefonlara yazdırmak çok kolaydır. Her şeyden önce, yazıcınızı Android telefonunuzda kurmanız gerekir. Yazıcınızı kurmak için telefonunuzdaki Ayarlar sekmesine gidin ve arama düğmesine Yazdır yazın. Telefonunuzun yazıcı işlevi etkin değilse, etkinleştirmeyi tamamlayın ve yakınınızdaki yazıcıları görün. Yazdırmak istediğiniz cihazın model işaretini göreceksiniz ve üzerine tıklamanız gerekecek. Ancak yazıcınızın marka modeliyle ilişkili markayı görmüyorsanız,  Yazıcı Ekle düğmesine tıklamanız ve yazıcınızın marka ve modelini buraya girmeniz gerekecektir. Yazıcının adını ve IP adresini girdiğinizde, telefonunuzdan yazdıracağınız ekranda yazıcınız görünecektir. Artık yazıcıya dokunarak etkilenen belgeyi veya resmi kaldırabilirsiniz.

Android cihazınızdan bir USB kablosuyla yazdırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kalan kablo, adaptörü Android cihazların şarj kablosundan çıkararak USB kablosu görevi görüyor. Ayrıca USB kablosu da sağlayabilir, sadece telefonunuzun şarj portu ile uyumlu olduğundan emin olun. Ardından, taktığınız kablonun diğer ucunu yazıcının şarj bağlantı noktasına taktığınızda, telefonunuzda bir bildirim eki belirir. Daha sonra “Tamam” düğmesine tıklayın. Bir fotoğraf veya belgeyi açın ve “Paylaş” düğmesini tıklayın.

Telefondan Çıktı Alma Google

Artık size Android ve IOS işletim sistemlerini çalıştıran telefonlardan yazdırmayı kontrol etmenin en kolay yolunu verdiğimize göre, Google aracılığıyla yazdırma yönteminden bahsedelim. Chrome’da yazdırmak için tek yapmanız gereken Google hesabınızla Google Cloud Print’e erişmek. Google Cloud Print, iki farklı çıktı yöntemi sunar. Gösterilen yöntemler, yazıcınızın türüne bağlı olarak klasik ve bulut uyumlu yazıcılardır. Telefondan Çıktı Nasıl Alınır Google Cloud Print ile, Chrome’dan bir mobil cihazdan yazdırabilir ve yazıcılarınızı istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz. Android telefonlarda Google Cloud Print kullanarak yazdırın. Ancak, AirPrint kullanarak iOS telefonlardan yazdırabilirsiniz.

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır Android’de yazdırmak için önce Google hesabınızda oturum açmalısınız. Gooogle Cloud Print’i hesabınıza yükledikten sonra, Android cihazınızda Chrome’u açmanız gerekir. Ardından yazdırmak istediğiniz belgeyi, dosyayı, resmi veya sayfayı açın, sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayın ve oradan yazdır düğmesine basın. Uygun cihazı seçebilir ve aldığınız çıktının sayfa sayısı, düzeni ve rengi için seçenekleri belirleyebilirsiniz.
Apple cihazınızdan yazdırmak için Airprint kullanmanız gerektiğinden daha önce bahsetmiştik. İOS telefonunuzda Chrome’u açmanız ve yazdırmak istediğiniz türleri seçmeniz gerekir. Daha sonra sağ üst köşeye tıklayarak yazıcınızın modelini seçerek yazdırabilirsiniz.

WhatsApp’tan Yazıcıya Gönderme

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır Yukarıdaki adımları izleyerek WhatsApp’tan ekran görüntülerini veya belgeleri ve dosyaları yazdırabilirsiniz. Telefonla veya WhatsApp Web üzerinden yazdırabilirsiniz. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açmanız ve Android cihazlar için sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayarak Whatsapp Web’e tıklamanız gerekiyor. Bir QR kodu tarayıcı görünecektir. Bilgisayarınızda ve tabletinizde Chrome’u açabilir, arama çubuğuna WhatsApp Web yazabilir ve ardından telefonunuzun açılır penceresinde QR kodunu tarayabilirsiniz. WhatsApp sohbetlerini yazdırmak için WhatsApp Sohbet Yazdırma Yöntemi adlı içeriğimize göz atmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.