Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme 2022

Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme 2022

Whatsapp konuşmaları kopyalama ve indirme konusunu sizler için fotoğraflı şekilde aşağıda anlattık. Bundan önce biraz sizlere whatsapp’tan bahsedelim. Bugün milyonlarca insan tarafından kullanılan bir sosyal ağ platformu olan WhatsApp, 2009 yılında iki ortak tarafından kuruldu. Bu ortaklar Brian Acton ve Jan Koum oldu ve daha sonra Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 4 milyar doları nakit, 12 milyar doları hisse senedi ve 3 milyar doları limited hisse olmak üzere toplam 19 milyar dolara satın alındı. Bugün 1,6 milyar kişi, akıllı telefonlarla uyumlu Whatsapp’ı aktif olarak kullanıyor. Türkiye’de bu sayı 49 milyon 900 bin kişi olarak belirlendi. Aynı anda, WhatsApp’ta aramalar ve mesajlaşmanın yanı sıra; fotoğraf, ses kaydı, konum ve video bağlantı işlevleri sunar.
En son sürümde eklenen Whatsapp web özelliği, kendi diz üstü veya masaüstü bilgisayarınız da da whatsapp’ı kullanmanızı sağlamakta. Şimdi sizlere whatsapp web nasıl kullanılır? sorusunun cevabını verelim.

Whatsapp Web Nasıl Kullanırım?

Aslında whatsapp webi bilgisayarımda nasıl açarım sorusunun cevabı son derece basit. İlk önce yapmanız gereken https://web.whatsapp.com/ adresine gitmek. Verdiğimiz linke basarak direk olarak geçiş yapabilirsiniz. Gerisini sizlere maddeler halinde açıklayayım;

 • İlk olarak telefonunuzda whatsapp uygulamasını açın.
 • Sonrasında Sağ yukarıdaki üç noktaya basalım.
Whatsapp Web Nasıl Kullanırım

Whatsapp Web Nasıl Kullanırım

 • Yine sağ tarafta okla gösterdiğim simgeye tıklamalısınız.
Whatsapp Web Bilgisayarda Nasıl Açarım

Whatsapp Web Bilgisayarda Nasıl Açarım

 • Son olarak açılan pencerede “Kodu Tara” bölümüne geçiş yapıp bilgisayarda açılan “Kare Kod” bölümünüzü taratıp whatsapp webi bilgisayarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.
Whatsapp web nasıl açılır

Whatsapp web nasıl açılır

Yukarıda sizlere fotoğraflarla tek tek whatsapp webi nasıl kullanabileceğinizi tek tek anlattım. Artık bilgisayarınızda hem mesajlaşabilir hem de görüntülü şekilde bile konuşabilirsiniz.

Benzer bir konu olan Telefondan Çıktı Nasıl Alınır (Kolay Yöntem) konusunu da sizlerle paylaşmak istedim. Her zaman ki gibi en doğru ve basit şekilde sizler için makalemizi hazırladık. Umarım işinize yarar 🙂

Whatsapp Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Whatsapp dışa aktarma nasıl yapılır? sorusunu şöyle cevaplayayım. Telefonunuzda ki önemli tüm konuşmalarınızı (apple, android) fark etmeden sohbet evrak ve raporları saklamak için izlenecek tüm adımları sizlere aşağıda maddeler halinde sıraladım;

 • Bireysel sohbet veya grup sohbetini açalım.
 • Diğer Seçenekler’e dokunalım.
 • Diğer’i seçeneğine basalım.
 • Sohbeti Dışa Aktar’a dokunun,
 • Sohbet geçmişi üzerinden mail oluşturulacaktır.

Oluşturulan e-posta, .txt uzantısıyla kaydedilir. Bu uzantıyı doğrudan e-posta yoluyla kaydedebilir veya bir g.mail hesabı kullanarak dışa aktarabilirsiniz. Bu noktada medyalı veya medyasız olarak dışa aktarmak istediğiniz sohbeti indirebilirsiniz. Medya dosyalarını dahil etmek istiyorsanız Medya Ekle’ye veya medya olmadan dışa aktarmak istiyorsanız Medyasız seçeneğine dokunmalısınız.

Gmail Üzerinden Sohbeti Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Gmail üzerinden sohbeti dışa aktarma nasıl yapılır? hemen cevaplayayım. Öncelikle Gmail uygulamasını açtıktan sonra ekranda görünen üç noktalı düğmeye dokunun. Ardından Taslağı Kaydet seçeneğine gidin. Şimdi Gmail hesabınıza giriş yapın ve “Taslaklar” ı tıklayın. WhatsApp üzerinden gelen bir e-postayı açtığınızda, .txt uzantısı olarak indirin. 40.000’e kadar mesajı dışa aktarabilirsiniz. Medya etkinleştirildiğinde, ileti sayısı 40.000 ile 10.000 arasındadır. Gmail’e aktarılan TXT uzantısını açmak için ES Dosya Gezgini tarafından sağlanan ES düzenleyici gibi araçları kullanarak dosyanızı açabilirsiniz.

 • Android için Google Drive,
 • IOS için iCLOUD
 • Windows Mobile OneDrive

Yukarıda telefonunuzun ya da bilgisayarınızın işletim sistemine göre nasıl aktarma yapacağınızı belirttim. Kolay bir işlem adımları takip ederek yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.

Whatsapp Konuşmalarını Dışa Aktarma Kopyalama ve İndirme Nasıl Yapılır? 2022

Whatsapp konuşmalarını dışa aktarma kopyalama ve indirme nasıl yapılır? işte sizlere maddeler halinde en doğru ve basit şekilde açıkladık;

 • Bireysel sohbet veya grup sohbetini açın ,
 • Diğer Seçenekler’e dokunun,
 • Diğer’i seçin,
 • Sohbeti Dışa Aktar’a dokunun,
 • Sohbet geçmişi üzerinden mail oluşturulacaktır.
 • Bu mail .txt uzantılı bir dosya olarak taraflara iletilir. Dosyayı e-mail üzerinden direk gönderebilirsiniz. Ayrıca bu dosyaları indirirken platform size medya ekleme seçeneğini de soracaktır. Eğer video ve ses kayıtlarını da
 • göndermek istiyorsanız “Medya Ekle” seçeneğini aktif etmelisiniz.

Medyaları göndermek istemiyorsanız da “Medyasız” olarak gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişiler bu uzantıdaki dosyaları açamıyorsa onlara yardımcı olabilmek için bir alt başlığa bakabilirsiniz.

 1. Üç Nokta
 2. Diğer
 3. Sohbeti dışa aktar

Seçeneklerini seçtikten sonra istediğiniz E-Posta adresinize konuşmalarınızın kopyalarını gönderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.