Telegram Kişileri Eşitle Ne Demek, Nasıl Yapılır?

Telegram Kişileri Eşitle Ne Demek, Nasıl Yapılır?

Günümüzde hepimiz aktif olarak sosyal medya uygulamalarını kullanmaktayız. Ben iletişim halinde kalmak için kullanıyorum ama bu uygulamaları para kazanmak içinde kullananlar var. Telegram kişileri eşitle ne demek, nasıl yapılır? diye soruyorsanız sizlere en basit ve doğru şekilde anlatayım. Öncelikle biraz telegramdan bahsedelim.

Telegram Nedir? Nasıl kullanılır?

Telegram nedir sorusunun cevabını şu şekilde açıklayabilirim, whatsapp tarzında ücretsiz bir şekilde arkadaşlarınızla mesajlaşmanızı sağlar ve bunun yanı sıra fotoğraf, video gönderme ve görüntülü konuşma imkanları sunar. Telegramın farkı grup sistemidir, bu gruplara hemen katılabilir konu başlıkları altında konuşabilir, ticaret yapabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu içinde istediğiniz şeye ulaşabilmeniz için güzel bir uygulama bence.

Telegram nasıl kullanılır sorusu çok basit uygulamayı indirin, kurun ve cep numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen onay kodunu yazın sonra isim soy isim ve profiliniz de doldurmak istediğiniz yerleri doldurup ekleyin. Telegram uygulaması iOS ya da Android gibi test sistemlerine sahip App Store ve Google Play üzerinden kolaylıkla telefonunuza yükleyebilirsiniz. Belirtmek istedim uygulamalayı bilgisayarınıza da indirip kullanabilirsiniz.

Telegram Güvenilir Mi? Özellikleri Nelerdir?

Telegram güvenli mi diye düşünmeniz gayet normal. Benzer diğer mesajlaşma uygulamalarından daha güvenli olduğu kesin. Güvenliğin sağlanması için MTproto sistemini kullanan telegram son derece güvenli. Aynı şekilde daha hızlı veri alışverişi yapabiliyorsunuz ve herhangi birinin erişimi olması kesinlikle imkansız. Ben kendimde telegram kullanıyorum hem daha hızlı hem de daha güvenilir. Şimdi size telegram özellikleri nelerdir? sorusunu cevaplayayım;

  • Telegram Mesaj Gizliliği sayesinde mesajlarınızı kimse göremez.
  • Telefon numaranız ile kayıtlı olsanız bile, numaranızı gizleyebilir ve kullanıcı adınızı kullanarak arama yapabilirsiniz.
  • Görüntü ve ses özelliklere sahip olduğundan bahsettiğimiz uygulama ile son görülmenizi kapatabilirsiniz.
  • Mesajlar gönderebilir ve ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye haber gönderebilirsiniz.
  • Uygulamanın bir masaüstü sürümü olduğundan da bahsetmiştik.
  • Ayrıca sizlere çoklu oturum açma da sunuyor.

 

İlginizi Çekebilir! Sizlere telegram konusundan bahsederken ilginizi çekebilecek olan Telegram Engelleme Nasıl Yapılır 2022 Telegram’da Kişi Engelleme konusuna da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Şimdi konumuza geri dönerek sizlere telegram hakkında resmi bilgileri vereyim.

 

Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan program Ağustos 2013’te piyasaya çıktı. Bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram, fotoğraf, video, ses kaydı, sticker ve 2 GB’a kadar dosya paylaşım fonksiyonları ile kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Kasım 2016’da , Bu uygulama ile farklı formatlarda içerik oluşturmanıza ve hikayeler yazmanıza olanak tanıyan bir uygulamayı tanıttı. 4 Kasım 2014’te Telegram’ın kurucularından mesaj alan herkese 300.000 dolar ödül vereceğini duyurdu. Ayrıca uygulama, hükümetler de dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafla herhangi bir veri paylaşmadı.

Telegramdan Kişileri Eşitle Ne Demek?

Telegramda kişileri eşitle ne demek hemen anlatayım. Uygulamada senkronize etme seçeneğini belirlemezseniz, kişilerinize kayıtlı kişileri Telegram’da ekleyemezsiniz. Ayarlar bölümüne gelip kişileri eşitle seçeneğini seçtikten sonra kişilerinizi eşitlemiş olacaksınız. Telegram’da görmek istemediğiniz bir kişiyi kaldırmak istiyorsanız, o kişinin sohbet ekranına gidip adına tıklayıp o kişiyi kaldırma seçeneğini belirleyerek bunu yapabilirsiniz. Bundan sonra, kişi senkronizasyonu bölümü tekrar etkinleştirilecektir. Ayarlarınızda kişileri eşitle seçeneğini kapatırsanız, silinen kişi kişilerinizde olsa bile görünmez.

Telegram Kişi Eşitleme

Telegram Kişi Eşitleme

Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telegram dil değiştirme nasıl yapılır? Birçok telefon kullanıcısı bu soruyu merak etmekte. Telegram türkçe bir şekilde kullanmak için tercih edebileceğimiz yöntemlerden biri de uygulama ayarlarıdır. Uygulama üzerinden dili değiştirme adımları;

  • Google Playden Telegram uygulamasını indirin.
  • Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı açın.
  • Açılışta görünen ekranda bir başlat düğmesi olacak. Onun üzerinde ki “Türkçe Devam Et” yazısına tıklayın,
  • ardından uygulamayı doğrudan Türkçe kullanabilirsiniz.

Uygulama Türkiye de indirildiğinde Türkçe dilini desteklemektedir. Bu nedenle Telegram’ı herhangi bir ek program kullanmadan Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.