Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır? (Tweet Atarak Para Kazanma)

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır? (Tweet Atarak Para Kazanma)

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter, üyeleri tarafından da para kazanmak için kullanılmaktadır. Pek çok insan Twitter’da ne kadar para kazandıklarını merak ediyor mu? Soru geçerlidir. İçeriğimizde bilgi sahibi olacağınız konulardan; Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır? Tweet Atarak Para Kazanma Twitter dan para kazanmak için kaç takipçi gerekir twitter’dan para kazanılır mı 2022 Tweet atarak para kazanma twitter’dan kaç para kazanılır Twitter para kazanma özelliği Twitter fenomenleri ne kadar kazanıyor Twitter nasıl para Kazanıyor vb…

Twitter’dan Para Kazanılır mı? 2022

Evet, Twitter’da para kazanabilirsiniz. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu şekilde para kazanıyor ve bunun sonucunda markalar ürünlerinin, işletmelerinin veya markalarının bilinirliğini artırıyor.

Tweet Atarak Para Kazanma

Bu yöntemi kullanarak para kazanmaya karar verirseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta abone sayınızdır. Geniş bir kitleye ulaştıktan sonra tweetler aracılığıyla doğrudan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Twitter’da reklam vermeye başlamak için Türkçe versiyonda yaklaşık 100.000 abone yeterli. Bu yöntemi kullanarak tweet başına para kazanabilirsiniz. Abone kitlenize erken ulaştıktan sonra, reklamların size gelmesini beklemeden arama yapmalısınız. Reklam hizmetleri ile iletişime geçebilir ve teklif gönderebilirsiniz. Bu yöntemle bir süre sonra geri gelecekler ve reklam otomatik olarak başlayacaktır. Bunun bir süreç olduğunu unutmayın ve her gün reklam aramak için biraz zaman ayırın. Her reklam aldığınızda daima yazılı bir anlaşma yapın. Tüm tweet’lerinizi kanıt olarak markaya gönderin.

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’da para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemler;

 • Dropshipping
 • Ürün tanıtımı yapmak
 • Sosyal medya yöneticiliği
 • Medya Stüdyo
 • Haber sitelerine ziyaretçi kazandırmak
 • Diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirme

Twitter Dropshipping Yaparak Para Kazanma

Dropshipping, deposuz e-ticaret olarak özetlenebilir. Geleneksel e-ticarette, bir ürünü toplu olarak satın alır ve alıcının siparişleri için ödeme aldıktan sonra ürünü alıcının adresine gönderirsiniz. Ancak dropshipping ile e-ticaret sitenize aldığınız siparişleri büyük bir üretici ve tedarikçiye mail atarak toplu alım yapmazsınız; Sevkiyat için malları alırsınız. Üretici-tedarikçi ürünü alıcıya gönderdikten sonra size bir satış komisyonu öder. Kitleniz e-ticareti destekliyorsa, bu yöntem Twitter satışlarından para kazanmanın harika bir yoludur.
Twitter’da ürün satarken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Müşterilerinizle her an iletişim kurabilmeniz gerekir.
 • Ürün fotoğrafları net olmalıdır. Çok fazla oynamamalısın.
 • Ürün bilgileri açık ve anlaşılır şekilde yazılmalıdır.
 • Malların teslimi için bir kargo şirketi ile anlaşma yapılması gerekmektedir.
 • Reklamlar diğer sosyal medya platformlarında yer almalıdır.

Media Stüdyo ile Twitterdan Para Kazan

Twitter, videolarınızdan para kazanabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Yüklediğiniz videolar için reklam talep edebilir ve gerekirse videolarınızın önüne çıkan reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar (Telefondan 15 Bin TL Kazan)

Bir web tarayıcısı üzerinden Twitter’a giriş yaptıktan sonra Medai Studio’ya giriş yapın. Ardından Ayarlar bölümünü tıklayın ve Bu Videodan Para Kazanın düğmesini etkinleştirin. Ardından sistem sizi yönlendirecek ve videolarınız hakkında daha fazla bilgi isteyecektir. Her şeyi doğru yaparsanız, yüklediğiniz tüm videolardan para kazanma şansınız olur. Ancak şunu hatırlamakta fayda var; Bu yöntemin ön koşulu, çok sayıda abonesi olan bir hesaptır. Çünkü “Bu videodan gelir elde et” butonu sadece çok sayıda abonesi olan hesaplarda aktif olacaktır. Reklam gelirlerinin dağılımı ise %70-30’dur. %70’i yayıncıya, %30’u Twitter’a gidiyor.

