Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır? Tuhafiye Dükkanı Dizaynı

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır? Tuhafiye Dükkanı Dizaynı

Tuhafiye mağazaları genellikle kumaş, yün veya iplik mağazaları ile karıştırılır.. Artık amigurimi, keçeli kalem, polimer kil, fincan baskı, kanvas, doğal taş boncuklar, sabun aksesuarları, mum yapımı aksesuarları gibi ürünlerin satışını yaparak bir yenilikçi olacak. Sadece müşteri odaklı hareket etmemelisiniz. Müşterilerinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenmelisiniz. Müşteriniz örgü örüyorsa, ona mum yapmayı bildiğinizi söyleyin. Tuhafiye dükkanı dizaynı tasarlarken rekabetten yararlanın. Uzun yıllardır faaliyet gösteren tuhafiye mağazalarının tasarımlarını analiz ederek kendi özgün takılarınızı oluşturabilirsiniz. Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır adlı yazımızda size öneri ve tavsiyeler vereceğim. Tuhafiye dükkanı açmak için tüm detayları anlatacağım.

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır?

Yatırımın büyüklüğü başlangıçta tuhafiye mağazasını nasıl açtığınıza bağlıdır. Sermayeniz arttıkça cironuz da artar. Bu nedenle, sermaye konusunda mümkün olduğunca cömert olmalısınız. Elbette birçok takipçim az sermaye ile bu işe girmek istiyor. Düşük bir öz sermaye oranınız varsa, adım adım ürün listesine gidin. Örneğin, önce triko malzemelerini alın. Para kazandıkça, diğerleriyle adım adım ilerleyin. Size tüm hobi kitlerini parça parça getirdim diye bütçenizi aşırı yüklemeyin. Büyük Sermaye kullanımı aşamasından sonra bir yol haritası tanımlayın. Bu işe başladıktan sonra geri dönüşü yoktur. Bu işi nasıl yapacağınızı, ne yapmak istediğinizi, gelecekte nerede olacağınızı ve hangi pazarlama faaliyetlerini yapacağınızı yazın. İş hayatında, kendi işinizi kurmadan önce ne düşündüğünüzü düşünmek zordur.

Çiçekçi Dükkanı Açmak 2022 (Maliyet Hesaplaması)

Bir tuhafiye dükkânı ara sokakta veya ana caddede açık olabilir. Her şey işinizi nerede açtığınıza bağlı. Ancak sektör bilgisi ve branşların büyüklüğü önemlidir. Alıcı, mağazayı kolayca ziyaret edebilmeli ve malları tanıyabilmelidir. Aksi takdirde ne yazık ki müşteri kaybedersiniz.

Tuhafiye Dükkanı Dizaynı Nasıl Yapılmalıdır?

Kontrol etiketi düzenlendikten sonra raf tasarımı, tabela ve ticari vitrin gibi tüm yenileme işlemlerini gerçekleştirin. Bu noktada en önemli şey rafların ve mağazanın rengine dikkat etmektir. Tasarımınızda koyu renkler kullanmayın. İnsanlar karanlık odalardan uzak durmayı tercih ederler. Daha açık renklere sahip bir tasarım seçin.

Toptan tuhafiye mal alma zamanı. Tahtakale, İstoç ve Zeytinburnu toptan tuhafiye alım yerleridir. İstanbul dışındaysanız, firmalarla pazarlık yapabileceğiniz ve toptan eşya sipariş edebileceğiniz yer burasıdır. Bu adımdan sonra her şey tamamen sizin iletişim becerilerinize bağlıdır. Bu, iş potansiyelinizi büyütmeye bağlıdır.

Tuhafiye Dükkanı Açmak için Kaç Para Gerekir?

Bir tuhafiye dükkanı açmanın maliyeti ortalama olarak 100.000 ile 200.000 TL arasında değişmektedir. Aslında, bu maliyet tutarı için bir üst sınır yoktur. Yeni başlayanlar için büyük miktarda para yatırmak anlamsız olabilir. Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır Ancak, bir mağaza açmanın yüksek maliyetleri nedeniyle, asgari sermaye fazla pahalı görünebilir.

4000 TL kirası olan bir işletme için basit bir hesaplama yapacağız.

 • 4000 kira  + 4000 depozito + 4000 komisyon = 12.000 TL
 • Raf + tezgah + tabela + aydınlatma = 58.000 TL
 • Vergi levhası + yazar kasa + ürün ruhsatı = 17.000 TL  

87.000 TL’lik sermayeniz en başından yok oldu. Tabii ki, beklenmedik durumlar da var. Bu nedenle işinizi yürütmek ve ayakta kalabilmek için minimum 100.000 TL sermayeye ihtiyacınız var.

