Tiktok Takip Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok Takip Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta çok sayıda aboneye sahip olmak bir prestij işaretidir. Daha fazla abone, daha fazla video izleyebileceğiniz ve Keşif sayfasına daha kolay ulaşabileceğiniz anlamına da gelir. Bu nedenle Tiktok kullanıcıları takipçilerini hızla büyütmek için birkaç numara deniyor. Tiktok Takip Engeli Kaldırma ile örneğin, birini takip ederseniz, geri bildirim alacak ve takipçilerinizden bazıları sizi takip etmeye başlayacaktır. Bu nedenle aboneleri Tiktok’a çekmek için “birini takip et” yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tiktok Takip Engeli Kaldırma

Tiktok takip etme hızınız fazla olması durumunda takip engeli yersiniz. Ancak takip sürecini kısa aralıklarla yaparsanız Tiktok bunu size kısıtlama olarak geri döndürecektir. Yeni başlayanların çoğu için bu basit bir hata. Ancak deneyimli üyeler bu hataya kolay düşmeyecektir.

Abone olamıyorsanız birkaç dakika boyunca kimseyi takip edemezsiniz. Abone olma engeli daha sonra kaldırılacaktır. Tiktok kullanıcılarını tekrar hızlı bir şekilde takip etmeye başlarsanız aynı mesajı tekrar görürsünüz ve tekrar takip engelliyle karşılaşırsınız.

Bazı yeni başlayanlar bunun uzun süreli bir durum olduğunu düşünüyor engelleri kalktıktan sonra tekrar Tiktok kullanıcılarını aynı hızda takip etmeye devam ediyor. Tekrardan aynı hatayı yapıp Tiktok kullancılarını aynı hızla takip etmeye devam ederseniz, ikinci kesinti süresi büyük ölçüde artacaktır. Örneğin, ilk hata mesajında ​​5 dakika boyunca takip engeli yersiniz ve aynı hatayı birden çok kez yaparsanız, bu sefer saatlerce hatta günlerce takip engeli yiyeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Tiktok Puan Hesaplama 2022 Tiktok Para Hesaplayıcı

Tiktok, kullanıcılarına takip engeli getirdiğinde onlara mesaj olarak neden takip engeli yediğini açıklamaktadır. Üyelerini kaybetmemek için Tiktok kullanıcılarını mesaj ile uyarmaktadır. Bununla birlikte, kullanıcı aynı hataları tekrarlarsa, bu onların uzun süre boyunca bir Tiktok kullanıcısını takip edemeyeceği anlamına gelir.

Tiktok Takip Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok Topluluk Kılavuzunda bu konuyla ilgili sayı ve süreyi belirten bir bölüm yoktur. Aslında, Tiktok Topluluk Kuralları, canlı yayın veya tespit kısıtlamaları gibi konularda net değildir. Ancak Tiktok’un belirli ihlaller yapan kullanıcılarını çeşitli engellerle cezalandırdığını biliyoruz.

Tiktok’ta engel yasağı yaygındır ve oldukça hafif bir cezadır. Çünkü takip engelini ortadan kaldırmak için sadece beklemeniz yeterli olacaktır. Çünkü takip engelini kaldırmak için kılınızı kıpırdatmanıza gerek yoktur. Siz uygulamaya sonraki girişine kadar zaten genellikle takip engeli kalkmış olur.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası 

  1. Canlı Yayında Spam Takip
  2. Profilden Takip Etme
  3. Hızlı Spam Takip
  4. Sınırlama  Yasaklamalar

Tiktok Takip Engeli Süresi 

Bu süre, hatayı ne sıklıkla aldığınıza ve hızlı kovalamacada ne kadar abarttığınıza bağlıdır. Başlangıçta 5 ila 30 dakikalık engeliniz var. Takip engeli tekrar yemeniz halinde bu süre 1 saat, 12 saat veya 36 saat sürebilir.

Tiktok Takipçi Arttırma ENGELSİZ

Sizi saatte kaç kişinin takip ettiğine ve ne kadar hızlı takip ettiğinize dikkat etmeniz gerekir. Çok hızlı takip ettiğinize dair bir hata almadıysanız, arka arkaya 5-10 kişiyi takip etmek sorun olmayacaktır. Ancak çok hızlı takip etme hatasını yaptıysanız takip engeli yemeniz mümkün. Bu nedenle, en fazla saatte 30 kişiye kadar takip etmeniz gerekiyor.

Yani stratejiniz 2 dakikada 1 kişi ve saatte en fazla 30 kişi olmalıdır. Günün her saati 30 kişiyi takip etmeniz herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Yani 5 saat kesintisiz kullanıcı takip ederseniz, bu bir problemdir. Günde 30 ila 50 kişi takip etmek normaldir.

Tiktok Takip Engeli Kaldırma Yöntemleri

Tiktok, takibinizi çok uzun süre engellediyse veya bu nedenle hesabınızı bloke ettiyse, takibinizin engellenmesini talep etmek için feedback@tiktok.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. Herhangi bir sonuç alamayabilirsiniz, ancak bunları kullanmaya çalışmanın bir dezavantajı vardır. Diğer bir yöntem ise aşağıda verilmiştir.

  • Tiktok uygulamasını kullanarak engel bloğunuzun kaldırılmasını da talep edebilirsiniz.
  • Profilinizin sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunduğunuzda ayarlar ve gizlilik sayfası açılır.
  • Bu sayfada Sorun Bildir seçeneğini tıklayın.
  • Yorum ve yardım sayfası açılır. Bu sayfada Teklif seçeneğini seçin.
  • Sonraki sayfada, “Bu sorun henüz çözülmedi” seçeneğine gidin.
  • Sorun Bildir sayfası açılır.

Bu sayfada birisini Tiktok’ta engel yediğinizi belirtirseniz, karşılaştığınız takip engeli için kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Tiktok topluluk kurallarına uyma sözü vermek, engelin kaldırılma şansınızı artırabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.