Sosyal Medya Hesaplarına Yönlendirme Yaparak Para Kazanma

Bu şekilde dolaylı yoldan para kazanabilirsiniz. Araştırmaya göre Twitter, Facebook’tan sonra en yüksek tıklama oranına sahip platform. Örneğin; Diyelim ki bir YouTube kanalınız var. Youtube kanalınıza Twitter tavsiye linklerinden ulaşabilirsiniz. Bu şekilde kitleniz büyüyecek ve nasıl para kazanacaksınız.

Haber Sitelerine Ziyaretçi Kazandırmak

Twitter, haber olaylarını ilk yayınlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Dünyadaki tüm gelişmeler Twitter’da bir ilk. Başka bir deyişle, çoğu insan Twitter’ı birincil haber platformu olarak görüyor. Siz de bu durumdan faydalanabilirsiniz; Haberleri okumaya hazır çok geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu kitleden yararlanmanın en etkili yolu, bir haber sitesi oluşturmak veya büyük haber sitelerinin sponsorluğunu üstleniyorsanız daha fazla haber paylaşmaktır.

Twitterdan Ürün Tanıtımı Yapmak

Bugünlerde hemen hemen herkes bir ürünü satın almadan önce kullanıcı incelemelerini, önerilerini ve şikayetlerini inceleyerek bir karar veriyor. Bu nedenle Twitter’da ilgili bir ürün veya markayı arayarak sonuçları değerlendirir. Birçok marka bunu dikkate alır ve geniş bir kitleyle bağlantı kurmasını ve markasını ve ürününü tanıtmasını ister. Bir anlaşma yapıldığında, markalar bu promosyon için ödeme yapar.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada politikacılar, sanatçılar, bilim adamları; Kısacası Twitter, tüm ünlülerin kitlelere ulaşmak için kullandığı ana sosyal ağlardan biridir. Bunun nedeni; Fikirleri şahsen paylaşmak için uygundur ve etkileşime odaklanır. Ancak birçok tanınmış isim, politikacı veya markanın bu süreci tutarlı bir şekilde ve tek bir kaynaktan yönetmek için sorumlu kişilere ihtiyacı vardır. Bu noktada sosyal medya yöneticileri devreye girerek Twitter hesabını bireyler veya markalar adına işletiyor. Twitter’da da aynı şekilde para kazanabilirsiniz.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2022

Twitter’da Ne Kadar Para Kazanılır?

Twitter’da para kazanmak için gerekenler;

 • Sponsor Tweetler
 • İnternet sitesi veya blog
 • Pazarlama deneyimi
 • Satış ortaklığı anlaşmaları

Twitter’da tweet başına 300 ile 1000 TL arası kazanabilirsiniz. Ayrıca reklamın türüne göre aylık 5.000 ile 20.000 arasında gelir elde edebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla fenomenle çalışmaya karar veren şirketler, büyük projeler için Trend Konusu (TT) olmak için binlerce lira bağışlıyor. Ayrıca tweetlerde adından sıkça söz ettiren Nutella markası da bu reklamı ücretsiz alan şanslı markalardan biri olarak kabul ediliyor.

Bağlantı kısaltma siteleri, kısaltılmış bağlantınıza yapılan her tıklama için ödeme yapar. Böylece günlük ortalama 10$ kazanabilirsiniz.

Twitter'dan Nasıl Para Kazanılır

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır

Süper Takip Abonelik Sistemi Nedir?

Birçok Twitter içerik üreticisi, içeriklerinden para kazanmak için üçüncü taraf uygulamaları tercih ediyor. Twitter, yeni Süper Takip özelliği ile Twitter’ı daha yenilikçi bir platform haline getirmek istiyor. Kullanıcıların belirli takipçiler için içerik oluşturarak para kazanmalarını sağlayan bu özellik, hem Twitter hem de içerik üreticileri için uygundur.

Özelliğe eşlik eden bir açıklama, içerik üreticilerinin abonelerinin sevdiği içerik oluşturmaya teşvik edildiğini söylüyor. Bu özelliğe eşlik edecek ve içerik üreticilerine de hitap edecek yeni bir özellik, Twitter’ın kulüp tarzı sesli sohbete odaklanan alanları. İçerik üreticileri, abonelerine ücretli veya ücretsiz haber bültenleri sunma seçeneğine sahiptir. Aylık 4,99 ABD doları karşılığında kullanıcılar bir topluluk grubuna, bülten aboneliğine veya destek rozetine erişebilir.

Para Kazanmak İçin Twitter’da Kaç Takipçi Gerekir?

Twitter’da alanı kısıtlı bir sayfaya reklam almak için 20.000 abone yeterliyken, Türkiye’nin her yerinde bir sayfa için 100-200.000 abone sınırını aşmanız gerekiyor.

İnstagram Reels Çekerek Para Kazanma 2022 (KESİN YÖNTEM)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.