Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın? WhatsApp Engel Kırma 2022

Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın? WhatsApp Engel Kırma 2022

Whatsapp, akıllı cihazlar için tasarlanmış bir mesajlaşma uygulaması olarak hayatımızda yerini aldı. Günümüzde hemen hemen tüm akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılan bu uygulama, fotoğraf, video ve durum alışverişi yapmanızı sağlarken, sesli ve görüntülü aramalar da sunuyor. Tüm dünyada tercih edilen mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan Whatsapp’ın birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerden biri kullanıcı engellemedir. Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın Whatsapp engellendiğini nasıl kaldırırsın whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım Mesaj atmadan engellendiğimi nasıl anlarım whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım Whatsapp engellendiğinde hakkında gözükür mü Whatsapp engellendiğini nasıl anlarsın Numaramın engellendiğini nasıl anlarım Telefondan engellendiğini nasıl anlarsın

Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

WhatsApp’ta kullanıcı engelleme özelliği var. Bu özellik ile kullanıcının sizi rahatsız etmesini veya sizinle sohbet etmesini engelleyebilirsiniz. Kişilerinizde kayıtlı kişiler WhatsApp uygulamasını kullanıyorsa, kişi bilgileri uygulamada görüntülenecektir. Bir kullanıcı profilinizi engellerse, WhatsApp profil resmi ve çevrimiçi durumu görünmez. Ancak yeni özellikler ile uygulama ayarları alanında bu özellikler değiştirilebilir ve İnsan seçeneği seçilerek kullanıcılar ile iletişim durdurulabilir.

WhatsApp’ta yasaklandığımı nasıl anlarım? Birinin profil resmini görmüyorsanız ve çevrimiçi bilgileri sizinle paylaşılmıyorsa, o kişiye yasaklandığınızı anlamak için bir mesaj göndermeniz gerekir. Gönderdiğiniz bir mesaj tek bir onay işaretiyle işaretlenmişse, mesajınız başka bir üyeye iletilmemiştir ve muhtemelen engellenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Telegram Engelleme Nasıl Yapılır 2022

WhatsApp’ta yasaklandığınızı nasıl anlarsınız? Yukarıdaki adımlar tamamen yasaklandığınız anlamına gelmeyebilir. Son kullanıcı görünümü olan profil resmi görünebilir, ancak gönderdiğiniz mesaj tek bir onay işareti ile işaretlenmiş olabilir. Bu durumda kişinin interneti kapanabilir.

Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın

Whatsappta Engellendiğini Nasıl Anlarsın

WhatsApp’da Engellenen Kişi Engellendiğini Anlar Mı?

Whatsapp’a erişimi reddedilen kişi, yasaklandığını biliyor mu? Whatsapp’ta birini engellersem anlarlar mı? Bu sorular uygulama kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında yer alıyor. WhatsApp’ta engellediğiniz kişiden gelen aramalar ve mesajlar size iletilmez ve durum güncellemeleri size görünmez. Bir kullanıcıyı engellediğinizde bu gibi durumlara düşüyor. Peki WhatsApp engellemeyi nasıl anlıyorsunuz? Kullanıcı fotoğrafınızı görmüyorsa, son görüntülediğiniz ve çevrimiçi bilgilerinizi göremiyorsa ve mesajlarınız ve aramalarınız size yönlendirilmiyorsa kullanıcıyı engellemiş olabilirsiniz.

WhatsApp Engellendiğini Anlama Yolları

Bir kullanıcının Whatsapp’ta sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin doğrudan bir yolu yoktur. Şirket önlem aldığı için: Kullanıcıların gizliliğini korumak için birini engellerseniz, karşı taraf durumdan haberdar olmayacaktır. WhatsApp’ın engellenip engellenmediğini öğrenmenin bir yolu var mı? Aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp engellemeyi nasıl anlayacağınızı öğrenebilirsiniz:

 • Son görülmeyi ve çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin
 • Mesajınızın iletilme durumunu ve okundu bilgisini takip edin
 • Arkadaşınızdan yardım alın
 • Kullanıcının numaranızı silip silmediğinden emin olun

Whatsapp Engelleme Nasıl Yapılır?

Bir kullanıcı sizi rahatsız ediyorsa veya bilgilerinizi görmesini istemiyorsanız, sizinle iletişim kurmasını istemiyorsanız engelleyebilirsiniz. WhatsApp’ı engellemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • WhatsApp uygulamasına gidin ve sağ alt köşedeki ayarlara tıklayın.
 • Ardından “Hesap” menüsüne tıklayın ve “Gizlilik” bölümüne erişin.
 • Burada “Engellendi” metnini görebilirsiniz.
 • Ekle” butonuna tıklayarak engellemek istediğiniz kullanıcıyı seçebilirsiniz.

İsterseniz doğrudan sohbet menüsünde kullanıcı adını arayın ve sohbeti açın. Ardından kişinin adına tıklayın ve alttaki “Kişiyi Engelle” seçeneğine tıklayın.

Whatsapp’ta Kullanıcı Engelini Kaldırma

Belki engellediğiniz birinin engellemesini kaldırmak istersiniz. WhatsApp’ta kullanıcıların engellemesini kaldırmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Uygulamaya giriş yapın ve ayarlar alanındaki Hesap> Gizlilik> Engellenen kişiler altındaki talimatları izleyin.
 • Ardından beliren listeden engellemesini kaldırmak istediğiniz kişiyi/kişileri seçin.
 • Aksi takdirde, bir kişi sohbeti açın ve kişinin adına dokunun. Aşağı kaydırın ve “Engellemeyi kaldır“a dokunun.

WhatsApp’ta Sizi Engelleyen Kişilere Yazma Yöntemleri

Önceki bir sohbette, birinin sizi WhatsApp Messenger’da engellediğini nasıl anlayacağınızı gösterdik. Şimdi bu insanlarla iletişim kurmanın birkaç yolunu listeleyeceğiz.

Alternatif sosyal platform ya da SMS: Bu kişinin sizi neden engellediğini öğrenmek ya da aranızdaki bir sorunu çözmek istiyorsanız ikinci bir şans gibi alternatiflere yönelebilirsiniz ancak bu kişi sizi kendi telefonundan da alabilirse Herkes diğer sosyal platformlardan engellendi, farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Alternatif olarak bu kişilerle engelledikleri ikinci bir sosyal ağ hesabı açarak iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme

Grup Oluştur: Bu, önceki bölümdeki yönteme benzer bir yöntemdir ancak grubu burada oluşturmadınız. Kapı üçüncü bir kişi tarafından açılmalıdır. İkinizi de tanıyan ve iki kişinizde kayıtlı olan üçüncü kişi, WhatsApp Messenger’da siz de dahil olmak üzere üç kişilik bir grup oluşturmalıdır. Katılımcılar siz, siz ve sizi engelleyen kişi olmalıdır. Grubu oluşturduktan sonra üçüncü kişi çıkabilir ve sizi engelleyen kişiyle konuşabilirsiniz. Dikkatli olun, bu kişi gruptan ayrılırsa tüm planlarınız alt üst olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.