Tuhafiye Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Tuhafiye Dükkanı birçok mal %50 ile %300 arasında bir karlılığa sahip olduğundan, aylık ortalama 1.000 Türk Lirası ciro ile 15.000 Türk Lirası kazanabilirler. Bu rakam elbette belirsizdir.. Maliyet detayları size bağlı olarak değişir. Ancak tuhafiye işi birçok sektöre göre oldukça kazançlı.

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır

Elbette burada alacağınız ürünler farklı olacaktır. Diğer birçok şirkette olduğu gibi, en çok satan ürünler düşük marjlı ürünlerdir. Tuhafiye sektöründe karlılığı yüksek ürünler arasında bir ayrım yapılmalıdır. Örneğin; Boncuk, keçe, parafin gibi ürünlerin marjı tel ürünlere göre daha yüksektir. Bu nedenle, teklifleriniz kar marjını artırır veya azaltır.

Tuhafiye Dükkanı Açmak için Gerekli Belgeler

Bir işletme bulup kiraladıktan sonra, doğrudan bir muhasebeciyle görüşün ve vergi lisansınızı alın. Satın aldığınız ürünler için fatura düzenleyin. Muhasebecinizin bu konuda iyi eğitimli olduğundan emin olun. Bir muhasebecinin yardımıyla vergi belgesi hazırlamak bir günden fazla sürmez. Tuhafiye dükkanı açmak için aynı zamanda aşağıdaki belgeleri temiz etmeniz gerekir.

Tuhafiye Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Faaliyet Belgesi
 • İtfaiye Uygunluk Raporu
 • Vergi Levhası
 • SGK Giriş Bildirgesi
 • Oda Kayıt Belgesi
 • İmza Sirküleri
 • Tapu Fotokopisi
 • Kira Kontratı

Protez Tırnak Dükkanı Açmak 2022 Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Tuhafiye Dükkanı Açmak İsteyenler Buraya! Tavsiyeler

Müşterilerinize karşı her zaman samimi olun. Onlarla konuşmak size avantaj sağlayacaktır. Tabii ki, bu konuşma mağazada sonsuz bir zaman gibi gelmemeli. Tuhafiye dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekip gerekmediğini soran var. Perakendede çalıştığınız için bir usta sertifikası almanıza gerek yoktur. İnternet hobileri potansiyeli devam ediyor. Instagram’da bu tür ürünleri satan çok az site var. Sektördeki bu boşluğu siz doldurabilirsiniz. Tuhafiye dükkanı açmak için yeterli sermayeniz olmayabilir. Bu noktada KOSGEB destek kredisi almaya çalışın. Ayrıca Girişimcilik Programı vergi indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Satıcı olmak ve mal satarak iş yapmak çok zordur. Aynı zamanda ürün ve nasıl üretildiği gibi konuları da mutlaka incelemelisiniz.

İnternetten El Yapımı Ürün Satmak Nasıl Yapılır?

İnternette hangi ürünlerin yapılacağı ve nasıl yapıldığı hakkında sonsuz miktarda bilgi var. Önce kendinizi bilgilendirebilir, sonra öğrendiklerinizi müşterilerinize aktarabilirsiniz. Veya broşürler oluşturabilir veya onlara dağıtabilirsiniz. Sadece bulunduğunuz bölgeye göre potansiyelin yüksek olduğunu anlamalısınız.

İnternet Cafe Nasıl Açılır? Ne Kadar Kazandırır?

Bugünlerde birçok insan Etsy’de el yapımı ürünler satıyor. Bu web sitesi, dünyada el sanatları ürünleri için en çok ziyaret edilen web sitesidir. Bu sitede toplu ürünlerin satışı yasaktır. Bu sitede Türkiye’de ev yapıp satan bir kişi var. Bu konuda kendinizi geliştirebilir, müşterilerinize kendinizi tavsiye edebilir, satın aldığınız ürünleri müşterilerinize satabilirsiniz. Bunun nedeni, perakende fiyatı 20 TL olan örme elyafın bu sitede 20 ila 40 dolar arasında satılmasıdır. Şimdi sizi adım adım bir tuhafiye mağazası açmaya götüreceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.